18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Afera taśmowa przykrywką?

Lechooo575 • 2014-06-17, 21:39
Wczoraj wszyscy zajmowali się "aferą taśmową". Czy to także była przykrywka? Możliwe, bo w dniu wczorajszym, równolegle do wydarzeń w Polsce Niemcy "weszli" w Polski węgiel - chodzi o drastyczne ograniczenie emisji CO2. Efekt? Możemy utracić cały przemysł kopalniany.

Według propozycji przedstawionej przez Komisję Europejską wycofanie z obiegu 900 mln zezwoleń na emisję dwutlenku węgla ma nastąpić w 2021 roku. Tymczasem rząd Angeli Merkel chce by nastąpiło to już w 2017 roku.

Co to oznacza dla Polski? Drastyczny wzrost kosztów energii pozyskiwanej tradycyjnymi metodami. Obecnie jedno zezwolenie na emisję tony CO2 kosztuje około 5,5 euro. Gdy nadejdą zmiany cena wyniesie 20 euro.

Inicjatywa rządu Merkel jest zgodna z zabiegami lobbystów producentów energii odnawialnej, w której interesie jest nałożenie jak największych danin na energię produkowaną z węgla.

Tym samym Polska może zamykać swój przemysł węglowy. Czy właśnie to miała przykryć hucpa z taśmami?


źródło: wGospodarce.pl

mesiash

2014-06-17, 21:44
Cytat:

wycofanie z obiegu 900 mln zezwoleń na emisję dwutlenku węgla ma nastąpić w 2021 roku


Jak dla mnie to zdanie jest albo bez sensu, albo ktoś celowo chce wprowadzić czytelnika w błąd.
Cytat:

Drastyczny wzrost energii pozyskiwanej tradycyjnymi metodami.


jw.
Cytat:

zabiegami lobbystów producentów energii odnawialnej, w której interesie


To nawet nie jest poprawnie napisane...

Niestety, ale jeżeli tekst wygląda na napisany przez gimbazjalistę, to prawdopodobnie jest to bzdura.

voidinfinity

2014-06-17, 21:46
Dobrze, że mundialu nie zorganizowano żeby przykryć wieloletnie działania lobbystów w KE i PE (o forsowaniu zmian w interesie krajów starej unii już nie wspominając).

adagioo

2014-06-17, 21:46
W sumie dziwiłem się ludziom, którzy ciągle gadali o tej aferze, przecież każdy myślący obywatel wie, że takie rzeczy dzieją się codziennie w naszym Państwie. A jak widać, taśmy przy tym węglu to mniejszy problem...

Zofar

2014-06-17, 21:55
voidinfinity napisał/a:

Dobrze, że mundialu nie zorganizowano żeby przykryć wieloletnie działania lobbystów w KE i PE (o forsowaniu zmian w interesie krajów starej unii już nie wspominając).



FIFA I UEFA jest tak skorumpowana, że nie mam pytań więc wszystko jest możliwe np. Mistrzostwa w Rosji, które zapewne dojdą do skutku

adagioo napisał/a:

W sumie dziwiłem się ludziom, którzy ciągle gadali o tej aferze, przecież każdy myślący obywatel wie, że takie rzeczy dzieją się codziennie w naszym Państwie. A jak widać, taśmy przy tym węglu to mniejszy problem...

Wiemy i nic z tym nie robimy, niestety. Największym grzechem jest obojętność dobrych ludzi (grzech pojmowany ogólnie - nie religijny)

____

2014-06-17, 22:09
Prawda jest taka, że merkel wsadzi sobie komina elektrowni do swojego starego cipska i nie zmierzy ile CO2 on dokładnie wytwarza. Polacy od lat walczą z kłodami rzucanymi pod nogi przez kolejne rządy to i z pomysłami UE sobie poradzą (handel certyfikatami na emisje CO2 też kwitnie, będą pewnie bardziej intensywnie powstawać wirtualne fabryki w bułgarii, litwie, rumuni które będą opylać certyfikaty dalej)

Lechooo575

2014-06-17, 22:12
mesiash napisał/a:


Jak dla mnie to zdanie jest albo bez sensu, albo ktoś celowo chce wprowadzić czytelnika w błąd.

jw.

To nawet nie jest poprawnie napisane...

Niestety, ale jeżeli tekst wygląda na napisany przez gimbazjalistę, to prawdopodobnie jest to bzdura.



Posypuję głową popiół, że nie sprawdziłem ewentualnych błędów stylistycznych... Artykuł poprawiony ;)

De...........37

2014-06-17, 22:23
"Artykuł"?! Hahahahha ta teoryjka spisegowa? :D To jest... notatka. Wypocina. Nie artykuł.

Szron

2014-06-20, 17:26
Czy to przykrywka, to chyba jeszcze za wcześnie żeby mieć pełen obraz tego burdelu.


Całe dwugodzinne nagranie rozmowy Belki i Sienkiewicza.

Tu

Lub

Tu

Czy to przykrywka, to chyba jeszcze za wcześnie żeby mieć pełen obraz tego burdelu.
Ale dlaczego nie. Poza tym co napisałeś
Lechooo575 napisał/a:

to ja bym jeszcze dołożył do tego chrapkę ruskich na Grupa Azoty.

Może to dzielenie dóbr naturalnych i nienaturalnych Polski między rusków i szwabów?


Całe dwugodzinne nagranie rozmowy Belki i Sienkiewicza.

Tu

Lub

Tu