18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Edek Łomiarz

2017-04-28, 12:26
A wiesz że masz rację? Założyciel firmy Adidas nazywał się Adolf Dassler (stąd nazwa Adi-Das). Inna ciekawostka z nim związana jest taka, że jego brat także jest założycielem znanej marki odzieży sportowej - Puma.

JohnMadafaka

2017-04-28, 12:30
@Edek Łomiarz a podczas wojny produkowali Panzerfausty :D inna sprawa, że nie mieli zbytnio wyboru. Polecam film "Adidas kontra Puma".

Edek Łomiarz

2017-04-28, 12:34
@JohnMadafaka oglądałem, stąd tyle wiem :)

silversurfer

2017-04-28, 15:37
Edek Łomiarz napisał/a:

A wiesz że masz rację? Założyciel firmy Adidas nazywał się Adolf Dassler (stąd nazwa Adi-Das). Inna ciekawostka z nim związana jest taka, że jego brat także jest założycielem znanej marki odzieży sportowej - Puma.


A wiesz, że adolf dassler współpracował z adolfem hitlerem, przez co naziści nosili obuwie adidasa? To jest ciekawostka.

Loaloa

2017-04-28, 17:05
Cytat:

A wiesz, że adolf dassler współpracował z adolfem hitlerem, przez co naziści nosili obuwie adidasa? To jest ciekawostka.



A co w tym dziwnego, że Niemcy i niemieckie firmy dostarczały produkty i usługi niemieckiej armii? Długo możnaby wymieniać:
- Ferdynand Porsche - samochody
- Krupp - uzbrojenie
- Hugo Boss - mundury
- IG Farben i Degussa - cyklon A i B
- Temmler - metamfetamina dla żołnierzy (tabletki "Pervitin")

albazsanagycjib

2017-04-28, 23:42
Dodać należy, że po wojnie ssmani czy inne germańskie kiepy zakładały firmy, które dzisiaj sa ważnymi graczami na rynku.

admandzel

2022-01-09, 16:30
Obejrzyjcie film Bracia dassker na zawsze rywale a to nikogo bawić nie będzie :)