18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Aborcja w Warszawie

rozrubacz • 2016-03-10, 11:50
Według informacji Telewizji Republika, w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Warszawie doszło do dramatycznej sytuacji, kiedy w wyniku nieudanej aborcji dziecko przeżyło zabieg i zmarło kiedy lekarze nie udzielili mu pomocy. Jak podał ks. Ryszard Halwa, w tej sprawie złożone zostanie zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.
– Aborcja miała zostać wykonana w 24. tygodniu ciąży, dziecko urodziło się żywe i zaczęło płakać – mówił Terlikowski w studiu Telewizji Republika.

Jak tłumaczył red. nacz. stacji, lekarze i personel medyczny, którzy byli zaangażowani w całą akcję "podjęli decyzję o niepodjęciu najmniejszych działań medycznych". – To znaczy, że ten szpital gdzie ratuje się życie, nie pomógł – mówił dziennikarz. – Doszły mnie słuchy, że w tej sprawie może zostać złożony wniosek do prokuratory – dodał, podkreślając też, że jeśli te informacje się potwierdzą to szpital powinien zostać pozbawiony finansowania z budżetu państwa.

Terlikowski zwrócił się też z pytaniem do ministra zdrowia i ministra sprawiedliwości, czy sprawa ta zostanie zbadana, oraz także do władz stolicy. Redaktor naczelny stacji podkreślił też, że jeśli aborcja uznana została za legalną to została przeprowadzona za państwowe pieniądze.

Jak dowiedziała się nasza stacja w tej sprawie złożone zostanie zawiadomienie do prokuratury.

źródło źródło

nightclaw

2016-03-13, 10:53
elfis napisał/a:




tak z ciekawości , za co dostał ostrzeżenie , czy napisał coś nieprawdziwego , cenzura



bo napisal do laski " ty glupia szmato". Ja kiedys dostalem 5/6 za to ze napisalem "a ciebie k***o co , z kuchni wypuscili po 19 latach na wolnosc ze sie zachowac nie umiesz? "

co ciekawe jak sie do faceta napisze ze jest kutafonem albo colowiek to nie daja ostrzezen.
rowni i rowniejsi - albo laseczki sie skaza adminowm na PW - nie wiem

dwroland

2016-03-13, 11:01
Aborcja udana, więc w czym problem?

Kislowy_wampir

2016-03-13, 11:57
@ up Guzik :)

Zanim Hitler rozpoczął zabawe z eugeniką była ona w europie normą, polegała na wspomaganiu dobrych genów, czyi ludzi którzy mieli wysokie wykształcenie, dobre osiągi, zajebiste zdrowie, byli pracowici i mieli konkretny fach w ręlu, jednym słowem każdy lał na patole która tylko woła daj daj daj. No ale Adolfik rzucił zły cień na eugenika i teraz mamy j***ny socjal dla patoli, zanik selekcji naturalnej, ratowanie płodów które i tak nigdy na siebie nie zarobią bo będą upośledzone umysłowo !!! Tak więc dalej zakazujcie rodzicom aborcji, tylko że takie k***y krzyczące stop aborcji idą do domu i piją kawunie dumni z swojego protestu, a taka matka downa mająca lat 70 patrzy na swoje dziecko i wie że jak jej zabraknie to ono sobie nie poradzi, czesto zrzucane jest opieka na takim człowiekiem na brata lub siostre by się nim opiekowało i k***a kolejna rodzina ma zj***ne życie. Tak więc mówię otwarcie stanówcie się czy zakaz aborcji jest taki super :)

Guzik

2016-03-13, 12:58
Kislowy_wampir, Ja jestem zwolennikiem obecnego systemu prawnego jeśli chodzi o aborcję (w przypadku zagrożenia życia matki, wyniku gwałtu czy choroby dziecka). Kwestia tylko egzekwowania prawa bo tu mamy widzimisię lekarzy - ich klauzulę sumienia.

Całkowite pozwolenie na aborcję raczej selekcji naturalnej nie wspomoże. Dlaczego? A no dlatego, że będą się na nią decydować raczej ludzie wykształceni, nowocześni (czyli ci niby cenni dla świata) bo dziecko im przeszkadza w karierze albo nie chcą dzieci mieć w ogóle a "patolka" dalej będzie robić dzieci bo, nie wiem, ksiądz mówi, że aborcja to szatan albo cholera wie co jeszcze. Czyli tych "wartościowych" rodzić się będzie mniej a reszta się raczej nie zmieni. W długiej perspektywie będzie to wyglądać tak, że wygra podstawowa zasada przetrwania i ewolucji - rozmnażanie. Ludzie inteligentni rozmnażać się nie chcą więc wnioski nasuwają się same. Takie ciapaki robią sobie 4-5 dzieci, przyjeżdżają do Europy i żyją za hajs tych co dzieci mieć nie chcą. Minie trochę czasu i zostaną sami Afrykańczycy i Azjaci a biali ludzie będą w książkach historycznych.

Tomasz23

2016-03-13, 13:11
Cytat:

Według informacji Telewizji Republika,

dalej przestałem czytać. :roll:

is...........ay

2016-03-13, 13:40
Dajmy prawo do aborcji zwolennikom aborcji. Nie będą się rozmnażać, nie będzie problemu.

voidinfinity

2016-03-13, 14:00
Ale pie**olenie.

Poniżej ewidentne kłamstwa, ale prawaki łykają jak spermę proboszcza. Co do reszty pewnie też jest wydarta z dupy ministranta, ale ch*j z wami. Mam lepsze rzeczy do robienia niż użerać się ze sp***olinami umysłowymi w taki piękny dzień.

czyhanastrychu napisał/a:


1. Polsce dokonanie aborcji jest możliwe do 22 tygodnia ciąży. W 24 tygodniu jest prawnie zabroniona.



Gówno prawda. U nas w kraju są tylko trzy przypadki kiedy wolno ciąże usunąć i żaden z nich nie jest związany z kwestią długości trwania ciąży (nie licząc uchylenia ww. przypadków i całkowity zakaz aborcji w ostatniej fazie ciąży).

czyhanastrychu napisał/a:

2. Ponad 90% aborcji dokonywana jest w powyżej 19 tygodnia bo dopiero wtedy robi się badania genetyczne.



Jakieś dane? Bo moim zdaniem większość aborcji jest dokonywanych w ramach tabletki "po".

Farkraj

2016-03-13, 15:05
Po ch*j przeciwnicy aborcji wtrącają się w sprawy które ich nie dotyczą i nie będą dotyczyć? :D

Typowy pro-life:

1. Nieatrakcyjny, żadna kobieta na trzeźwo nie zrobiłaby z nim dziecka
2. Katolik/Prawak/Gimboateista/Gimbopatriota
3. Walczy o życie chorych na downa a gdyby miał sie zająć takim dzieckiem to oddałby je do ośrodka w trybie ekspresowym
4. Znawca antykoncepcji ale tylko w teorii
5. Największe wybory moralne w jego życiu dotyczą masturbacji
6. Śmieszkuje z głupoty feministek a potem wchodzi na sadistic i wypisuje jeszcze większe bzdury
7. Ekspert w kopiowaniu z wikipedii przysięgi hipokratesa, która nie ma już żadnego znaczenia

Protip: Nie wpie**alaj się do życia i ciała innych osób bo ktoś inny zrobi ci to samo.

midnightc

2016-03-13, 16:02
SalirSI napisał/a:

ch*j tam. Po 1 - jesteś na tyle dorosły żeby j***ć koleżanki bez zabezpieczenia - licz się z konsekwencjami.
Po 2. Nigdy nie poprę aborcji. Czemu ? Bo mamy setki jak nie tysiące rodzin które z różnych powodów nie mogą mieć dzieci. Ja wiem że część dzieci które mogą zostać oddane do adopcji to dzieci z patologii, ale jeśli zostaną oddane pod dobrą opiekę to wyrosną na ludzi... którzy będą harować na naszą emeryturę.
Prawo do aborcji ? Nie . Masz prawo do edukacji, masz prawo do antykoncepcji, masz prawo do k***a myślenia. Tyle wystarczy.



Ile dzieci już adoptowałeś Ty albo Terlikowski?