18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Abażur z ludzkiej skóry

gumis0510 • 2013-11-19, 08:49
Chciałbym Wam pokazać wykonany w czasie II wojny światowej abażur z ludzkiej skóry. Na pomysł na ten dosyć ciekawy przedmiot wpadła ta oto pani:
Była ona nadzorczynią jednego z obozów koncentracyjnych.Więźniowie zeznawali po wojnie, iż Ilse Koch osobiście wybierała więźniów z "ciekawymi" tatuażami, po czym nakazywała wyrabianie rękawiczek, torebek, opraw książek i abażurów z ludzkiej skóry (z tego względu zyskała także przydomek "Ilsa-Abażur")
A tutaj zdjęcia jej dzieła:



A na koniec abażur wykonany prawdopodobnie z warstwy wierzchniej naszych afroamerykańskich (nie)przyjaciół: :dead:

Vantar

2013-11-19, 09:08
oglądałem program na Discovery / National Geograpfic i jednak ten abażur nie jest z ludzkiej skóry... Jest on chyba wykonany z krowiej

hamprey

2013-11-19, 10:09
@up, prawdę przeto rzeczesz towarzyszu.

Hemoglobina24

2013-11-19, 15:48
dokładnie był o tym program i od ch*ja labo to badało i wyszło ze napewno nie jest z ludzkiej skóry ;)

newschoolrider

2013-11-19, 17:07
gowno prawda... badania dowiodły tego, że abażur jest pochodzenia zwierzęcego

jakubek500

2013-11-19, 17:52
Był wykonany z krowiej skóry> Błedne wyniki wzięły sie stad, iż abażur ten przechodził rąk do rak miedzy różnych badaczy i osoby> pozostawili oni na powierzchi abażuru swój materiał genetyczny i dlatego myślano ze to ludzka skóra.

kidrauhlgirl

2013-11-20, 20:39
tak no na pewno tą ostatnią lampkę w IKEI można kupić