18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

A to skurwiel!

krzyks_11.0 • 2018-06-28, 18:25
"No takiej reakcji się nie spodziewałem" :wyj***ne:


dashadow

2018-06-29, 11:59
Clarx napisał/a:

w dodatku tuż za i przed ciągła linia



że co ci się zrobiło?

sereja3

2018-06-29, 14:54
Ta typiara miała w ustach jądra nagrywajacego czy za dużo narkotyków?

p4nk1

2018-06-29, 17:04
Prawda jest taka, że i jeden i drugi mandat powinien dostać. Kierowca nagrywający, gdyby nie zajmował lewego pasa, mając prawy pas wolny, nie napotkałby się z taką sytuacją, a w Polsce ruch jest prawostronny i przepis o poruszaniu się możliwie blisko prawej krawędzi ruchu obowiązuje niezależnie od ilości pasów (na drodze o +czterech pasach ruchu w jednym kierunku na prawej połowie jezdni, co oznacza dwa skrajnie prawe pasy). Co do kierowcy, który zajechał drogę, to otrzyma mandat za zmianę pasa na przejściu dla pieszych, nic więcej, bo zgodnie z zasadą prawej wolnej, co większości kierowców w głowie się nie mieści, a obowiązuje również na prostej wielopasmowej jezdni, jeśli ktoś na prawym pasie sygnalizuje zamiar zajęcia pasa lewego, ma pierwszeństwo, więc dodatkowo kierowca nagrywający, jakby policja była złośliwa dodatkowy mandat by przyfasoniła i temu.

marcinsud

2018-06-29, 20:15
@up wyjeb swoje prawo jazdy dla swojego i innych dobra.

czytaj to tak długo aż zrozumiesz

Kod:
4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, [b]jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać[/b], oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.


Druga część określa sytuacje na drodze o minimum 3 pasach i gdy kierowca z lewego i prawego równocześnie chcą zająć środkowy.

feniks777

2018-07-01, 17:53
tu raczej dostal mandat za zmiane pasu na pasach i ciaglej, + wymuszenie, punkty sobie podbił sensownie

p4nk1

2018-07-05, 16:27
marcinsud napisał/a:

@up wyjeb swoje prawo jazdy dla swojego i innych dobra.

czytaj to tak długo aż zrozumiesz

Kod:
4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, [b]jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać[/b], oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.


Druga część określa sytuacje na drodze o minimum 3 pasach i gdy kierowca z lewego i prawego równocześnie chcą zająć środkowy.



Racja, art 22. p.4 dotyczy 3 pasmowej. Nie zmienia to postaci rzeczy, że gdyby nagrywający jechał jak biały człowiek prawym pasem, taka sytuacja i tak by nie miała miejsca.

A Art 16. Ust. 1. Par. 2 mówi:
"2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze."

Źle zinterpretowałem jeden przepis, ale poprawnie interpretuję przepis, który nie dopuszcza do powstania zaistniałej sytuacji. Użytku z prawka nie robię, odkąd mieszkam 500 m od biura, więc zaśniedziałem, jak jeździłem, czytałem przepisy i nie robiłem takich baboli. Nie zmienia to faktu, że na powyższym filmie to obydwaj kierowcy zasługują na mandat.