18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

A pieszych przepuszczam tak:

sylwusiex • 2016-05-31, 13:29
Absolutnie nie jestem zwolennikiem donoszenia na siebie i publikowania materiałów z kamerek. Natomiast takie filmy zmuszają do zastanowienia. Jechać a pieszy niech chwile poczeka, czy umożliwić przejście mając świadomość, że ktoś może nie zwrócić na niego uwagi?


sylwusiex

2016-06-01, 13:47
Ten kierowca i pieszy nie przeglądali dziś sadistica. Wiedzieli by, że im nie wolno :mrgreen:


PhantomMask

2016-06-01, 13:58
voidinfinity napisał/a:

@up

No i wszystko jasne. Jakby było ograniczenie do 30km/h to wszystko byłoby ok :->


No było by nadal tak jak jest, tak samo by zapie**alali te 60-70 bo podejrzewam, że tak tam jeżdżą...zresztą jak wszędzie.
W takich przypadkach to pieszy ma się podporządkować a nie kierowca bo jak to ktoś kiedyś napisał "pieszy ma zawsze pierwszeństwo tylko nie zawsze przeżyje".
Takie zatrzymywanie się w takim miejscu, żeby przepuścić kogoś to jest tylko i wyłącznie stwarzanie zagrożenia.
On się nagle zatrzymuje ktoś z tyłu jedzie nie wiem zamyślony itp. chwila nie uwagi i wjeżdża w dupę i się robi mały problem z tego...
Natężenia ruchu przy takich drogach zawsze się wahają przez światła i piesi powinni te momenty wykorzystywać. Na tym filmiku babka zbliża się do pasów praktycznie jeszcze nie "atakuje" na nie a samarytanin który szuka rozgłosu w internecie odwala taki manewr.

dashadow

2016-06-01, 14:09
cys23 napisał/a:

wszyscy co przejechali mieli by beknąć za wyprzedzanie na pasach



nie za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przypadkiem?

sSQNn napisał/a:



Z ciekawości sprawdziłem jak jest to w przepisach[...]

A ogólnie to ciekawe przepisy mamy bo wynika, że nie mamy obowiązku przepuszczać pieszego, który stoi przy przejściu, ale nie na jezdni:
[...]
Szpecem nie jestem, po prostu wygooglowałem, ale wygląda to ciekawie



masz rację - szpecem nie jesteś. piszesz jedno, potem z ciekawości zaglądasz do przepisów i okazuje się co innego, a i tak - zapewniam Cię - wszystkiego nie znalazłeś. PS. jak samochodem jedziesz to też googlujesz w czasie jazdy? :homer:

voidinfinity

2016-06-01, 15:38
PhantomMask napisał/a:


No było by nadal tak jak jest, tak samo by zapie**alali te 60-70 bo podejrzewam, że tak tam jeżdżą...



Ty to wiesz, ja to wiem...ale ci co wymyślają takie przejście dla pieszych chyba nie ;-)

DziadMróz

2016-06-01, 16:17
Kierowca z kamerą przykładowo prezentuje jak uprzejmie zabijać pieszych. Często się zdarza, że przejścia nie widać i można łatwo w kogoś przypie**olić. Jeśli taki ku*as zatrzyma ruch na pasie, aby dać pokaz swojej uprzejmości może się zdarzyć, że ktoś pie**olnie w niego i w efekcie będzie wygrzebywał pieszych ze swojej chłodnicy.

bollol_stern

2016-06-01, 16:20
Ja osobiście zatrzymuje się jak widzę pieszego stojącego przy przejściu, te dziesięć sekund mnie nie zbawi. Kultura za kierownicą jest odzwierciedleniem kultury w społeczeństwie i widać, że marnie z tym u nas jest, chamstwo panuje w kraju to i na drogach jest jak jest.

Największy szok kulturowy przeżyłem na jednej z duńskich wysp, całkowity brak oznaczonych przejść w miasteczku ale kiedy pieszy staje przy krawędzi jezdni to automatycznie zatrzymują się samochody z lewej i prawej strony. Nie będę wspominał o takich drobnostkach jak rowery bez zapięć stojące w miejscach publicznych, auta z pootwieranymi szybami na parkingach albo stojący dzban z lemoniadą, kubeczki, wywieszka z ceną i pełna miska drobniaków ustawiona przed kawiarnią. Rozumiem, że na wyspach panują trochę inne obyczaje bo żyją głównie z portów i żeglarzy którzy odwiedzają te miasteczka ale tak czy inaczej u nas to nie do pomyślenia, żeby ktoś tego nie ukradł, zniszczył czy co tam jeszcze.
Najlepszy był brak zasłon czy firan w oknach wychodzących na ulicę, podobno tradycyjnie chodziło o wierność małżonek rybaków, którzy wypływali w morze i tak się przyjęło, że porządny obywatel nie ma nic do ukrycia.
Najsmutniejsze jest to, że ta dzicz arabsko-afrykańska bardzo szybko wpłynie na zmianę tych obyczajów.

Pr...........em

2016-06-01, 18:47
Mentalność ludzi, którzy mówią że kierowca zatrzymujący się zabija pieszych mnie przeraża. Podobnie zresztą jak pie**olenie, że jeżdżenie przepisowo może być niebezpieczne a pasy zabijają.

Allin23

2016-06-01, 18:54
Pierszy na pasach...MYŚLI i to chyba... KOBIETA?

Fake jak ch*j ;)

PhantomMask

2016-06-01, 21:03
voidinfinity napisał/a:



Ty to wiesz, ja to wiem...ale ci co wymyślają takie przejście dla pieszych chyba nie ;-)


Gdzieś musiało być, ktoś za to kasę wziął...

Nutzz napisał/a:



Jesteś zjebem, gratuluję. Prawo jazdy znalazłeś w czipsach?


Porozmawiaj z ojcem o ile ma prawko i ile porusza się po miastach a nie trasa dom-sklep-kościół o takich sytuacjach...o przepuszczaniu pieszego na drodze 3 pasmowej i jak to wygląda...W ogóle nie ma to jak "dyskusja" z dziećmi które jedyne czym się poruszają to rower albo kibel :samoboj:

Faldrack

2016-06-01, 21:41
Pamiętam, jak kilka lat temu zdawałem prawko, to mój instruktor ostrzegał przed zatrzymywaniem się na wielopasmowych drogach przed przejściem dla pieszych, bo może to spowodować więcej szkód niż pomóc. Oglądając Sadistic sam bym do tego doszedł.

PhantomMask

2016-06-01, 22:22
Faldrack,
No i miał rację, na tego typu drogach nikt Ci się nie wpie**oli pod auto z pasów(no teoretycznie)...
Ale weź wytłumacz to gimnazjalistom którzy stawiają piwa innym gimbusom bo bladego pojęcia nie mają o sytuacjach na drodze ;-)
Takie zatrzymanie może doprowadzić do rozpie**olenia kilku aut + śmierci samego zainteresowanego czyli "pieszego"...

rumpelstiltskinxxx

2016-06-02, 00:50
i tu jest cała checa, ruch jest zajebisty, jeden p*zda samarytanin się zatrzymuje, nie patrząc że pieszy nie ma w chwili obecnej szansy na przejście przez jezdnię i gotowy hard,

sSQNn

2016-06-02, 12:21
dashadow napisał/a:


masz rację - szpecem nie jesteś. piszesz jedno, potem z ciekawości zaglądasz do przepisów i okazuje się co innego, a i tak - zapewniam Cię - wszystkiego nie znalazłeś. PS. jak samochodem jedziesz to też googlujesz w czasie jazdy? :homer:



Rozumiem, że Ty nim jesteś i znasz cały kodeks drogowy oraz resztę przepisów na pamięć, kropka w kropkę tak jak są zapisane?
No to szacun :roll:

A i tak, napisałem jedno i okazało się drugie.
Cóż, czasem tak bywa, że przepisy jedno, a życie co innego.