18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

A na rondo wjeżdzam tak

pandoraevil • 2020-08-07, 10:34
Hamowanie klaksonem nie zawsze się sprawdza. Moim skromnym zdaniem BUS tu był pierwszy.


fiate

2020-08-07, 14:22
Zenonn napisał/a:

Wszyscy oddajcie prawa jazdy. Wjeżdżając na rondo mam ustąpić tym, którzy są z mojej lewej strony (gdyż ruch odbywa się tylko w jednym kierunku)
Merc mial czysto. Bus się wyebal przed merca, wina busa. To że merc nawet nie zwolnił dojeżdżając do ronda nie ma znaczenia. Nie ma tam znaku stop.



Żebyś Ty frajerze zaraz prawo jazdy nie oddał za te pieprzenie. Bus musi ustąpić wszystkim ZNAJDUJĄCYM się na rondzie. Merc ma znak ustąp pierwszenstwa. W momencie wjazdu busa Merca na nim nie było. Bus miał prawo wjechać. Nikomu pierwszeństwa nie wymusił A merc to kolejny jeleń co przyspiesza na rondzie byle wladowac się na stłuczke. Jeżeli jeździsz tak jak ten merc to wez wyrzuć swoje prawo jazdy razem z paczką po cipsach w których je znalazles

:roll:

Zenonn

2020-08-07, 14:22
AgentB napisał/a:

bus był już na rondzie w momencie kiedy mercedes rozpędzony na nie wjechał, miał zawrócić i jaśniepanu ustąpić?



To wyobraź sobie analogiczna sytuację ze zwykłym skrzyżowaniem. Bus ma ustapić pierwszeństwa. Z daleka nadjeżdża auto. Bus się wtacza przed auto i dostaje strzała w bok. Czyja wina ? Ustapic, to ustąpić. Jeśli doszło do kontaktu to znaczy że nie ustąpił. Jedyne co tu jest wątpliwe to, że kierownik kombi nie użył hamulców. Albo się zesrał, albo wyludzenie, bo śmiało mógł uniknąć uderzenia.

fiate

2020-08-07, 14:26
Niektórzy traktują rondo jak odwrotne skrzyżowanie równorzędne gdzie przez nadjeżdżającym z prawej strony mają pierwszeństwo :-x :-x :-x

Alonso

2020-08-07, 14:26
W 5 sek widać, że bus był na rondzie, a mercedes jeszcze ni był.
Po za tym nie rozumiem typów, którzy trąbią zamiast skupić się na unikaniu kolizji - hamowaniu lub omijaniu.

fiate

2020-08-07, 14:28
@Zenonm nie próbuj dorabiać filozofii. Jeśli jedziesz 100 na godzine przy ograniczeniu do 60 a na skrzyżowaniu z prawej z strony wyjedzie Ci samochód. Dojdzie do stluczki. To jestes winny Ty. I coraz częściej dzięki kamerkom samochodowym jest to udowadniane.

Zenonn

2020-08-07, 14:35
fiate napisał/a:

@Zenonm nie próbuj dorabiać filozofii. Jeśli jedziesz 100 na godzine przy ograniczeniu do 60 a na skrzyżowaniu z prawej z strony wyjedzie Ci samochód. Dojdzie do stluczki. To jestes winny Ty. I coraz częściej dzięki kamerkom samochodowym jest to udowadniane.



Merc jechal raczej w okolicach prędkości przepisowej. Przy 100 by tam było kilka trupów.
Kamerka nie udowodni przekroczenia prędkości jeśli jest zamontowana w aucie które dostaje strzała w bok. Od tego są biegli. I popieram orzecznictwo sądów, takie jak przytoczyłes. Powoli staje się normą, szczególnie w groznych zdarzeniach, że to ten znacznie przekraczający prędkość jest uznawany winnym, mimo pierwszeństwa. Szczególnie uczciwe w przypadku motop*zd które kończą żywot przy 200km/h, bo mu z bocznej wyjechało auto.

Friko

2020-08-07, 14:37
fiate napisał/a:

@Zenonm nie próbuj dorabiać filozofii. Jeśli jedziesz 100 na godzine przy ograniczeniu do 60 a na skrzyżowaniu z prawej z strony wyjedzie Ci samochód. Dojdzie do stluczki. To jestes winny Ty. I coraz częściej dzięki kamerkom samochodowym jest to udowadniane.



I tu byś się zdziwił, słyszałem o takich przypadkach i zwykle konczy się współwiną, jeden za prędkość, drugi za nieustąpienie. Osobiście zgadzam się z tobą, ale jest jak jest.

maderfakermen

2020-08-07, 14:38
@Zenonm, weź typie skończ pie**olić. Bo tylko tyle można napisać, żeby nie wdawać się z tobą w jakąś jałową dyskusję...

nano50

2020-08-07, 16:32
Współwina i tyle.

andrzejfiou

2020-08-07, 16:40
Kłopotem jest brak przepisów dotyczących skrzyżowania o ruchu okrężnym. Im mniejsze "rondo" tym bardziej w takiej sytuacji widać, że oba pojazdy mają a7 "ustąp pierwszeństwa" i są w sytuacji równorzędnej do siebie. Pierwszeństwo ustalamy przed wjazdem na skrzyżowanie. Stąd bus miał pierwszeństwo wjazdu wg podkreślam mojej interpretacji przepisów ruchu drogowego

Ronoaro

2020-08-07, 17:58
I jeszcze te hamowanie klaksonem... jeszcze jak wieśniak przycelował w busa...

Tr...........ty

2020-08-07, 19:32
intermag napisał/a:

Racja byl, ale bus tez distal strzala w bok i jeśli gosciu od kamery nie da nagrania psom to nic nie zdziala, z autopsji wiem.



ch*ja wiesz

Swinkwizytor

2020-08-07, 21:29
Ja pie**ole. Ale wy potrzebujecie czasu i gadania zeby dojsc do wniosku z drugiego komentarza. Nie ważne co by sie wydarzyło, zawsze gdy jest coś dyskusyjnego to sie idzie do sądu. Nie wydasz majątku, a możesz ugrać współwine i ubezpieczenie ci nie podskoczy

karol2200

2020-08-07, 21:34
Hola hola panowie. Kto był pierwszy na rondzie to nie ma aż takiego istotnego znaczenia. To nie jest konkurs w stylu "kto ostatni na rondzie ten pedał". Osobowy nadjeżdżał z lewej strony i w tym konkretnym przypadku busiarz miał mozliwość zobaczenia go odpowiednio wcześnie i powinien ograniczyć zaufanie jak widział za szybko nadjezdzajace auto

Friko

2020-08-07, 22:11
Swinkwizytor napisał/a:

Ja pie**ole. Ale wy potrzebujecie czasu i gadania zeby dojsc do wniosku z drugiego komentarza. Nie ważne co by sie wydarzyło, zawsze gdy jest coś dyskusyjnego to sie idzie do sądu. Nie wydasz majątku, a możesz ugrać współwine i ubezpieczenie ci nie podskoczy



Ale dyskusja się toczy nie tylko po to jak by doradzić nieznanym kierowcom, tylko po to aby mieć pewność , że gdy będziemy w podobnej sytuacji to jeśli jesteśmy niewinni to od razu sprawcy to wyjaśnić (przytoczyć ew. paragrafy), żeby właśnie nie iść do sądu bo jeszcze się okaże że sąd potraktuje to jako współwinę (bez nagrania to raczej pewne), lub odwrotnie jeśli zawiniliśmy to żeby iść od razu do sądu żeby była współwina, jeśli to jest możliwe i możliwe, że złagodzi się wtedy karę.