18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

74-latka potrąciła 17-latkę w Malborku i uciekła

Jesse.Pinkman • 2023-09-01, 13:13
Więcej info pod filmikiem. Link do całości.

Info:
Cytat:

Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek. Na przejściu dla pieszych na Alei Wojska Polskiego doszło do potrącenia 17-letniej dziewczyny. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Dziewczyna z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

W czwartek, 31 sierpnia około godz. 07:30 na ul. Aleja Wojska Polskiego w Malborku doszło do potrącenia 17-letniej pieszej.
- „Kierujący zielonym Volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa 17-latce, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Sprawca, nie udzielając pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Elbląga” – informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.
- „Po dojeździe naszych dwóch zastępów do miejsca zdarzenia zastano osobę poszkodowaną po potrąceniu, nieletnią. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu osoby poszkodowanej dla przybyłego Zespołu Ratownictwa Medycznego” - informuje mł. asp. Mariusz Wyciszkiewicz, oficer prasowy KP PSP w Malborku.
Poszkodowana nastolatka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
- „Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania i kilka ulic dalej znaleźli porzucony pojazd. Mundurowi zabezpieczyli dostępne monitoringi, przesłuchali świadków zdarzenia i zabezpieczyli ślady” – wyjaśnia st. asp. Sylwia Kowalewska. - „Dzięki intensywnej pracy policjanci ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 74-letnia właścicielka zabezpieczonego pojazdu. Kobieta została zatrzymana na terenie powiatu sztumskiego”.
Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.


Ciekawostka: dokładnie 2 lata temu w tym samym miejscu facet potrącił inną nastolatkę:

ellsworth

2023-09-01, 23:18
Cudak napisał/a:

Spokojnie, wszyscy wiemy, że to wina kierowców. Co nie zmienia faktu, że dopóty piesi będą zwolnieni z odpowiedzialności i będą traktowani przez przepisy jak święte krowy, dopóty będą ginąć na przejściach dla pieszych. Codziennie widzę, jak piesi na pałę przechodzą przez pasy, bez najmniejszego spojrzenia na bok, chociaż kątem oka, zawierzając swoje życie obcym ludziom za kierownicą. ch*j tam, że może być warzywem, spędzić resztę życia na wózku, stracić możliwość zarobku, narobić innym problemów albo zginąć. Ale za to miał rację !! najwazniejsze



Jakie k***a święte krowy?!? Po prostu mają pierwszeństwo. Tylko tyle! Jak jedziesz podporządkowaną drogą to świętą krową nazwiesz kierującego nadjeżdżającego drogą z pierwszeństwem, bo ten ośmiela się wjechać na skrzyżowanie a nie zatrzymuje, rozejrzeć czy mu z podporządkowanej ktoś nie leci zrobić kuku? Tak samo jest z pieszymi do ciężkiego ch*ja! Oni są na "drodze" z pierwszeństwem. Tylko tyle! Kierujący nie musi zrobić nic ponad to, żeby im tego pierwszeństwa udzielić!

dżonyłojlker

2023-09-01, 23:52
ellsworth napisał/a:

Jakie k***a święte krowy?!? Po prostu mają pierwszeństwo. Tylko tyle! Jak jedziesz podporządkowaną drogą to świętą krową nazwiesz kierującego nadjeżdżającego drogą z pierwszeństwem, bo ten ośmiela się wjechać na skrzyżowanie a nie zatrzymuje, rozejrzeć czy mu z podporządkowanej ktoś nie leci zrobić kuku? Tak samo jest z pieszymi do ciężkiego ch*ja! Oni są na "drodze" z pierwszeństwem. Tylko tyle! Kierujący nie musi zrobić nic ponad to, żeby im tego pierwszeństwa udzielić!



Na drogę składają się m.in. jezdnia i chodnik. Pieszy może mieć pierwszeństwo na chodniku, a gdy wchodzi na jezdnię (to tam gdzie jeżdżą auta), ma czuć się zagrożony, i tylko to sprawi, że będzie bezpieczny. Skoro masz ochotę, to kładź się pod koła, przekonasz się kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia. W realnym świecie obowiązują zasady fizyki i powinna też obowiązywać odrobina logiki, a nie tylko marksistowska rewolucja i sp***olenie umysłowe.

z0...........ee

2023-09-02, 01:19
A może to wnuk czy syn zadupcał naj***ny i babcia wzięła winę na siebie?

Pawehan

2023-09-02, 02:16
Jesse.Pinkman napisał/a:

Coś Ci się pomyliło kierowniku. Na nagraniu widać, że młoda upewniła się czy może bezpiecznie przejść a tępa, stara dzida zapie**alała grubo ponad 50 km/h, dodatkowo w deszczu gdzie droga hamowania jest dłuższa. Po potrąceniu sp***oliła z miejsca zdarzenia. Jedyny błąd pieszej to, że nie przewidziała na jaką tępą k***ę trafi akurat w tym dniu ale nie wiem czy można ją winić za to, że nie zdążyła szybciej zejść z przejścia i uniknąć potrącenia. Stara p*zda powinna zwrócić dożywotnio lejce i cieszyć się, że nie zabiła małolaty i nie dostanie poważniejszych zarzutów.


Spoko i tak jej zabiorą te lejce za taką akcję jeszcze z tą ucieczką to na bank.

Cudak

2023-09-02, 12:10
ellsworth napisał/a:

Jakie k***a święte krowy?!? Po prostu mają pierwszeństwo. Tylko tyle! Jak jedziesz podporządkowaną drogą to świętą krową nazwiesz kierującego nadjeżdżającego drogą z pierwszeństwem, bo ten ośmiela się wjechać na skrzyżowanie a nie zatrzymuje, rozejrzeć czy mu z podporządkowanej ktoś nie leci zrobić kuku? Tak samo jest z pieszymi do ciężkiego ch*ja! Oni są na "drodze" z pierwszeństwem. Tylko tyle! Kierujący nie musi zrobić nic ponad to, żeby im tego pierwszeństwa udzielić!



Jadąc samochodem należy mieć oczy dookoła głowy, nie ważne czy jedzie się z pierwszeństwem czy na zielonym świetle. Doświadczeni i rozważni kierowcy robią to instynktownie. Zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy. Na drodze zderzające się samochody mają równe szanse. Pieszy w konfrontacji z samochodem nie ma żadnych szans. Czasami bliscy mogą pieszemu napisać na grobie "miał pierwszeństwo". Jedyne co pieszy musi zrobić to się ROZEJRZEĆ. Spojrzeć w lewo i w prawo. Ile to trwa? Sekundę? Naprawdę widzisz w tym jakąś trudność? Zmniejsza to Twój komfort chodzenia? Sprawia że czujesz się źle bo (uwaga!) - MUSISZ POMYŚLEĆ? Oj oj straszne rzeczy trzeba pomyśleć, nikt za mnie nie pomyślał chlip chlip...
Prowadząc samochód, jadąc na rowerze czy przechodząc przez jezdnię, ufam wyłącznie sobie. Jeśli Ciebie przepisy zwalniają z myślenia to szczerze Ci współczuję :(

ellsworth

2023-09-02, 13:40
Cudak napisał/a:

Jadąc samochodem należy mieć oczy dookoła głowy, nie ważne czy jedzie się z pierwszeństwem czy na zielonym świetle. Doświadczeni i rozważni kierowcy robią to instynktownie. Zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy. Na drodze zderzające się samochody mają równe szanse. Pieszy w konfrontacji z samochodem nie ma żadnych szans. Czasami bliscy mogą pieszemu napisać na grobie "miał pierwszeństwo". Jedyne co pieszy musi zrobić to się ROZEJRZEĆ. Spojrzeć w lewo i w prawo. Ile to trwa? Sekundę? Naprawdę widzisz w tym jakąś trudność? Zmniejsza to Twój komfort chodzenia? Sprawia że czujesz się źle bo (uwaga!) - MUSISZ POMYŚLEĆ? Oj oj straszne rzeczy trzeba pomyśleć, nikt za mnie nie pomyślał chlip chlip...
Prowadząc samochód, jadąc na rowerze czy przechodząc przez jezdnię, ufam wyłącznie sobie. Jeśli Ciebie przepisy zwalniają z myślenia to szczerze Ci współczuję



Chce zobaczyć twoje równe szanse w samochodzie jak się zderzysz z ciężarówką!
Chce też zobaczyć twoje oczy dookoła głowy na przykładzie przejazdu drogą główną przez skrzyżowanie o ograniczonej widoczności, gdzie na wlocie podporządkowanym jest znak stop. Bo wiesz, to działa w dwie strony. Skoro samochód na podporządkowanym musi się zatrzymać żeby dopiero widzieć czy na głównej nikogo nie ma, to ty jadąc główną też musisz się zatrzymać przed tym wlotem podporządkowanym, jeśli masz zamiar upewnić się, że ta wspomniana wyżej ciężarówka nie rozsmaruje cię wyjeżdżając z podporządkowanego. Robisz tak? Idę o zakład o wszystkie pieniądze świata, że NIE!

neo001

2023-09-02, 20:12
Ryju1983 napisał/a:

A co ma miała się zatrzymać na środku i popatrzeć czy nic nie jedzie drugim pasem.?Jebniety jesteś?



Zatrzymać się nie musiała. Wystarczyło by żeby spojrzała i nawet jak by musiała się zatrzymać, to potrącona by nie była.

Wina kierowcy definitywna, ale każdy kto przegląda sadola wie że na przejściu dla pieszych trzeba mieć oczy szeroko otwarte*

*z wyłączeniem lewaków, bo to tępe p*zdy :lol:

Ork.Fajny

2023-09-02, 20:32
Siriuz napisał/a:

Jeśli nie jest w stanie stwierdzić czy może bezpiecznie przejść (bo np samochody zasłaniają) to tak, k***a, ma się zatrzymać i stać aż będzie pewna. W tym wypadku ameba nawet nie spojrzała, tylko kaptur na ryj i wpatrzona we własne stopy - do przodu.



Co Ty bełkoczesz? W momencie w którym pieszy jest na jezdni po jej powiedzmy lewej stronie, to Ty jadąc po prawej masz się zatrzymać i ustąpić. I to nie jest żadna nowa zasada wprowadzona teraz z tymi nowymi przepisami dla idiotów-pieszych... To jest zasada, która obowiązuje od minimum dekady odkąd poruszam się po drodze. Ten dzieciak upewnił się że jest bezpiecznie i wszedł na jezdnie. Teraz obowiązkiem kierowców z drugiej strony jest pieszego przepuścić.

To jakbyś kurde winił kogoś kto mając z prawej pierwszeństwo wjechał na skrzyżowanie i dostał z lewej od kogoś...

Mam nadzieję że Ty nie masz samochodu. Poj***nym psychol z Ciebie. Smutne życie masz.

motylekwbrzuchu napisał/a:

Na drogę składają się m.in. jezdnia i chodnik. Pieszy może mieć pierwszeństwo na chodniku, a gdy wchodzi na jezdnię (to tam gdzie jeżdżą auta), ma czuć się zagrożony, i tylko to sprawi, że będzie bezpieczny. [...]


To jest piękny przykład na manipulację byle tylko wyszło na Twoje. Zaczynasz od słusznego zdania że pieszy ma pierwszeństwo na chodniku, a potem przechodzisz zwinnie do jezdni gdzie już nie masz jaj chłopczyku powiedzieć że pieszy, czy tego chcemy czy nie, też ma tam pierwszeństwo. I teraz czynisz olimpijską gimnastykę intelektualną żeby tak namieszać, tak nakładać, ażeby wyszło na Twoje. Też mam nadzieje że nie jesteś kierowcą.

Ja jebie. Są idioci co się pchają pod auta i giną z własnej winy. Ale tutaj szukać problemów po stronie tego dzieciaka to na prawdę trzeba mieć w ch*j smutne życie żeby usprawiedliwiać kierowcę. Mam wrażenie że przynajmniej jednego z was obejrzałem i to nie raz gdzieś na Stop Chamie w roli nie nagrywającego a nagrywanego...

dżonyłojlker

2023-09-02, 20:41
Ork.Fajny napisał/a:

To jest piękny przykład na manipulację byle tylko wyszło na Twoje. Zaczynasz od słusznego zdania że pieszy ma pierwszeństwo na chodniku, a potem przechodzisz zwinnie do jezdni gdzie już nie masz jaj chłopczyku powiedzieć że pieszy, czy tego chcemy czy nie, też ma tam pierwszeństwo. I teraz czynisz olimpijską gimnastykę intelektualną żeby tak namieszać, tak nakładać, ażeby wyszło na Twoje. Też mam nadzieje że nie jesteś kierowcą.

Ja jebie. Są idioci co się pchają pod auta i giną z własnej winy. Ale tutaj szukać problemów po stronie tego dzieciaka to na prawdę trzeba mieć w ch*j smutne życie żeby usprawiedliwiać kierowcę. Mam wrażenie że przynajmniej jednego z was obejrzałem i to nie raz gdzieś na Stop Chamie w roli nie nagrywającego a nagrywanego...



Jak już piszesz do kogoś "chłopczyku", to najpierw sprawdź ile ma lat (prawo jazdy mam ćwierć wieku i ani razu nie byłem sprawcą nawet małej kolizji). Nie piszę tu o żadnych zj***nych, postawionych na głowie przepisach, tylko o zdrowym rozsądku. Jakie są przepisy, każdy wie.

neo001

2023-09-02, 21:30
motylekwbrzuchu napisał/a:

Jak już piszesz do kogoś "chłopczyku", to najpierw sprawdź ile ma lat (prawo jazdy mam ćwierć wieku i ani razu nie byłem sprawcą nawet małej kolizji). Nie piszę tu o żadnych zj***nych, postawionych na głowie przepisach, tylko o zdrowym rozsądku. Jakie są przepisy, każdy wie.



A kto ma według ciebie pierwszeństwo na pasach? Wiesz to taka część jezdni i to tam poruszają się również piesi. Oddaj prawko bo z takim podejściem daleko nie zajedziesz. Ja rozumiem że nowe przepisy są zj***ne, ale w tej sytuacji winna jest tylko kierująca samochodem. Małolata mogła uniknąć potrącenia, ale to nic nie zmienia wg. prawa.

Ork.Fajny

2023-09-02, 21:32
motylekwbrzuchu napisał/a:

Jak już piszesz do kogoś "chłopczyku", to najpierw sprawdź ile ma lat (prawo jazdy mam ćwierć wieku i ani razu nie byłem sprawcą nawet małej kolizji). Nie piszę tu o żadnych zj***nych, postawionych na głowie przepisach, tylko o zdrowym rozsądku. Jakie są przepisy, każdy wie.



Chyba nie sądzisz, że uwierzę, że profil z 2019 roku który się zachowuje jak moi nastoletni kuzyni będący fanami BMW i szybkiej jazdy po wioskach, serio należy do 42 latka...? Odmawiam zaakceptowania że ktoś kto ma cztery dekady na karku i nie ma żadnych patologicznych zmian w mózgu, serio może bredzić że przechodzień ma czuć zagrożenie na jezdni.

Trzeba mieć na prawdę realne problemy psychiczne żeby sugerować aby jakikolwiek uczestnik ruchu drogowego czuł się zagrożony.

To nawet nie jest darwinizm. To jest upośledzenie które sprawia że nie za bardzo chyba zdajesz sobie sprawę ile dodatkowych zagrożeń stwarza sytuacja w której część osób w ruchu drogowym ma czuć starch

dżonyłojlker

2023-09-02, 21:46
neo001 napisał/a:

A kto ma według ciebie pierwszeństwo na pasach?



Według mnie, oczywiście powinno mieć auto, bo to jezdnia, a nie chodnik.

Ork.Fajny napisał/a:

Chyba nie sądzisz, że uwierzę, że profil z 2019 roku który się zachowuje jak moi nastoletni kuzyni będący fanami BMW i szybkiej jazdy po wioskach, serio należy do 42 latka...? Odmawiam zaakceptowania że ktoś kto ma cztery dekady na karku i nie ma żadnych patologicznych zmian w mózgu, serio może bredzić że przechodzień ma czuć zagrożenie na jezdni.
Trzeba mieć na prawdę realne problemy psychiczne żeby sugerować aby jakikolwiek uczestnik ruchu drogowego czuł się zagrożony.
To nawet nie jest darwinizm. To jest upośledzenie które sprawia że nie za bardzo chyba zdajesz sobie sprawę ile dodatkowych zagrożeń stwarza sytuacja w której część osób w ruchu drogowym ma czuć starch



Wierz sobie w co chcesz, jesteś tylko małym lewaczkiem z wypraną główką. Poczytaj sobie w innym temacie jak wygląda sprawa w anglii. To już nawet poj***ne szwaby zrozumiały, że to ślepa uliczka i likwidują zebry. Zostają tylko przejścia z sygnalizacją, reszta to przejścia sugerowane - możesz przechodzić gdzie chcesz, pod warunkiem, że jest wolne. Konto mogłem sobie założyć nawet wczoraj, zastanów się co ty piszesz, gimbusku.

Albo dobra, sam ci wkleję. To cytat, nie mój komentarz, napisał go kto inny:
"Co ty wsioku pie**olisz dzbanie j***ny.
Przyjedz chodzby do "cywilizowanej" Wielkiej Brytanii.
Tu pieszy nie ma zadnych praw na drodze, poza specjalnie oznaczonymi miejscami do przejscia, bo tu nawet wiekszosc przejsc dla pieszych nie ma namalowanych linii, bo h*j to kierowcow interesuje, ze chcesz pzejsc.
Cala odpowiedzialnosc jest przerzucona na pieszych i efekt jest k***a taki, ze czy to stary czy mlody, to sie 20x rozglada zanim przejdzie.
Oczywiscie wpojona uwaznosc ma swoje plusy, bo mozesz ulice przejsc w dowolnym miejscu i nawet na czerwonym, o ile nie wpie**alasz soe pod jadacy pojazd.

Wez ty k***a pieszy kretynie juz wypie**alaj.
Ps. Samochody nie maja praw na chodniku, a wiec piesi na drodze. Sprawiedliwie

Ps2. Przez takich matolow jak ty pozniej policja wali mandaty na prawo i lewo, bo w nocy przeszedles na czerwonym po pustej ulicy.
W tej przykladowej Anglii ni ch*ja za zadne czerwone mandatu nie dostaniesz o ile nie wpie**olisz sie w ruch pojazdow i go nie zaklocisz"

Przeczytał? To szykuj piórnik na poniedziałek.

Ork.Fajny

2023-09-02, 22:13
motylekwbrzuchu napisał/a:

Wierz sobie w co chcesz, jesteś tylko małym lewaczkiem z wypraną główką.


Pół życia na UPR czy KNP człowiek głosuje a go jakiś dzieciak udający dorosłego od lewaków wyzywa bo nie podobają mu się przepisy drogowe xD



motylekwbrzuchu napisał/a:

Poczytaj sobie w innym temacie jak wygląda sprawa w anglii. To już nawet poj***ne szwaby zrozumiały, że to ślepa uliczka i likwidują zebry. Zostają tylko przejścia z sygnalizacją, reszta to przejścia sugerowane - możesz przechodzić gdzie chcesz, pod warunkiem, że jest wolne.


Ale co z tego...? Mamy w Polsce takie a nie inne prawo i masz się do niego stosować a tworzyć alternatywne przepisy i ferować wyroki kto jest winny a kto nie.
To że podoba mi się że w Korei Południowej kierowcy nawet migają długimi aby Ci powiedzieć żebyś im nie wchodził na jezdnie bo ci dupę rozjadą, nie zmienia faktu że k***a zatrzymam się komuś kto wszedł na jezdnie w Polsce. Twoje komentarze czyta mi się trochę jak opinie osoby chorej psychicznie która zaraz przekroczy pewien próg i rzucisz się na kogoś z nożem w maniakalnym epizodzie. W Twoim przypadku przejedziesz kogoś bo się uznasz za osobę z prawem do pierwszeństwa...



motylekwbrzuchu napisał/a:

Konto mogłem sobie założyć nawet wczoraj, zastanów się co ty piszesz, gimbusku.


Cóż. Przynajmniej masz kilka lat i wiesz co to gimnazjum. Więc kompletnym dzieckiem nie jesteś. To tyle. Choć nie wiem czy to dobrze akurat,



motylekwbrzuchu napisał/a:

Wez ty k***a pieszy kretynie juz wypie**alaj.


Skończ. Piszesz jak seba od BMW. Bo szanuję nawet głupie i nie cieszę się z czyjegoś wypadku to już jestem podczłowiekiem pieszym. Typowe zagranie kogoś kto nie ma argumentów, wmówić forum że druga strona ma jakieś subiektywne powiązanie z tematem dyskusji a co za tym idzie jest domyślnie subiektywna...
Ten argument poza tym robi z Ciebie kompletnego durnia, bo też raz na jakiś czas jesteś pieszym. No chyba że jesteś 100+ kilową świnią co nie potrafi się przejść kilometr do lokalnego Lidla po lekkie zakupy i musi pojechać. Ale wątpię bo wątpię że masz tyle lat ile w Polsce trzeba mieć na prawo jazdy...


motylekwbrzuchu napisał/a:

Ps. Samochody nie maja praw na chodniku, a wiec piesi na drodze. Sprawiedliwie


No mówię. Jesteś chory psychicznie i dam sobie głowę uciąć że za jakiś czas jak już dorośniesz to kogoś przejedziesz bo w twoim mentliku umysłowym będziesz tym co SPRAWIEDLIWIE porusza się po drodze...


motylekwbrzuchu napisał/a:

Ps2. Przez takich matolow jak ty pozniej policja wali mandaty na prawo i lewo, bo w nocy przeszedles na czerwonym po pustej ulicy.


A gdzie Ci się tak w nocy śpieszy...? Idziesz w swoim mieście do swojego biura w lokalnej strefie biznesowej gdzie musisz wykonać telefon do swoich kontrahentów w Japonii czy Australii...? Podstawową zasadą walki z głupimi przepisami jest używanie nie-głupich argumentów. Poległeś tutaj. Nie wspomnę o tym że właśnie sam się zapętliłeś w swoim braku logiki. Wpierw narzekasz na nieprzewidywalnych pieszych, jak niby ten dzieciak z tego filmu co według Ciebie wpakował się pod koła, a teraz piszesz post sugerujący że to źle że pieszy nie może w nocy przejść na czerwonym po pasach. Możesz się zdecydować na jedną linię czy Twoje choroba jest już tak zaawansowana że skaczesz po argumentach maniakalnie jak schizofrenik?

dżonyłojlker

2023-09-02, 22:20
Ork.Fajny napisał/a:

Pół życia na UPR czy KNP człowiek głosuje a go jakiś dzieciak udający dorosłego od lewaków wyzywa bo nie podobają mu się przepisy drogowe xD



Głosuj sobie na kogo chcesz, ale wiedz, że jesteś lewak, turbo lewak. "Pół życia" to też dobre. Jako 15-latek to mogłeś sobie głosować na przewodniczącego klasy, co najwyżej :lol:

Ork.Fajny napisał/a:

Ale co z tego...? Mamy w Polsce takie a nie inne prawo i masz się do niego stosować



Jestem wolnym człowiekiem i żadne komusze przepisy nie będą mi dyktować co mam robić, a czego nie.

Ork.Fajny napisał/a:

Skończ. Piszesz jak seba od BMW.



Napisałem ci przecież, mały nieuku, że to nie mój komentarz, tylko cytat z innego tematu - nie mój, kumasz to, czy masz do łba za daleko?

neo001

2023-09-03, 14:08
motylekwbrzuchu napisał/a:

Według mnie, oczywiście powinno mieć auto, bo to jezdnia, a nie chodnik.



Na szczęście Twoje prywatne zdanie niema przełożenia na rzeczywistość. Pogódź się z faktem że to się nie zmieni i żyj dalej szczęśliwie.