18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

6-latki w szkołach

MrZet • 2013-11-08, 10:31
Opozycja twierdzi, że jeszcze nie czas do szkoły.


brzezniak

2013-11-08, 12:51
wiesiors4 napisał/a:


W żadnej grupie społecznej, w żadnej grupie zawodowej "całej reszty się nie skazuje". Dlaczego? Uwypuklę ci to i wyłożę w najprostszy i najbardziej przystępny dla ciebie sposób.
ŻADEN pedofil nie będzie się chwalił tym co robi. KAŻDY z nich to ukrywa. Ksiądz pedofil, i policjant pedofil, i czesiek hydraulik pedofil boją się kary, wiec siedzą cicho, a jedyne osoby którzy wiedzą o ich skłonnościach, to inni pedofile (o czym zaraz). Tak więc wśród pedo-księży jak i pedo-nauczycieli "nie skazują całej reszty i gnoje są nietykalni".
Dalej. Wspomniałem, że najczęściej jedyne osoby oprócz ofiar, które wiedzą o skłonnościach pedofilskich są inni pedofile. I teraz wielkie mi k***a zaskoczenie że się kryją nawzajem. W kościele się kryją nawzajem, i w policji i sądach i szkołach. WSZĘDZIE się kryją nawzajem. Ale niektórzy myślą, że tylko w kościele pedofile się kryją, a w każdym innym przypadku każdy pedofil biegnie na komendę i skarży na siebie i swoich kolegów pedofilów :facepalm:
PODSUMOWANIE: pedofilia w KK jest jak pedofilia wśród posłów, hydraulików, nauczycieli, fryzjerów. Nie różni się niczym. Tylko lewactwo wymyśla różnice i skupia się tylko na przypadkach pedofilii w KK.



Różni się tym, że policjanta nikt nie przeniesie do innej parafii. Każdy post kończysz czymś typu "kto się ze mną nie zgadza to lewak"? #gimboprawica

wiesiors4

2013-11-08, 12:57
Cytat:

Ewidentnie było to widać w przypadkach przenoszenia księdza do innej parafii zamiast radykalniejszych działań.


Yyy, ale instytucje kościelne nie mają takiej mocy prawnej, żeby zamknąć takiego delikwenta do więzienia. Od tego są instytucje, które prowadzą dochodzenia i w razie co skazują takiego dewianta na odpowiednią karę. Kościół mógłby tylko wykluczyć takiego pedofila ze społeczności kościelnej. I co, to według ciebie taka kara, która jest adekwatna do czynów do których taki pedofil się dopuścił? Bo moim zdaniem nie. A kościół ma związane ręce, jedyne co mogą zrobić to przenieść takiego pedo-księdza albo wydalić go ze służby. Nie może zrobić nic więcej, nie wiem co chciałeś osiągnąć tym argumentem...

go...........et

2013-11-08, 13:00
wiesiors4 napisał/a:


Yyy, ale instytucje kościelne nie mają takiej mocy prawnej, żeby zamknąć takiego delikwenta do więzienia. Od tego są instytucje, które prowadzą dochodzenia i w razie co skazują takiego dewianta na odpowiednią karę. Kościół mógłby tylko wykluczyć takiego pedofila ze społeczności kościelnej. I co, to według ciebie taka kara, która jest adekwatna do czynów do których taki pedofil się dopuścił? Bo moim zdaniem nie. A kościół ma związane ręce, jedyne co mogą zrobić to przenieść takiego pedo-księdza albo wydalić go ze służby. Nie może zrobić nic więcej, nie wiem co chciałeś osiągnąć tym argumentem...



Pedofilia to przestępstwo. Jeżeli dana parafia, władze kościelne wiedzą o przypadkach pedofilii wśród danych jednostek powinny zgodnie z prawem czym prędzej powiadomić prokuraturę i wydać takiego zbrodniarza. Proste.

wiesiors4

2013-11-08, 13:02
I znowu wracamy do punktu, gdzie jeden pedofil broni drugiego. Jeśli myślisz, że wszędzie tylko nie w kościele od razu "wydają takiego zbrodniarza", to się chyba trochę mylisz ;) ale jeśli wolisz żyć w przekonaniu, że tylko w kościele pedofile trzymają się razem i się nie wydają, to żyj tak sobie dalej...

Jeszcze raz powtarzam, że pedofilia wśród kleru nie różni się od pedofilii wśród fryzjerów, nauczycieli czy policjantów...

Oczywiście ukrywanie pedofila powinno również być surowo karane i takie znane przypadki są karane. Przypominam, że zatajenie przestępstwa jest karane zgodnie z literą naszego prawa.

ok...........w4

2013-11-08, 13:14

brzezniak

2013-11-08, 13:19
wiesiors4 napisał/a:

I znowu wracamy do punktu, gdzie jeden pedofil broni drugiego. Jeśli myślisz, że wszędzie tylko nie w kościele od razu "wydają takiego zbrodniarza", to się chyba trochę mylisz ;) ale jeśli wolisz żyć w przekonaniu, że tylko w kościele pedofile trzymają się razem i się nie wydają, to żyj tak sobie dalej...

Jeszcze raz powtarzam, że pedofilia wśród kleru nie różni się od pedofilii wśród fryzjerów, nauczycieli czy policjantów...



Osoby skazane prawomocnym wyrokiem są systematycznie przenoszone do innych parafii gdzie ludzie nie znają ich przeszłości. Jak myślisz, że fryzjerowi pedofilowi uda się "życie od nowa" - będzie zarabiał w pracy mając kontakt z dziećmi, to żyj tak sobie dalej...

Zarammoth

2013-11-08, 14:33
@up: Problem w tym, że ludzie nawet wiedzą o przeszłości, ale zmuszają sami siebie by w to nie wierzyć. Przecież taki ksiądz w małej pipidówie to świętszy niż Jezus. Jak powiesz na głos co o tym myślisz to cię we wsi przeklną, a jak proboszcz da znak to i taczkami wywiozą.

Majozen

2013-11-08, 14:59
Wk***ia mnie już pie**olenie o tych księżach pedofilach, zwłaszcza w telewizji. Jak już ktoś chce poruszyć ten temat, to niech poruszy całość, a nie tylko odłam, bo nie tylko w kościele są pedofile. Nie znaczy to, że bronię kościoła, bo tak nie jest, ale już mnie k***ica bierze. Najbardziej mnie jednak w tym wszystkim wk***ia fakt, że nawet jak już coś mówią w TV o pedofilu, który nie jest księdzem, to jego twarz jest zazwyczaj zamazana, lub w ogóle się go nie pokazuje, co jest największym debilizmem, bo gdyby pokazali twarz takiego pedofila, to ludzie by wiedzieli kogo unikać, niestety nasze prawo jest tak popie**olone, że taki pedofil, którego twarz została pokazana może się wtedy ubiegać o odszkodowanie i to w nie małej kwocie. Mój kraj, taki piękny...

abrakadabro

2013-11-08, 16:20
@Magik2501, tylko zauważ że nauczyciele, lekarze, inżynierowie, prawnicy, kierowcy autobusów, piloci i tak w nieskończoność, to są ludzie wybrani na swoje stanowiska na podstawie umiejętności, wykształcenia, certyfikatów, licencji przez innych ludzi w drodze egzaminów, zaliczeń, zasług czy znajomości, a pełniony przez nich zawód to tylko wyuczona profesja nie mająca za wiele wspólnego z charakterem danego człowieka. Księża natomiast to wybrańcy samego Boga, naznaczeni i pobłogosławieni, wyróżnieni jako pasterze i nauczyciele innych i wystarczy że jeden z nich będzie pedofilem na całą polske to już znaczy że nie mógł być wybrańcem i oddziałuje to na cały ich system. Słowem niszczy ich własna ideologia pomazańców bożych.

sidian

2013-11-08, 17:06
@wiesiors4:
Niska karalność wśród polskich księży daje raczej do myślenia. Teoretycznie powinna być podobna do sytuacji w innych państwach, a tak nie jest. Dlaczego? Dlatego, że polski kościół szczególnie mocno ukrywa pedofili.

Problemem z kościołem katolickim jest również to, że święte oficjum w 1962 roku wydało dokument Crimen Sollicitationis, który stawiał prawo kanoniczne w opozycji do prawa powszechnie stanowionego zmuszając księży do łamania prawa. Zakazywał on bowiem przekazywania informacji o przypadkach pedofilii odpowiednim organom. Tym pedofilia w kościele różni się od każdej innej.