18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

57 sekund na złożenie wniosku o dofinansowanie dla firm

master0romus • 2014-02-12, 15:25
Nie można już tego nazwać obojętnością w naszym kierunku. To jest istne robienie sobie jaj z ludzi, którzy starają się coś osiągnąć. Pieniądze, które mogły by trafić do rozwijającej się firmy starającej się wybić i utrzymać na rynku zapewne trafią do ludzi, którzy "lepiej je spożytkują" gdyż pierwsi złożyli wniosek, jakkolwiek on nie wyglądał.


NieWiemZeWiem

2014-02-12, 17:46
w radiu mówili że poznaniacy nie chca otwierac firm bo na 400 wniosków zostało złożonych niewiele 250... k***a ch*jowe zasady to tak jest po drugie tylko 20 tys. zł wiec nie wiem co to za biznes ma być lumpeks? i trzeba rok prowadzić aby nie zwracać kasy jak padniesz to musisz oddać 20 tys lub jak padniesz dalej utrzymywać zusy itp. aż do konca roku

misiek08

2014-02-12, 18:05
@up - daj mi 20 tysięcy..... Jak nie wiesz co z tego można wykrzesać to szkoda.

tranzystor

2014-02-12, 19:11
Przecież tak krytykujecie UE, to po ch*j wyciągacie łąpę po kasę z UE i nagłaśniacie takie sprawy? Pewnie dlatego, że spora część "przeciwników" Unii pchała się po hajs.

maddog77

2014-02-12, 20:21
@mrMarek27 Co ty pajacu możesz wiedzieć o socjalizmie...ja go wspominam dobrze starym wystarczało od pensji do pensji,kolonie były za darmo(lub jakąś symboliczną opłatą),młodzież miała co robić po szkole...nie k***iła się naćpana po krzaczorach,całe rodziny mogły przesiadywać od rana do wieczora przed blokiem nikt ich nie zaczepiał,ludzie ogólnie byli dla siebie milsi,do lekarza szedłeś do jakiego chciałeś-nie było lekarzy pierwszego kontaktu,jeżeli coś ci dolegało trafiałeś do szpitala i tam cię leczono nie jeździłeś od szpitala do szpitala szukając takiego który ma jeszcze nie wykorzystane limity...jedyny problem był taki żeby coś kupić trzeba było swoje odstać lub kombinować.A potem przyszły jakieś nawiedzone ch*jki którym zachciało się ,,wolności''...chcieliście ją mieć to się nią teraz udławcie.Jestem autonomicznym nazilolem więc nie wyjeżdżaj mi tu z lewakami itp.

wnk

2014-02-12, 20:40
@maddog77
Toś doj***ł. Ale uznam, że Twoja interpretacja tego co się dzieje wynika z niezrozumienia, że paradoksalnie socjalizm wynikający z opiekuńczości państwa był mniejszy, niedoskonały - a dzisiaj przybrał o wiele bardziej rozbudowaną formę i jeszcze bardziej wpieprza się do życia każdego z nas. Chociażby mimo istnienia komputerów i coraz nowszych technologii aparat urzędniczo-administracyjny rozrósł się 5-krotnie od '89.

Co do pozyskanej"wolnosci" racja, z tym że pod opieką bratniej pomocy z ZSRR ludzie czuli i widzieli, ze nie jest tak jak być powinno i zaczęli prowadzić reale działania, aby to zmienić (które zresztą zostały sprytnie wykorzystane i tak ostateczna solidarność byłą już budowana od góry do dołu, a sama transformacja jest tak dobrze przemyślana, że stanowi wzór dla innych szubrawców z klik politycznych).

Obecny socjalizm w eurokołchozie przybrał bardziej niebezpieczną postać, bo jest o wiele bardziej podstępny i trudniej dostrzegalny dla przeciętnego człowieka, który nie powinien narzekać, bo przecież "do wszystkiego ma dostęp i wszystko może".

Powiedz tylko o co chodzi z "autonomicznym naziLOLstem"

PonuryUser

2014-02-12, 21:09
Szkoda tylko że cała polska uważa organizatorów za idiotów, masa ludzi się bulwersuje - a i tak nic tego nie zmieni!!

fabiothethird

2014-02-12, 22:18
Zajmuję się zawodowo pozyskiwaniem funduszy. Ogłaszanie konkursów, w których decyduje kolejność wpływu to największe sk***ysyństwo jakie może być. Nie ważne jak dobry jest twój wniosek, ważne, że ktoś był szybszy. Kolejny sposób jak polaczki marnotrawią kasę - nie dostają realnie najlepsi, tak samo jak w urzędach nie są zatrudniani najlepsi tylko najlepiej ustawieni i taki oto mamy ciąg przyczynowo-skutkowy.

Seboolek

2014-02-13, 00:05
Kiedys chcialem rozwinąć w Polsce własną firmę. Zlożyłem wniosek o dotacje, miałem tam opisane że juz nawet mam dwóch klientów którzy będą zamawiali u mnie. Firma juz działała tylko chciałem dofinansowanie na jej rozwój. Wszystko było pięknie wydrukowane, przejrzyste i schludne. Gdy go zanosiłem to widziałem jak goście długopisami na szybkiego je pisali. Smiałem się że przecież to nie przejdzie przy moim cudeńku. Po jakimś czasie dostałem odpowiedź. k***y jej nie przyjeły bo "Treść wniosku została zmieniona" A wiecie jaka to była zmieniona treść? Zabrakło DWÓCH pie**olonych kropek. Te j***ne kropki sprawiły ze musiałem zawiesić firme. . . . . .

takija

2014-02-13, 01:40
NieWiemZeWiem napisał/a:

w radiu mówili że poznaniacy nie chca otwierac firm bo na 400 wniosków zostało złożonych niewiele 250... k***a ch*jowe zasady to tak jest po drugie tylko 20 tys. zł wiec nie wiem co to za biznes ma być lumpeks? i trzeba rok prowadzić aby nie zwracać kasy jak padniesz to musisz oddać 20 tys lub jak padniesz dalej utrzymywać zusy itp. aż do konca roku



za 20 tyś zł można rozwinąc firmę która trzyma się juz na rynku 6 lat, ma coraz więcej klinetów, kilku stałych zleceniodawców, rozwija warsztat w coraz nowszy sprzęt, zwieksza asortyment świadczonych usług i nabywa doświadczenie pozwalające na jej rozwój. I nie wyssałem tego z palca. Prowadzę firmę z ojcem....da się. Aktualnie walczymy o rozbudowe warsztatu. Jeśli nie potrafisz wydac mądrze 20 tyś zł to nie zabieraj głosu w obcym Tobie temacie.

Ramika

2014-02-13, 13:05
@up: Szacun i piwko, że dajecie z ojcem radę.

Niemniej, składanie wniosków "kto pierwszy ten lepszy" to sk***ysyństwo. Jak 95% procedur w tym kraju.

mare30ks

2014-02-13, 23:05
wnk napisał/a:

Obecny socjalizm w eurokołchozie przybrał bardziej niebezpieczną postać, bo jest o wiele bardziej podstępny i trudniej dostrzegalny dla przeciętnego człowieka, który nie powinien narzekać, bo przecież "do wszystkiego ma dostęp i wszystko może".
"



tak tak lewaki sie kryja, chowaja, i dla niepoznaki okradaja biednych ludzi po to zeby wielkie koncerny placily jak nejmniej i mialy poldarmowa sile robocza :roll: