18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

3 poziomy doświadczenia palaczy papierosów

cisek666 • 2011-04-26, 22:45
Raczkuje w paleniu, pali, raczkuje...
:szczerbaty:

matt_

2011-04-27, 01:51
pale i jakoś nie raczkuję.

BongMan

2011-04-27, 22:57
Rak płuc to chyba jedyna choroba na którą ludzie zapadają z własnej woli. Żeby było śmieszniej, płacą za to kupę kasy.

GęsiorSB

2011-04-29, 19:53
na siłę zj***ne z innego kawału

krzak

2011-05-01, 19:17
@BongMan

Było wiele przypadków zachorowań na nowotwór płuc u osób, które nigdy nie zapaliły papierosa. Twoje stwierdzenie jest nie do końca słuszne.

sixsicosix

2011-05-06, 02:46
@Up co racja to racja, palący czy niepalący, zachoruje, albo nie zachoruje. Biorąc pod uwagę, że u każdego człowieka, bodajże co kilka minut, tworzą się komórki nowotworowe i jest to tylko kwestia chwili i aktualnego stanu organizmu (fizycznego jak i psychicznego) czy wytworzy przeciw ciała i obroni dany organ przed zachorowaniem, czy nie. Nie wszystko prawda co piszą i mówią ;)

Morning

2011-05-06, 21:07
@up i tak umrzesz

Varulv

2011-05-06, 21:14
@Bogman
Naszej kasy, podatki, które płacimy na NFZ refundujący im leczenie. Na stos!

Cpt. Obvious

2011-05-06, 21:47
up@
Sami se refundują, z tej dyszki czy ile tam za paczkę pewnie połowa leci do skarbu państwa. Aż se sprawdzę.

KasHer

2011-05-07, 00:44
Czytac - http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJM199710093371506

O kosztach alternatywnych zwiazanych z wyplacaniem emerytur w systemie socjalnym, a jak kto woli nazywajac to tylko repartycyjnym, plus koszty leczenia osob w wieku podeszlym, dodatkowo wplywy z akcyzy, przychody posrednie - nie bede wspominal bo szara masa i tak zapamieta model gospodarczy w skali mikro - goiscu umiera na raka to ja za to place. Powiedz mi tylko jak bardzo roznia sie od siebie koszty leczenia palacza w wieku 50 lat od kosztow leczenia umierajacego niepalacego w wieku 75 lat?
Roznia sie kosztami ponoszonymi przez 25 lat. Blady metologicznne we wcczesniejszych badaniach zostaly opisane w linku ktory podalem.

Cpt. Obvious

2011-05-07, 10:27
@up
Panie, tu jest Polska, tutaj służba zdrowia działa trochę inaczej niż w usa (Twój artykuł). I po za tym człowiek chory na raka płuc pożyje kilka lat, na pewno nie 25.
A jak palnąłem o tym że sami se refundują to chodziło mi o to że przez lata nałogu codziennie wzbogacają skarb państwa o koszty akcyzy i podatku od towarów i usług (mógłbym napisać vat ale wolę brzmieć bardziej profesjonalnie), co jak patrzyłem w ustawach stanowi ponad połowę ceny paczki fajek. Dziennie przypuśćmy 6 zł do budżetu, do raka uzbiera się niezła suma.

Trochę mnie dziwi że na forum takim jak to szpanujesz specjalistycznym słownictwem. Pisz tak żeby wszyscy wszystko zrozumieli (o dziwo da się tak) albo leć na jakieś ekonomiczne forum gdzie pogadasz z ludźmi na poziomie.
(Szczerze mówiąc po ponownym przeczytaniu Twojego posta nie jestem już pewien o co Ci chodziło)

KasHer

2011-05-07, 11:16
Moja odpowiedz byla krytyka postu varulv.
Wlasnie w systetmie pieknego polskiego socjalu panstwu powinno zalezec aby jak najwiecej osob palilo bo sa tansi i w leczeniu i w wyplacaniu emerytur.

Cpt. Obvious

2011-05-07, 15:53
Aha, no to teraz Cię zrozumiałem. Podejrzewałem że chodzi Ci o coś zupełnie innego (pogubiłem się w tym gąszczu mądrych zwrotów).

W takim razie: Varulv, Ty głupku! :->

EasyMedia

2011-05-07, 21:05
Ja tam się zgadzam z BongManem, paląc diametralnie zwiększasz prawdopodobieństwo zachorowania. Właśnie rzucam życzcie mi powodzenia^^

Varulv

2011-05-11, 17:26
Ok, mój błąd, poczytam o tym trochę. Szczerze mówiąc nie znam się do końca na tym, ile kosztuje nas ich leczenie w porównaniu z przychodami z podatków od wyrobów tytoniowych. Nie mniej wolałbym za ich leczenie nie płacić.

Ile lepiej brzmi "Ty głupku" z " :) ". Nawet nie mam ochoty Ci pocisnąć :)