18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

25 maja 1948 roku

~Tołdi • 2013-05-25, 12:16
25 maja 1948 roku po procesie sądowym(prokurator i jeden z sędziów byli w AK) zamordowano Rotmistrza(dziś kapitan) Witolda Pileckiego autora tzw. Raportów Pileckiego w których opisał życie w KL Auschwitz. Po wojnie zdradzony przez własnych kolegów z AK i komunistów i zamordowany. CZEŚĆ I CHWAŁA!














Daję specjalnie na główną, biorę wszystko na klatę.

sadol6969

2013-05-25, 14:12
Komunizm - przed wyrażeniem poparcia skonsultuj się z historykiem, ekonomistą lub psychiatrą.

Fugo

2013-05-25, 14:30
Nie uczą o tym w szkołach o takich ważnych ludziach jak on a szkoda bardzo ciekawa postać wieczna pamięć dla niego.

suchamysz

2013-05-25, 14:32
Ani razu nie usłyszałem o Nim na historii.
Przypadek?Nie sądzę!
Jego postawa jest dla mnie definicją bohaterstwa.

Morthaliar

2013-05-25, 14:57
Jak dobrze pójdzie, to sadol stanie się porządnym portalem informacyjnym.

el...........wy

2013-05-25, 15:13
zauwazyliscie, a raczej czy nie zauwazyliscie podobnego tematu , ani nawet mniejszej wzmianki o tym na zadnym wiekszym portalu "informacyjnym" ? precz z komuna

niegoslav

2013-05-25, 15:25
Dobrutro napisał/a:

Jakaś dziwna ta historia, pierw się wkradł do obozu. A potem uciekł. Aż dziwne, że go nie zakapowali szpilce w obozie za dodatkową michę brei. Ale tak to jest jak ludzie dobrowolnie jak bydlęta idą na rzeź. Gdyby chmarą ruszyli przed wygłodzeniem, to by dosłownie tych strażników rozerwali na strzępy jak motłoch w Poznaniu w latach 50tych.

Każdy chronił własną dupę i starał się nie wychylać. I zginęła większość z nich.



Tak k***a, szkoda że obozu w Auschwitz strzegło 8 tys SSmanów. Mam Ci tłumaczyć jakie szanse ma masa nieuzbrojonych ludzi przeciwko kilku MG-42 umieszczonych na strażnicach?

Moby_Dick

2013-05-25, 17:06
Piwko za temata iście ważna jest ta data! I oby nie poszła w zapomnienie. Więc i drugi browar za sadolom przypomnienie. :ok:

ErwiN

2013-05-25, 17:54
Nikt nie zrobił tego co ten polski żołnierz
Dlatego całemu światu trzeba go przypomnieć
On tysiąc dni kieruje konspiracją w piekle
Aż zadrwi z diabła i z raportem ucieknie.

Czemu mnie o Tobie w szkole nie uczyli?
Ktoś bardzo nie chce, by w tym kraju ludzie dumni byli
Czas byśmy wreszcie grzech niewiedzy zmyli
To my, młodzi Polacy, przed Tobą czoła chylimy!!

Demawend

2013-05-25, 18:00
Ponieważ żyli prawem wilka
Historia o nich głucho milczy
Pozostał po nich w kopnym śniegu
Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.


Brakuje mi takich ludzi.

ma...........on

2013-05-25, 19:16
suchamysz napisał/a:

Ani razu nie usłyszałem o Nim na historii.
Przypadek?Nie sądzę!
Jego postawa jest dla mnie definicją bohaterstwa.



Nie, nie przypadek. Po prostu miałeś w dupie i zlewałeś lekcje :roll:

suchamysz

2013-05-25, 21:39
Zlewałem,ale to inna historia.Powiem więcej,nadal zlewam,bo ciągle jestem w gimbazie,
ale o Pileckim i wielu Mu podobnym wiem wiele, między innymi to ,że o nich nie uczą.
No chyba,że masz nauczyciela-patriotę.Wtedy szczerze Ci zazdroszczę.Mój nauczyciel historii
to zwykły jełop.

~Tołdi

2013-09-07, 16:03
Rotmistrz dostał pośmiertny awans na pułkownika, dzisiaj trochę młodzieży uświadomiłem o Pileckim. Dla mnie zawsze będzie rotmistrzem ;) Moja reakcja na awns