18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

25 lat temu

nowynick • 2014-06-04, 11:40
Narzekajcie ile chcecie, że teraz w Polsce kiepsko - teraz macie wywalczone prawo narzekać i decydować o losach Polski poprzez wolne wybory.


TRQPL

2014-06-04, 11:42
To że komuna była ch*jnią całkowita każdy powinien wiedzieć. Ale nie ma co się podniecać bo teraz mamy zwykłą ch*jnię. Wojny nie ma a na emigracji trzy miliony obywateli.

nowynick

2014-06-04, 11:44
Up

rzeczywiście zapomniałem, wyjeżdżać też mamy prawo.

Pracować za granicą czy w w Polsce w zasadzie bez żadnych ograniczeń można teraz też zakładać firmę w Londynie, Paryżu czy Barcelonie. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś został milionerem albo i nawet najbogatszym człowiekiem planety(nawet uwzględniając złodziejskie podatki). Trzeba mieć tylko pomysł, szczęścia trochę itd. Nikt teraz nie zabrania, kiedyś takich perspektyw po prostu nie było...

Magik2501

2014-06-04, 11:47
Łaaał mamy prawo! Całujmy buty władzy! MOŻEMY wyjechać...muj borze, raj na ziemi!
Nie wiem czemu Polacy lubią równać się z krajami trzeciego świata, a nie pierwszego. Jesteśmy w Unii - patrzmy na Niemcy, Francję. Jak tam się żyje, jak mają tanio. Nie patrzmy na Uzbekistany i inne Burkina Faso.

TRQPL

2014-06-04, 11:49
nowynick napisał/a:

Up

rzeczywiście zapomniałem, wyjeżdżać też mamy prawo.



Pomyliłeś chyba emigrację z wyjazdem na wakacje.

4 czerwca 1989 - upadła komuna na 4 łapy

nowynick

2014-06-04, 11:57
Magik2501 napisał/a:

patrzmy na Niemcy, Francję. Jak tam się żyje, jak mają tanio. .



zrozum kolego, że teraz możesz w każdej chwili po prostu pojechać na zakupy do Francji i Niemiec. Ja w 1989 jechałem do ciotki w Holandii to moi starzy z pół roku ganiali z wizami, paszportami i Bóg wie czym jeszcze, a chodziło o dwa zasrane tygodnie wakacji do czego trzeba było armię urzędników przekonać...

TRQPL

2014-06-04, 12:01
nowynick napisał/a:



zrozum kolego, że teraz możesz w każdej chwili po prostu pojechać na zakupy do Francji i Niemiec. Ja w 1989 jechałem do ciotki w Holandii to moi starzy z pół roku ganiali z wizami, paszportami i Bóg wie czym jeszcze, a chodziło o dwa zasrane tygodnie wakacji do czego trzeba było armię urzędników przekonać...



hahah a niby za co ma jechać na te zakupy. Skoro większość Polaków musi tyrać rok cały na zegarek nowaka.

DżesiPinkmen

2014-06-04, 12:15
Ach, jakie piękne.

Trzy miliony na emigracji aż wycierają łzy ze wzruszenia.

Magik2501

2014-06-04, 12:20
@nowynick
Mogę pojechać, ale co z tego? Mam wychwalać władzę z tego powodu? Fajnie, że mogę wyjechać, fajnie że nikt mnie nie bije po głowie jak powiem "j***ć Tadeusza Mazowieckiego i Donalda Tuska", ale to powód do zachwytu? Równajmy w górę, a nie w dół. Patrzymy tak na ten zachód to patrzmy konsekwentnie - życie tam jest o niebo lepsze niż w Polsce.
Mówi się, że "u nas jest taniej niż w Niemczech, bo u nas litr benzyny to 5.50 zł, a w Niemczech ponad 6" - i w sumie nie trzeba nic więcej dodawać. Skoro społeczeństwo jest tak głupie to jak tu może być dobra władza?

Umyj_Nogi

2014-06-04, 12:23
film fajnie zrobiony.. ciekawą techniką.. i pokazuje tylko dobre rzeczy które Polsce "niby" udało się osiągnąć.. a czemu nie pokazuje tych złych.. już o nich nie można mówić głośno ?

nowynick

2014-06-04, 12:33
Up`y

loża szyderców to przy Was pikuś. Proponuję zatem 4 czerwca ustalić dniem żałoby po wspaniałym ustroju, w którym najwyraźniej wszystkim poza mną było lepiej :( .

Prawda jest taka, że nie pamiętacie tamtych czasów i nie doceniacie tego co wtedy udało się Polakom wywalczyć. Dla przykładu Wy patrzycie na "Alternatywy 4" jak na totalną abstrakcję tymczasem tyle tam prawdy ówczesnego życia codziennego, że szok.

Myślicie, że teraz jesteśmy daleko w dupie za Europą? W 1989 przyjeżdżała wspomniana ciotka z Holandii i za 100 guldenów (ok 200 zł) żyła tu miesiąc niczym królowa, moi rodzice kiedyś chcieli natychmiast oddać ciotce zestawy lego, które od niej dostaliśmy,bo kosztowały "aż 70 guldenów".

Wtedy byliśmy w dupie za Europą i dlatego tak łatwo wykupili nasz majątek w latach 90tych - dla nich po prostu były to psie pieniądze... gonimy Europę i naprawdę sporo już nadrobiliśmy...

pi...........in

2014-06-04, 12:36
Mogę pojechać na zakupy do Francji, no po prostu wolność pełną gębą. To ja się nie dziwię, że ludzie nie wychodzą na ulicę, żeby pokazać władzy niezadowolenie, skoro wystarczy dać im możliwość pojechania po nowe gacie do Berlina czy Sztokholmu i już pieją z radości jaka to wolność, jaka swoboda, jakie przywileje. To jest najlepszy rodzaj niewolnika: nie zdaje sobie sprawy ze swojego zniewolenia. Korea Północna się kłania w pas.

:homer:

Mr.Drwalu

2014-06-04, 12:55
nowynick napisał/a:

Narzekajcie ile chcecie, że teraz w Polsce kiepsko - teraz macie wywalczone prawo narzekać i decydować o losach Polski poprzez wolne wybory



Ty na poważnie wierzysz w te frekwencje i wyniki co podają w rządowych stacjach telewizyjnych? :wtf:

Poczytaj sobie kto i kiedy jeździł na szkolenia do Moskwy z PKW. ;)
Później przeanalizuj głosy, wyniki z ostatnich 25 lat.

boraseq

2014-06-04, 13:25
DO autora tematu, co Ty pie**olisz ?

lapps

2014-06-04, 13:33
nowynick napisał/a:

Up`y

loża szyderców to przy Was pikuś. Proponuję zatem 4 czerwca ustalić dniem żałoby po wspaniałym ustroju, w którym najwyraźniej wszystkim poza mną było lepiej :( .

Prawda jest taka, że nie pamiętacie tamtych czasów i nie doceniacie tego co wtedy udało się Polakom wywalczyć. Dla przykładu Wy patrzycie na "Alternatywy 4" jak na totalną abstrakcję tymczasem tyle tam prawdy ówczesnego życia codziennego, że szok.

Myślicie, że teraz jesteśmy daleko w dupie za Europą? W 1989 przyjeżdżała wspomniana ciotka z Holandii i za 100 guldenów (ok 200 zł) żyła tu miesiąc niczym królowa, moi rodzice kiedyś chcieli natychmiast oddać ciotce zestawy lego, które od niej dostaliśmy,bo kosztowały "aż 70 guldenów".

Wtedy byliśmy w dupie za Europą i dlatego tak łatwo wykupili nasz majątek w latach 90tych - dla nich po prostu były to psie pieniądze... gonimy Europę i naprawdę sporo już nadrobiliśmy...



jedyne co nadrobilismy to dlug publiczny, bo wszystko inne i tak pie**olnie jak przesadzimy z dlugiem (a niedlugo na bank przesadzimy, bo juz sie lapia czego moga, zeby uniknac ogloszenia bankructwa, nawet jak to niezgodne z konstytucja i kregoslupem moralnym jest). a ty sie cieszysz jak helupiarz, ktory dostal kolejna dawke od dilera, zapominajac, ze bedziesz musial za to zaplacic...