18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

15 gramów na własny użytek

Makros • 2013-12-29, 13:49

Serial "Chłopaki z baraków"

hogg

2013-12-31, 00:42
Makros napisał/a:

@up
Nie masz już do czego się dopieprzać? Mógłbyś się k***a zachowywać milej i poprawiać bez wyzywania. Chętnie bym zmienił, ale po 60 minutach nie można edytować.



Nie bądź taki wrażliwy jak łechtaczka. Głąb to żadna obraza.

ph...........ks

2013-12-31, 01:13
no pięknie

Makros

2013-12-31, 01:15
@hogg
Określenie mnie głupim/tępakiem, z powodu mojej niewiedzy to dla mnie jednak obraza.
Podziękowałbym Ci nawet, gdybyś normalnie zwrócił mi uwagę, że popełniłem błąd w tytule. Postaram się napisać do jakiegoś moderatora, może poprawi tytuł tematu.

ph...........ks

2013-12-31, 01:18
hogg napisał/a:

Nawet lektor powiedział 15 gramów a ty głąbie napisałeś w tytule 15 gram. Dobrze, że nie 15 kilogram.



wg SJP:

Dopełniacz liczby mnogiej od miligram brzmi miligramów, podobnie jak od gram - gramów. Potocznie mówi się wprawdzie sto gram wódki, ale sto gramów wódki jest formą staranniejszą.


Kloako

hogg

2013-12-31, 02:49
phoks napisał/a:



wg SJP:

Dopełniacz liczby mnogiej od miligram brzmi miligramów, podobnie jak od gram - gramów. Potocznie mówi się wprawdzie sto gram wódki, ale sto gramów wódki jest formą staranniejszą.


Kloako



sie mówi potocznie tą książke wziełem.. sie potocznie może i mówi w Sosnowcu, nie wiem.
I nie zmieniaj tu znaczenia. Wg słownika jest gram - gramów, kilogram - kilogramów. A opinia o wódce i gramach to prywatne spostrzeżenie pana Bańko. On słynie z kontrowersyjnych objaśnień.

Wódka stępia umysł :)

Vercetti77

2014-01-01, 20:11
Julian w celi nawet ma drinka haha :D