18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

1,4 miliona euro na słodycze, a nie na łapówkę!

Yami • 2008-05-08, 19:34
Nie lepiej było sprzedać mecz na allegro? :P :

Szef bukaresztańskiego klubu Steaua Gigi Becali zdecydowanie odrzucił zarzuty o korupcję. Oświadczył, że 1,4 miliona euro z jakimi wysłał swoich współpracowników do Klużu były przeznaczone na kupno czekolady oraz innych słodyczy.
- Swoje pieniądze mogę przeznaczyć na to na co mi się podoba - powiedział Gigi Becali. - Mieli przy sobie taką sumę i wysłałem ich, żeby kupili czekoladę oraz inne słodycze.

Rumuńska policja zatrzymała w Klużu pięć osób podejrzanych o próbę przekupstwa piłkarzy tamtejszej Universitetei przed meczem z lokalnym rywalem, CFR. Przy zatrzymanych znaleziono 1,4 miliona euro.

Mecz wygrali piłkarze CFR i jako pierwsi spoza Bukaresztu zdobyli tytuł mistrza Rumunii. Wynik meczu spowodował awantury kibiców Universitatei, interweniowała policja.

Sprawa wybuchła po tym, jak policja w Bukareszcie zorientowała się z rozmów telefonicznych, iż może dojść do korupcji. Zatrzymanie podejrzanych nastąpiło po akcji stołecznej policji w restauracji, a ujęci przez funkcjonariuszy - jak podkreśliła Gazeta Sporturilor - mieli przy sobie całą sumę.

źródło: http://sport.onet.pl/0,1248707,1745149,wiadomosc.html