18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

12 genialnych polskich wynalazców

Nap_Limak • 2012-06-16, 02:24
Drodzy Rodacy, jesteśmy wspaniałym narodem, ludzi nie tylko zdolnych, ale także o wyjątkowym poczuciu tolerancji, narodem niestrudzenie walczącym o wolność i niepodległość, narodem bitnym i zdolnym do wielkich poświęceń w imię miłości do Ojczyzny i patriotyzmu.
Świadczą o tym wyżej wymienieni naukowcy (m.in.: Łukasiewicz, Bryła, Czochralski, Prószyński, Tański, Łągiewka, Rejewski, Karpiński), liczne powstania, przewspaniała Husaria, Konstytucja 3 Maja... przykładów można mnożyć...
Bądź dumny, że jesteś Polakiem, znaj historię swojego narodu i walcz o jego dobre imię.


Yourichi

2012-06-16, 12:02
@Leothyr
To wynalazek dla normalnych ludzi, co nie zapie**alają 120 po mieście.

Trololoto

2012-06-16, 12:02
"ale także o wyjątkowym poczuciu tolerancji, "
podniecajcie się, że jesteśmy tolerancyjnym narodem. ch*j, że to było kiedyś tak nie jest - zaraz będzie, że są ku temu powody - nie ważne, ważne, że w tym momencie brak tolerancji jest w każdą stronę. Ale się podniecają środowiska anty coś anty tamto, że są tolerancyjni bo była polska tolerancyjna. ee? nienawidzą wszystkiego bo ktoś coś tam zrobił albo nas uciska etc etc. to wkońcu tolerancyjni czy nie? czy tolerancyjni, ale tylko na piśmie? j***ni hipokryci

Rumcajs_Rozpruwacz

2012-06-16, 12:14
Z tego co mi wiadomo to Czochralski był volksdeutschem wiec trochę psuje to jego obraz.

Sz...........jk

2012-06-16, 12:16
@Trololoto

Polska nie była tolerancyjna od czasów Potopu, wtedy to innowiercy stracili swoje prawa, a przez to, że Rosja i Prusy chciały wprowadzić równouprawnienie innowierców w Polsce Polacy zorganizowali Konfederacje Barską. Jak widać tolerancja w Polsce skończyła się razem z upadkiem złotego wieku.

kotorminator

2012-06-16, 13:03
"Poświęceń w imię miłości do Ojczyzny i patriotyzmu". Proszę Cię, k***a!

anonymousm

2012-06-16, 13:37
Zupełnie serio: powinniśmy być dumni z naszych osiągnięć, ale też uczyć się na naszych porażkach. O jednym i drugim warto pamiętać, żeby się poprawiać.
Przy okazji chodzi o cieszenie się z naszych osiągnięć, a nie z osiągnięć naszych. Więc cieszcie się z Euro, chociaż zły Tusk za nie odpowiada.

ccrossfire

2012-06-16, 13:41
@McMenel

Wiekszego pie**olenia dawno nie slyszalem.
1. W Polsce nie byl socjalizm tylko lagodny komunizm. Socjalizm to masz na polnocy.
2. W czasie owego komunizmu wszystko co mogloby przycmic chwale Moskiewskich naukowcow chowano pod dywan. Patrz plany operacji wojennych, casus syrenki, etc.
3. Nie myl "neoliberalow" z kapitalizmem. Neoliberalowie to przefarbowani socjalisci, (nie pod wzgledem rownosci wszystkich ludzi, tylko pod wzgledem centralnej kontroli, co jest calkowicie sprzeczne z zasadami kapitalizmu) zas namiastke kapitalizmu mielismy na poczatku lat 90, jednak caly potencjal zostal przekierowany na "nakarmienie" garstki kolesiow ( komuchow i pseudo-opozycjonistow)
4. Przez ostatnie 20 lat jedna partia walczaca z Rosjanami i zajmujaca sie sprawami KK byl pis, wiec nie pie**ol mi prosze, ze ta sprawa wplynela na caloksztalt nurtu naukowego w Polsce. Problem lezy w tym ze cala ta banda post- KOMUNISTOW i ich przyjaciol: "KONTROLOWANEJ" OPOZYCJI, zajmuje sie napychaniem wlasnej kieszeni zamiast troska o kraj. Rozwiazaniem tygo moglyby byc nurty nacjonalistyczne. Niestety dobrze wytresowane spoleczenstwo odrzuca nacjonalizm nazywajac go nurtem hitlerowskim.

5. Lagiewka byl traktowany jako wariat poprzez kult autorytetu. Mianowicie ktos wysoko postawiony odrzuca jego teorie a reszta wron kracze tak jak lider. Co do jego teorii to ciezej przeforsowac to gdy sprawami edukacji zajmuje sie cale panstwo niz w przypadku wolnych uniwerkow. W wu, moznaby rozwazac jego teorie na powaznie w ramach konkurencji.

kristo76

2012-06-16, 14:28
Grudzien 2012 - witamy gosci z przyszlosci.

DonKarton

2012-06-16, 14:39
McMenel napisał/a:


A pokazany w filmie pan Łągiewka to właśnie przez ów neoliberalny liberalizm gospodarczy przez wiele lat był traktowany jako wariat.



Pokazany w filmie pan Łągiewka, "Geniusz z Kowar", ma ewidentne braki w znajomości podstaw fizyki. Skonstruował bardzo wydajne urzadzenie do zamiany jednej energii na inną, ok. Ale dorabia do tego swoje chore teorie, które przeczą elementarnym prawom fizyki znanym od stuleci! Zasady dynamiki Newtona nie przestaną nagle obowiązywać, bo pan Łągiewka tak chce... Przeprowadza swoje eksperymenty i pokazy w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi i inteligencji widzów, w nosie mając zasady i reguły, których uczy się studentów każdej uczelni technicznej w tym kraju już od pierwszego roku. Jego wyników nie da się zweryfkować, bo to po prostu kit i blaga. Przez środowisko naukowe jest uważany za dziwaka, który regularnie zapomina przyjąć dziennej dawki haloperidolu forte w czopkach i tyle.
Stawianie go w jednym szeregu z Łukasiewiczem czy Rejewskim jest takim samym nadużyciem, jak stawianie Marii Skłodowskiej-Curie obok doktora Jana Pająka od magnokraftów :homer:

Filmik super, ale przy zderzaku powiało jednak gimbazą :-/ Jak ktoś sam nie zrozumie, co jest ze zderzakiem i Łągiewką nie tak, zawsze będzie myślał, że geniusz, że spisek, że prześladowany i oj jaki biedny... Słowem, niewiedza jak zwykle sprzyja wierze w cuda.
Polecam lekturę: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2645

rychu1125

2012-06-16, 14:51
musieli tez byc niezlymi sadystami skoro wyladowali na SADISTIC!!!!

sarkazm

2012-06-16, 14:55
Wam też to wygląda na spot narodowców? Jeszcze to hasło na koniec....

wiktormuzyk

2012-06-16, 15:13
A jaka patriotyczna muzyka w tle! Nuta prosto z Irlandii

Vasqezzzz

2012-06-16, 15:42
W takich chwilach jestem dumny z bycia Polakiem!

karol_w

2012-06-16, 15:48
Mamy chyba przedpremierowe wydanie - Grudzień 2012

Leothyr

2012-06-16, 16:11
Yourichi napisał/a:

@Leothyr
To wynalazek dla normalnych ludzi, co nie zapie**alają 120 po mieście.


A ile ja k***a napisałem? Ile, do ch*ja?
SZEŚĆDZIESIĄT.
Ja pie**olę, idę na ulicę uczyć ludzi czytania ze zrozumieniem zanim mi żyłka pie**olnie we łbie