18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

10 najokrutniejszych tortur

Ciastek2 • 2012-12-28, 18:39
Szukałem, nie znalazłem (nie za bardzo wiedziałem po jakich tagach szukać :P )


Najokrutniejsze tortury jakie człowiek wymyślił dla człowieka, to głównie te w okresie inkwizycji. Te przedawnione techniki, żmudnie zaprojektowane, by wydobyć informacje były często tak brutalne, że śmierć była bezpośrednim lub pośrednim ich skutkiem. Czas jaki ubiegał zanim kostucha odwiedzała torturowanego był w dużej mierze zależny od techniki torturowania ale także od temperamentu torturującego.

Numer 10 - Przeciąganie pod kilem

Piracka tortura: Kiedy nie miałeś wystarczająco dużo szczęścia by „spacerować po desce”. Przywiązana liną do krążka linowego ofiara była wleczona pod statkiem. Spód statku był zwykle pełen nierówności i ostrych uszkodzeń, które tylko czekały, żeby obedrzeć pechowca ze skóry i wymoczyć w słonej wodzie. Na szczęście utonięcie przychodziło z pomocą dość szybko.


Numer 9 - Szczurza tortura

Opisywana jako „szczurza tortura” lub „szczurza ekscytacja”, owa technika zatrudnia szczury do rozwijania ludzkich wrodzonych lęków przed gryzoniami. Chętny skrywanych informacji inkwizytor wkładał kilka szczurów do wiadra i blokował im jedyną drogę ucieczki brzuchem przesłuchiwanego. Następnie torturujący podgrzewał spód wiadra, żeby zirytować szczury. Rezultat tej tortury jest oczywisty. Szczury znajdowały jedyną drogę ucieczki, przekopując się przez ciało więźnia.


Numer 8 - Krokodyle Nożyce

Dwie żelazne połówki rury, nabijane od środka rozgrzanymi kolcami, które umieszczano na różnych odnogach. A oto, kiedy sytuacja nabierała kolorów. Krokodylowe nożyce były zaciskane na penisie ofiary z niewielkim użyciem siły, następnie powoli pozbawiały więźnia jego męskości. Zależnie od szybkości utraty krwi i obecności infekcji - śmierć nie była pewnikiem – punkt na plus dla tortury.


Numer 7 - Dwuosobowa Piła

Do wykonania dwuosobowej piły potrzeba jednej osoby o związanych z tyłu rękach, powieszonej za kostki. Dwóch torturujących umieszcza piłę między nogami więźnia i zaczyna powoli piłować korpus. Kiedy krew zdąży zebrać się w głowie, świadomość może zostać podtrzymana aż piła dojdzie do serca ofiary.


Numer 6 - Głowozgniatacz

Ta tortura wymaga nieco bardziej wyrafinowanego sprzętu. Zabójczy mechanizm składał się z metalowej miski na czubek głowy i metalowego talerza na brodę, utrzymującego całą głowę w pozycji nieruchomej. Miskę wyposażało się w dużą śrubę zapewniającą postępujący ruch skrętny – i v'oila! Głowozgniatacz gotowy! Głowa ofiary zostawała przygwożdżona między metalową miską i talerzem podtrzymującym brodę, następnie osoba odpowiedzialna za obsługę śruby zaczynała nią kręcić, powoli i miarowo, do uzyskania upragnionego efektu. Na każdym kolejnym poziomie „kompresji” pechowiec doświadcza przymusowego zgrzytu, następnie wyłamania zębów oraz utraty oczu, nie mieszczących się już w oczodołach, a śmierć nadchodziła dłuuuugo po tym, niestety…


Numer 5 - Iron Maiden (Żelazna Dziewica)

Żelazna dziewica to tak naprawdę żelazna komora wielkości toi toi’a. Ofiarę umieszczało się w tej niewinnie wyglądającej przestrzeni a gdy już tam weszła, odkrywała, że na jej nieszczęście komora od wewnątrz jest naszpikowana długimi, ostrymi kolcami. Kolce zaprojektowane były tak, by wejść głęboko, ale nie za głęboko. Najłatwiej wchodziły w oczy, klatkę piersiową i plecy.

Numer 4 - Rożen

Tak jak brzmi. Rożen był metalowym szpikulcem wielkości człowieka, podgrzewanym gorącymi węglami, używanym do nabijania torturowanych. Rożen posiadał wszystkie zalety ukrzyżowania bez elementu symbolizmu. Szpikulcem przebijało się ofiarę na wylot z uprzednio związanym szczelnie torsem. Piękno tej tortury polegało na tym, że jeśli skutecznie ograniczono utratą krwi, rożen potrafił utrzymać torturowanego przy życiu i świadomości przez długie dni.


Numer 3 - Gruszka Papieża

Znana także jako Gruszka Udręki, Gruszka Dusicielka lub po prostu Gruszka. Istotny koniec tego ręcznie trzymanego urządzenia wyglądał odrobinę jak prawdziwa gruszka z rączką na gwincie, na drugim końcu. Kobieta, która przespała się z Szatanem znajdowała gruszkę w swojej waginie, mężczyzna, który przespał się z innym mężczyzną w swoim odbycie a heretyk w ustach. Kiedy już była w środku kat kręcił rączką i Gruszka Udręki rozrastała się i kwitła jak kwiatek z trzema okaleczającymi, ostrymi jak brzytwy płatkami.


Numer 2 - Łamanie Kołem

Mało technik torturowania przetrwało tak długo jak łamanie skazanego kołem. Najpierw przywiązywano ofiarę z rozpostartymi kończynami do metalowych pierścieni, podkładano pod nadgarstki, kolana, przedramiona, ramiona, uda i kręgosłup kawały drewna, następnie za pomocą maczugi, lub innego ciężkiego przedmiotu (mógł nim być tytułowy "koł") miażdżono kończyny. Połamaną ofiarę kładziono na wielkim kole i wystawiana na widok publiczny, gdzie czekała na śmierć w upokorzeniu i obelgach.


Numer 1 - Łódka

Pierwszy raz opisana przez Plutarcha z Cheronei jako perska technika tortur. Łódka jest dowodem na obecność zwierzęcej natury w człowieku. Jeśli istniała tortura bardziej obrzydliwa – Wolelibyśmy o niej nie wiedzieć! Ofiarę przywiązywano nagą do łodzi wywróconej dnem do góry. W tym momencie nieszczęśnik był już do tego stopnia „ponapychany” mlekiem i miodem by wywołać kilka biegunek – wystarczająco złe? – robi się gorzej. Miodem smarowano kolejno przyrodzenie i pachy i puszczano w dryf do lokalnego stawu. Biegunkowy zapach i miód przyciągał ogromne ilości owadów, które jadły z dryfującego i... zaczynały rozmnażać się w jego ciele.

Źródło:
http://facet.wp.pl/gid,9824382,img,9824396,kat,1007871,galeriazdjecie.html?T[page]=1
Tak, tak stare jak świat i dla tego dziwi mnie, że nie znalazłem.
Zdjęcia w komentach (co do nic nie jestem pewien bo co do tych z wp zwątpiłem w pewnym moencie

Me...........an

2012-12-28, 18:42
I gdzie te zdjęcia ?

Ciastek2

2012-12-28, 18:45
Numer 10 - Przeciąganie pod kilem

Numer 9 - Szczurza tortura


Numer 8 - Krokodyle Nożyce

Numer 7 - Dwuosobowa Piła

Numer 6 - Głowozgniatacz

Numer 5 - Iron Maiden (Żelazna Dziewica)

Numer 4 - Rożen

Numer 3 - Gruszka Papieża

Numer 2 - Łamanie Kołem

Numer 1 - Łódka

medowski

2012-12-28, 19:23
cos ty k***a za bajzel zrobil w tych opisach i obrazkach ?

lizmojekolano

2012-12-28, 21:55
już wiem gdzie bym wsadził Dodę wychodzącą z Media Markt czy tam Saturna....

Krówka

2012-12-29, 15:51
W sumie mogłeś wrzucić sam link, na to samo by wyszło...
Pozatym syf w temacie, zdjęcie wrzucone nie te co porzeba...

kurczasty

2012-12-29, 16:02
nooo dokładnie też jestem zawiedziony
zamiast skonstruować i przetestować na członkach rodziny jakieś błędnie podpisane szkice nam tu wrzucasz

maciek24043

2012-12-29, 16:17
coś ty k***a narobił? wiEkszość obrazków się nie zgadza z torturami

kikutnik666

2012-12-29, 16:28
szkice są zle wrzucone jak zauwazono.

jest tez blad i to spory...

są dwa rodzaje, ktore sa ze soba mylone:
łamanie kołem i łamanie na kole.

łamanie na kole polegalo na tym, ze delikwenta przywiazywano do koła, a nastepnie metalowa palka lub maczuga miazdzono/łamano mu kosci- nastepnie takiego czlowieka wywieszano na tymze kole, gdzie przypominal bezwladna marionetke.

łamanie kołem było ciezszym zajeciem i wymagalo niemalych umiejetnosci od kata. Ofiara była przywiazywana do lezacego koła, natomiast kat łamał konczyny skazanego nie maczuga, a zwykłym kołem. Koło takie jest ciezkie i kat musial miec naprawde sporo umiejetnosci i sily by nie zabic przedwczesnie skazanego, samemu sie nie pokaleczyc i jednoczesnie by koło nie wymsknelo mu sie i by nie zabilo kogos z tlumu.


i male porady dla autora:
1. fajnie, ze zrobiles taki temat, ale na drugi raz posprawdzaj wszystko 3 razy ;)
2. jesli piszesz o torturach inkwizycyjnych to trzymaj sie tego, a nie dokladaj perskich czy pirackich.
3. tortury, a bolesny sposob zabijania to dwie rozne rzeczy. Tortury mialy na celu glownie wyciagniecie informacji (np. przebijanie jader goracym pretem, polewanie przyrodzenia stopioną siarka, wyłamywanie kosci, przypalanie, łamanie palcow, miażdzenie stóp, bicie, przytapianie itd), natomiast pewne rzeczy byly zwykla egzekucja (np. łamanie kołem czy na kole to był ostatni etap wedrowki skazanca. Na rowni z powieszeniem czy scieciem, tylko byl bolesniejszy i mniej "honorowy"). Ty wrzuciles tutaj wszystko- od tortur az po egzekucje...

KaRRol

2012-12-29, 16:29
ŁAMANIE NA KOLE do ch*ja! Łamanie kołem wygladało inaczej, bardziej dosłownie. Delikwent zostawał przywiązywany za wszystkie kończyny jak najszerzej i przez jego kości kat przejeżdżał wielkim drewnianym kołem, łamiąc je i miażdżąc. Naprawdę tak trudno o odrobinę lektury przed wstawieniem tematu?

wójek

2012-12-29, 16:29
dołączam się do lamentów: zj***łeś

1488

2012-12-29, 16:34
żałosne,nawet się nie przyłożyłeś at o co opisałeś to łaskotki w porównaniu choćby z tym co robiła Unit 731

vajron

2012-12-29, 17:22
Przypomniała mi się chińska tortura, w której to ofiara związana, leżała na plecach, a na jej czoło kapały krople wody. Podobno po kilku godzinach ludzie tracili zmysły, a po kilku dniach wariowali już na zawsze.

QwerTaj

2012-12-29, 18:07
Numer 9 był chyba wykorzystywany w którejś części Szybkich i Wściekłych, nie?

autista

2012-12-29, 18:14
Być może się mylę, ale to urządzenie "Numer 1 - Łódka" wygląda całkiem jak - TARAPATA Widziałem raz coś takiego na głupim znaczku, oczywiście tarapata była narzędziem tortur. Podobieństwa do łódki nie widze. Choć bardzo sie staram!