18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Żul spod Lidla

Mieszczuch • 2014-10-21, 16:22
2 dobre, zasłyszane ostatnio przeze mnie dowc**y poleciały w "Było.pl", więc zmuszę się do napisania pewnej historii, która spotkała mnie jeszcze w okresie wakacyjnym.

Owe zdarzenie miało miejsce pod jednym z Lidli.

Podchodzi do mnie nieumyty i jebiący jegomość w przerwie piknikowania pod dyskontem z innymi żulami. Staje przede mną fejs tu fejs i zaczyna:
Ż: Witam szefie, będę szczery, nie chce na alkohol (w głębi duszy sobie myślę, jednocześnie powstrzymując bełta od smrodu: no pewnie, że nie chcesz, bo już nachlany łazisz od rana, przydałoby sie coś na ząb)
Ja: Dobra, wejdę i Ci kupie jakiś chleb, obkład.
Ż: Chleb już mam, kup mi jakieś gołąbki.
Ja: Że co k***a/proszę (nie pamiętam dokładnie)? Ja Cię chcę nakarmić a Ty wybrzydzasz?
Ż: No dobra, to jakieś śledzie chociaż...

Oczywiście po tym tekście jedyne co mu pozostało, to nadzieja, że kiedykolwiek je ode mnie dostanie :roll:

exfon

2014-10-22, 18:46
Część komentarzy mnie rozpie**oliła. Szczególnie top komentarz.
To jak rozumiem koleś który wszystko co ma, przepie**ala na piwo czy denaturat to jeszcze od normalnych ludzi, którzy już z dobrymi intencjami chcą mu pomóc, może wymagać j***nych smakołyków.
pie**olony powinien być szczęśliwy że ktoś się zlitował i kupił mu chleb. A tu jeszcze gołąbki się zamarzyły. Skoro są po 4 złote, to może zamiast 2 piw, kupi j***ne gołąbki i będzie najedzony.
I pie**olenie że żulerstwa nie ma. Na jakim Ty świecie żyjesz? Może jesteś dziany, i robisz zakupy tylko w sklepach, gdzie mają ochronę i takich wypie**alają spod witryn, oraz nie chodzisz po ulicach miast. Żule są wszędzie.
Sam miałem podobną sytuację, gdzie po zlitowaniu się, i zgodzie na kupno jedzenia żulowi, wybierając mu parę bułek i kefir, en bierze do łapy ser za j***ne 7 zł. ch*j, może biedakiem nie jestem, ale caritas też ze mnie słaby. Nie mam na sponsorowanie byle ch*jka, który nie chce mieć normalnej pracy, i gnije pod sklepem.

miszczcieniu

2014-10-22, 19:01
Kiedyś jeden chciał śmierdzący, żebym mu dołożył do "bułki", nie dołożyłem, kupiłem i bułkę i nawet drożdżówkę. Dałem delikwentowi i przyczaiłem się kilka metrów dalej, patrzę, a ten co ? Po 5 minutach wyj***ł żarcie do kibla. Od tego czasu ośli ku*as w dupę tym nierobom, a najgorsze jest to, że nie wiem nigdy czy ktoś naprawdę potrzebuje pomocy i żebra, czy też może to taki społeczny pasożyt jak ten opisany powyżej. I k***a nie da się pomagać tu ludziom !

quartz75

2014-10-22, 19:17
To k***a nie dawaj, nie kupuj. Ktoś ciebie zmusza do tego? Ktoś ciebie zmusza do chwalenia się tym, że tego nie zrobisz? Nie rób, nie kupuj, nie dawaj 20 groszy. I zamknij ryj. W Bydgoszczy, Olsztynie, Toruniu i Gdańsku nigdy nie wiedziałem żuli pod Lidle'm. Nie przychodzi ci do głowy, że może pół nocy napie**alał po kiblach, zbierał puszki, kupił nalewkę i po dwóch łykach zasnął. A prawdziwy żul go opie**olił z tych kilku złotych, które mu zostały po wizycie na skupie złomu? No to niech ciebie nie obchodzi. Bo nie musi, tak samo jak mnie nie obchodzi to, że się chwalisz tym, czego nie zrobisz.

Jesteś wysoce poj***nym typem, skoro wchodzisz z takim do sklepu. Pytasz się co chce i to kupujesz lub nie. Albo dajesz jakieś drobne lub nie dajesz nic. Twoja wola, twoja sprawa. Ale szczycenie się tym, że nic od siebie nie dajesz to jak chwalenie się tym, że w klopie centrum handlowego stawiasz kloca i specjalnie wody nie spuszczasz. Bo przecież nie musisz, nie twój sracz i na dodatek darmowy.

Nie stać ciebie? Spoko. Nie chcesz pomagać dla zasady? Spoko. Tylko na ch*j się chwalić tym, że jesteś gość jak przed tobą stoi wrak człowieka. Wchodzisz w bezsensowne gadki, żeby poniżyć kogoś kto i tak już jest tak poniżony, że bardziej się nie da. Po co? Chcesz się poczuć lepszym?

Mieszczuch

2014-10-22, 19:32
Przeczytałem Wasze komentarze i oczywiście nie ustosunkuję się do wszystkich, chociaż z chęcią palnąłbym niektórych z Was w te zakute łby. No k***a, nie wierzę. Musieli to co po niektórzy napisać wprost, bo Wy niedomyślni jak Maciek z Klanu. Zachlał pałę za pieniądze, które na żarcie mógł wydać. Za błędy się płaci!!! A ja się nad żulem blubrającym lituję tak czy siak i chcę mu kupić coś, żeby nie burczało w jego "bezdomnym" brzuszku, a on wybrzydza. Znacie takie powiedzienie jak "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby"?. A mnie od panicza wyzywają. Co za czasy. Chcę widzieć jak Wam żul daje listę zakupów, a Wy mu biegacie między półkami... Chce śledzika, kupcie mu śledzika, i broń Boże w sosie pomidorowym, bo on chciał w śmietanie! Ja se dla Was mogę być burak, w dupie mam zdanie kogoś, kto nie potrafi ogarnąć prostej rzeczy, normalnego podejścia do sprawy.
PS. Wiem, że każdego takie coś w życiu może spotkać, nikomu nie życzę, ale na pewno bym nie podszedł do kogoś i prosił o gołąbki, bo mam ochotę. Czułbym się jak największy ch*j. Poprosiłbym i był wdzięczny, że ktoś zechciał mi pomóc w ogóle. Dlaczego miałbym mieć wymagania, skoro gdzieś samotna matka z dziećmi zapie**alająca na 2 zmiany te Wasze wyszydzane poznańskie pyry wpie**ala z dnia na dzień, żeby przeżyć. A mi się by robić nie chciało i miałbym mieć ochotę na śledzika czy gołąbki... I to Waszym zdaniem nie byłoby bezczelne?

Pozdro, szczerze życzę zmądrzenia niektórym.

@quartz 75
Czy ja się tym szczycę? k***a gdzie?
Myślisz,że jakby stał przede mną ktoś poniżony, to bym nie pomógł? Poniżony to ten co za czyjeś chleje i bezpardonowo kręci nosem na żarcie? Pozwól, że zacytuję: "Nie przychodzi ci do głowy, że może pół nocy napie**alał po kiblach, zbierał puszki, kupił nalewkę i po dwóch łykach zasnął. A prawdziwy żul go opie**olił z tych kilku złotych, które mu zostały po wizycie na skupie złomu? No to niech ciebie nie obchodzi." Przeczytaj se to jeszcze raz i pomyśl chwilkę co żeś tu kuźwa sam naskrobał... Bo sam się chyba oszukujesz

exfon

2014-10-22, 19:33
quartz75 napisał/a:

To k***a nie dawaj, nie kupuj. Ktoś ciebie zmusza do tego? Ktoś ciebie zmusza do chwalenia się tym, że tego nie zrobisz? Nie rób, nie kupuj, nie dawaj 20 groszy. I zamknij ryj. W Bydgoszczy, Olsztynie, Toruniu i Gdańsku nigdy nie wiedziałem żuli pod Lidle'm. Nie przychodzi ci do głowy, że może pół nocy napie**alał po kiblach, zbierał puszki, kupił nalewkę i po dwóch łykach zasnął. A prawdziwy żul go opie**olił z tych kilku złotych, które mu zostały po wizycie na skupie złomu? No to niech ciebie nie obchodzi. Bo nie musi, tak samo jak mnie nie obchodzi to, że się chwalisz tym, czego nie zrobisz.

Jesteś wysoce poj***nym typem, skoro wchodzisz z takim do sklepu. Pytasz się co chce i to kupujesz lub nie. Albo dajesz jakieś drobne lub nie dajesz nic. Twoja wola, twoja sprawa. Ale szczycenie się tym, że nic od siebie nie dajesz to jak chwalenie się tym, że w klopie centrum handlowego stawiasz kloca i specjalnie wody nie spuszczasz. Bo przecież nie musisz, nie twój sracz i na dodatek darmowy.

Nie stać ciebie? Spoko. Nie chcesz pomagać dla zasady? Spoko. Tylko na ch*j się chwalić tym, że jesteś gość jak przed tobą stoi wrak człowieka. Wchodzisz w bezsensowne gadki, żeby poniżyć kogoś kto i tak już jest tak poniżony, że bardziej się nie da. Po co? Chcesz się poczuć lepszym?




Wchodzę do sklepu, żeby kupić mu cokolwiek do jedzenia, a nie rozpieszczać jego kubki smakowe. A wrakiem człowieka jest właśnie przez to, że zamiast pieniądz szanować, rozpie**ala go na alkohol. I nie ma pie**olenia, że biedny, że pracy nie ma, że państwo złe. Jak się człowiek postara, to można z najgorszej dupy wyjść. tylko trzeba chcieć.

Chcesz pomagać? To pomagaj. Dawaj pieniądze tym żulikom, to będziemy mieli więcej cyganów i pijaków pod większymi sklepami, bo się k***y uczą jak ptaki. W tym miejscu dostanie coś, to będzie w tym miejscu koczował. A później pie**olcie o złym rządzie, który wpuszcza cyganów, ciapatych do państwa, a Wy musicie się z nimi użerać.

Pips

2014-10-22, 19:44
Dodam jeszcze że oglądałem ładnych parę lat temu program w tv właśnie o żebrakach, efekt? 500 złotych dziennie taki ma.

quartz75

2014-10-22, 20:40
I chcesz mi powiedzieć, że komuś dobrze spać po dworcach? Zapie**alać od rana po śmietnikach, żeby te kilka złotych z puszek nazbierać? Chcesz mi powiedzieć, komuś jest fajnie stać w zj***nych ciuchach, śmierdząc jak padlina pod sklepem i żebrać? Nie myl mi tu typowych naciągaczy z ludźmi, którym się noga w życiu podwinęła. Na ch*j wszystko wpie**alasz do jednego wora? Kto da takiemu pracę? Jak on nie ma stałego adresu zamieszkania, często nie ma nawet dowodu. Łazi w tych samych ciuchach od roku. Kto mu da pracę? Może ty? Ty nie wiesz, co to równia pochyła. Nie wiesz, że taki gościu po miesiącu bezdomności nie dostanie nawet roboty jako ustawiacz wózków zakupowych pod Real'em. Jedyne co mu pozostaje to zbierać złom, za kasę kupić coś najtańszego i się nachlać. Zapomnieć chociaż na chwilę o tym, że jutro nic lepszego i ciekawszego go nie czeka.

Ostatni raz k***a powtarzam. Nikt nikogo nie zmusza do takich drobnych gestów. No i nikt nikogo nie zmusza do chwalenia się tym, że jest się kimś lepszym niż ten wasz przysłowiowy "żul". Proste jak j***nie.

A z ch*ja te te wirtualne piwka za moją wypowiedź nie wykapały. Widocznie są jeszcze ludzie na tym świecie, którzy myślą podobnie jak ja. Wy, negujący moje słowa, razem do kupy nie nazbieraliście tyle. Więc chyba o czymś to świadczy.

Sprawa tak prosta, prozaiczna. Dałeś, nie chwal się. Nie dałeś, nie chwal się.

exfon

2014-10-22, 22:40
Przykro mi bardzo, ale w miastach jest w ch*j noclegowni i innych instytucji które mogą im pomóc. Dostaną tam ciepły posiłek, nocleg, prysznic, często nawet ubrania. Wiesz jaki jest warunek? Trzeba być trzeźwym i przestać żyć jak j***ny człowiek szóstego świata.

Tu nie chodzi o to, że ktoś się chwali że nie dał komuś kasy czy nie. Każdy ma swój światopogląd. Ja przedstawiam swój, który jest zgoła odmienny niż Twój. A ja do swojego, jak mniemam Ty do swojego jesteśmy przekonani. Choć po to jest ta dyskusja. Chce zobaczyć, że może czegoś nie dostrzegam, może coś mi umyka i zmienię swój pogląd. Jednak na razie nadal jestem przekonany, że całe żulerstwo po prostu nie chce się zmieniać.

Cyjanek

2014-10-22, 23:06
Aż się mi przypomniała 1 klasa technikum, gdy czekając na przystanku do domu z kolegami podszedł do nas pewien Pan (tak, z szacunkiem) i się pyta czy mamy faje... A jako, że tylko jeden z nas palił, ale nie chciał mu dać, to powiedzieliśmy, że tamci mają... Po jakichś 10 minutach podszedł z powrotem z pytaniem o żarcie, to wyciągnąłem bułkę z plecaka i mu ją dałem. Taki ze mnie k***a gość :samoboj: I się tym jeszcze nie chwaliłem :shock:

Krystek-69

2014-10-22, 23:15
Kiedys mi wujas opowiadal jak to podszedl do niego jeden jegomosc o ktorych jest mowa i poprosil o pieniadze. Wujek, ze mial firme i akurat ogarnial ludzi do roboty (na budowie), to zaproponowal mu prace, dal wizytowke i powiedzial, ze zatrudni go jesli sie spisze. Jak myslicie, przyszedl? No nie, nie przyszedl.

quartz75

2014-10-22, 23:28
Bo nie potrafisz czytać? Miałeś kilka okazji by się odnieść do tego, co napisałem o "żulach". Tego nie zrobiłeś i wyjeżdżasz mi ze światopoglądem, walisz tyradę z której nic nie wynika. Może prócz tego, że ty nimi gardzisz i twoim mniemaniu to śmierdzące lenie. Którym wygodnie żyć poniżej godności ludzkiej, śmierdzieć jak zdechły 3 miesiące temu kot.

Noclegownie to nie jest żaden sposób kolego. Tam dopiero się szerzy patologia. Byłeś choć raz zobaczyć jak to tam wygląda? Czy mi pie**olisz wyczytane w necie teksty? Tak się składa, że jak ktoś ma resztki honoru i odrobinę rozumu w głowie to tam nie pójdzie. Bo go prawdziwi żule okradną z wszystkiego, co miał przy dupie cennego. Inna sprawa, powiedz alkoholikowi czy ćpunowi, że od jutra ma być czysty to łaskawie może się tu przespać. Wiesz co to jest głód alkoholowy czy narkotyczny? Wiesz jakie to cierpienia fizyczne i psychiczne? Zacznij zmieniać świat w inny sposób. Np. możesz wprowadzić prohibicję. Tak kolego, wprowadź prohibicję na jeden z najstarszych narkotyków znanych od wieków. Sprzedawany w majestacie prawa, z grubą akcyzą i podatkami. Albo coś zrób z narkotykami wszelkiej maści. Bo jakimś k***a cudem wciąż tego pełno, kupić żaden problem. A tyle mamy służb od tego...

Sięgnąłeś kiedyś dna? Bo jeśli nie to te akademickie rozprawy mnie nie interesują. Na razie masz dobrze ale możesz to w bardzo prosty sposób sprawdzić. Potnij dowód, kartę, nie odbieraj żadnych wpłat czy zasiłków. Wcześniej niech ci żona sprzeda mieszkanie. Nie masz żadnej roboty, masz w portfelu powiedzmy stówę. Ciuchy na sobie i jakieś gówno w plecaku. Przeżyj tak miesiąc. Pogadamy.

Nav

2014-10-23, 02:54
quartz75 nie wiem czy trollujesz czy po prostu jesteś pie**olnięty. Skrajne lewactwo aż się wylewa z tych Twoich wypocin. Piszesz coś o sięgnięciu dna? Tak, zdarzyło mi się to, były dni, kiedy wpie**alałem suche ziemniaki z solą, bo bieda była aż piszczało. Czy poszedłem żebrać? Nie. Szukałem roboty tak długo, aż znalazłem. ch*jową, bo ch*jową, ale zawsze coś. Na przysłowiowy chleb ze smalcem wystarczyło. Człowiek odbił się od dna i dążył do czegoś lepszego.
A Ty bronisz żula, który cały swój "utarg" z dziennych żebrów wydaje na Amaranę czy inny syf i później jęczy, że jest głodny. Chłopie, niestety takich naiwniaków jak Ty jest na pęczki i taki menel ma dzienny zarobek kilkukrotnie większy niż typowa kasjerka z Biedronki, która często musi jeszcze utrzymać dom i rodzinę. I z jakiej k***a racji mamy takiemu delikwentowi pomagać? Bo mu się nie ułożyło w życiu? Nikt z nas nie ma lekko, ale każdy orze jak może.
Skoro jesteś taki dobroduszny to otwórz jakiś ośrodek dla bezdomnych, otwarty w szczególności dla tych narąbanych. Po dwóch dniach odechce Ci się takiego pie**olenia. Ewolucja działa w ten sposób, że słabe jednostki eliminują się same, nie ingeruj w to, niech te nieroby zdechną z głodu. Nikt za nimi nie będzie płakał. No chyba, że takie lewackie ścierwa jak Ty, ale to już Twój osobisty problem.

Nie pozdrawiam. Możesz dalej zapie**alać od świtu do nocy, robiąc na tych podludzi, Twój wybór.

exfon

2014-10-23, 03:39
Posłuchaj do ch*ja pana sam siebie.
Resztki honoru? Jaki honor ma koleś przepie**alający całą kasę na alkohol? O czym Ty pie**olisz?
Ja wiem, że są ludzie, którzy stracili wszystko przez coś tam, gdzieś tam. Ale oni nie chodzą pijani dzień w dzień. Człowiek nauczony pracy, będzie pracował.
W noclegowniach patolka? Jasne.... Ludzie tam pracujący to dilerzy, bezdomni to handlarze oraz mafia pomieszana z ćpunami. A policja o tym zupełnie nie wie.

Nie wiem co chcesz osiągnąć tą obroną żulerstwa, ale fakt że przepie**alają każdy grosz na alkohol i cyganią o więcej pieniędzy, jest dostatecznym i nie do obalenia argumentem że pie**olisz smuty

quartz75

2014-10-23, 04:40
ch*j z wami, w niedzielę do kościoła. Napie**alać na tacę co kto ma więcej drobnych. Byle więcej spadało.
@Nav - ale kto ci k***a każe tak robić? Jesteś na tyle leniwym przygłupem, że nawet ci się nie chce przeczytać moich wypocin? I pie**olisz wciąż to samo? No to k***a nie dawaj, ileż razy ci to powtarzać głąbie? Nikt ciebie nie zmusza. k***a, ileż można.

Nic nie chcę osiągnąć. Jak mam, to dam, kupię. Macie ból dupy? No to go miejcie, z takimi cymbałami nie ma o czym dyskutować.

Różnica między nami jest jedna i to se ciołki wbijcie w te durne łby. Ja dawałem/pomagałem często. Jak widziałem tego samego ch*ja w dobrych ciuchach to mu proponowałem strzał w ryj. Jak widziałem człowieka, który się trzęsie to dawałem czy kupowałem żarcie. Proste? Kuce zaj***ne, czy coś jeszcze tłumaczyć? Popie**olce, co bez mamusi czy tatusia byście byli nikim, bardzo możliwe, że właśnie żulem pod sklepem. Ciekawe, już tu mnie ktoś wyzywa od lewaków. Co jeszcze?

exfon

2014-10-23, 13:19
No raczej nic. Już bez argumentów zaczynasz wyzywać od katoli rzucających na tacę, i ludzi bez pojęcia o życiu uzależnionych od wsparcia mamusi.
Koleś, nawet nas nie znasz a pie**olisz jak potłuczony. Brak sensu dalej rozmawiać z Tobą na jakikolwiek temat