18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zgadnij co widzisz na filmie. Sadol uczy, sadol nie bawi.

~Velture • 2023-08-02, 20:38
Aby zobrazować skalę, najpierw obejrzyjcie film.
Pod filmem wrzucam w spojlerze informacje co obejrzeliście.

Jak ktoś chce się pobawić w zgaduj zgadulę to zgadujcie zanim przeczytacie.


spoiler

JackCola

2023-08-03, 12:10
W RPA są złoża diamentów i złota ,zgadnijcie czy światowa lichwa może być w to zamieszana i Judzić jak na Ukrainie ???

Papież69

2023-08-03, 14:10
A ja apeluje żeby ich zostawić w spokoju tylko zróbmy blokadę morską całej Afryki,plus embargo na wszystko i w 20 lat będzie po temacie.

beeveer

2023-08-03, 14:38
djoshin napisał/a:

Jest w tym duży pozytyw ....z głodu teraz pozdychają



ch*ja tam pozdychają. jak się okazało, jakiego czarni mają skilla w technologii, to zaczęli ściągać fachowców z całego świata na krótkoterminowe kontrakty. sam się skusiłem w zeszłym roku na kilka mies.

frytburger.z.paprykarzem

2023-08-03, 21:28
Ogólnie zabawne. Oglądamy korek i zapory zapobiegające najprawdopodobniej wbieganiu przez zwierzynę na jezdnię.
Gdyby krzyże miały mieć wymiar symboliczny to byłyby skierowane przodem do drogi a nie bokiem.
Zjawisko Plaasmoorde czyli w tłumaczeniu "mordów na farmach" miało miejsce w RPA szczególnie w latach 2001-2018 kiedy doszło do 1647 morderstw.
W latach 2017/2018 w RPA doszło do 47 morderstw na farmerach i pracownikach farm (na 19 tys. morderstw w całym kraju).
Zasadniczo to napady typowo rabunkowe i ich ofiarami padają wszyscy niezależnie od koloru skóry.

0dbytBiskupa

2023-08-03, 23:55
Szczerze mówiąc, w dupie mam los białych farmerów w RPA, podobnie jak zdychających z głodu czarnych. Tak samo jak wali mnie los Erytrejczyków, Jemeńczyków, Syryjczyków, północnych Koreańczyków, Amerykanów na pomocy socjalnej, czy Brazylijczyków co boją się wyjść z domu żeby nie dostać kulki od bandziora. Te sprawy nie mają na nas żadnego wpływu i dlatego nie powinny nas obchodzić.
Co nas powinno obchodzić to wojna na Ukrainie, Rosja, relacje z UE i inflacja bo od nich zależy nasza przyszłość. A nie od śmierci jakiegoś rolnika w RPA. Skupmy się na własnych problemach zamiast jarać się wydarzeniami na innym końcu świata.

Wierzę, że gdybyśmy wszyscy mieli takie podejście świat byłby o wiele lepszy.

ellsworth

2023-08-16, 21:01
Piękna i jakże prawdziwa ilustacja powiedzenia: kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.