18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zdzierstwo w biały dzień...

redwoo • 2013-03-01, 00:50
Poszedłem dzisiaj do marketu celem zakupu kabla HDMI. Z racji tego, że nie chciałem kabla o niesamowitej jakości wykonania za ogromne pieniądze szukałem czegoś marki Carrefour lub Tesco. Natknąłem się natomiast na taką ciekawostkę:



Dodam jeszcze, że co je różni to TYLKO kolor opakowania i obrazek z przodu blistra. Wszystkie opisy jak i sam kabel były identyczne.

Finalnie zdecydowałem się zrezygnować z usług tego sklepu i kupiłem kabel Made in Poland za 19zł...

rafstach

2013-03-01, 14:19
aa tam jakis powod musi byc, ja strzelam że ten drozszy ma pozlacaną koncowke, a zmienia to wiele...

killerZeWsi

2013-03-01, 14:23
@Slonx
No to mów, że szukasz kogoś żeby cię wyj***ł, a nie że szukasz piwa.

kalosz90

2013-03-01, 14:29
Nie widzicie ćwoki obrazków, że po lewej jest do komputera, a po prawej do odtwarzacza blu ray? :D

pisage

2013-03-01, 14:38
@korzonek

Cytat:

Po to masz właśnie sumę kontrolną, żeby do głupich pomyłek nie dochodziło.



Ale suma kontrolna nic nie da. Pakiet poszedł, został źle wyświetlony i po jabłkach.

Cytat:

P.S przypomniał mi się właśnie temat na jakimś audiofilskim forum, jak koleś kłócił się, że słyszy różnicę między płytą CD oryginalną, a kopiowaną. siC!



a to akurat zależy od sposobu kopiowania. Czasem naprawdę słychać różnicę.

Duxi

2013-03-01, 14:40
Jak słyszę takie pie**olenie, że nie ma żadnej różnicy w kablu za 100 a za 10 to mi ręka sama leci.
Już kupiłem jakiegoś dziada za ~20 zł i jest w ch*j różnica, wszystko jakby rozmyte, a jak podłączam kabel za 100+ jest wszystko idealnie ostre i nie ma takich przypadków, że trzeba kablem ruszać w gnieździe, żeby "złapał styk".

GranatPL

2013-03-01, 14:40
A słyszeli k***a wasza mać że są różne standardy HDMI? I kabli kutwa tez. I nie pitol mi autorze że technicznie były identyczne, bo sam kuźwa te dwa kable miałem w rękach. Albo jesteś ślepy, albo nawet w opis się nie wczytałeś.

dziczek91

2013-03-01, 14:59
Zacznijmy od tego, że kabel po lewej stronie (zielone opakowanie) jest dedykowany do komputera. Dlaczego jest tańszy? Dlatego, że występują tańsze kable HDMI, które przekazują jedynie obraz, bez dźwięku ;) Dobrze wiemy, że głośniki w monitorze to raczej rzadkość więc dźwięk leci nam przez głośniki, a nie przez HDMI. Na drugim opakowaniu jest jakiś odtwarzacz DVD czy coś - tutaj musi być już kabel HDMI, który przewodzi dźwięk, inaczej będziemy musieli podłączyć go jakimiś chinchami, a to wiąże się z utratą jakości. Nie jestem znawcą ale rozmawiałem na ten temat z jakimś gościem w Media Markcie jak kupowałem jakieś kable.

Panowie znawcooszczędnicwaniacypolacy. :ok:

Sl...........nx

2013-03-01, 15:17
killerZeWsi napisał/a:

@Slonx
No to mów, że szukasz kogoś żeby cię wyj***ł, a nie że szukasz piwa.



No już już, spokojnie. To nie do końca twoja wina, że nie masz pojęcia, jak smakuje piwo i czym właściwie jest.
Nie kupisz prawdziwego piwa w sklepie za mniej niż 3 złote, próbowałem, nie udało się. Oczywiście jeżeli mowa o pojemności 0,5l.

matiqq

2013-03-01, 15:24
jebiańskie wypowiedzi widzę na górze...

kable na zdjęciu są w standardzie 1.1 lub 1.2 czyli przydatne do podłączenia laptopa do amplitunera lub ch*j wie do jakiej głupoty.


porównujeta ten kabel za 40 zł do kabla za 150 zł (po waszemu super zajebiście strasznie drogiego skoro w tesco jest za 8 zł) i się dziwicie brakiem różnicy.
tyle że nikt nie napisał co do czego podłączał i czym.

ja mam obecnie 3 kable HDMI oraz 1 kabel Euro plus kilka światłowodów.

euro kabel to Alphard da'Vinchi +- 200zł

Kabel HDMI Cabletech Platinum 1.4 sztuk 2 (465zł)
i do tego 1 hdmi 1.3 z zestawu Dreamboxa. (199zł)
a gdzieś dosyć niedawno przeciąłem przypadkiem HDMI 1.4 Ethernet LINDY (700zł)

po ch*j mi to?
po to, że nie używam tv + jakiś laptop lub dekoder lecz mam dreambox'a 800hd se oraz blue ray od samsunga jak i tv 55cali led 3d d7000 i przynajmniej 4 godziny w tygodniu to 3d a reszta to full hd. (ostatnim czasem oglądałem pokaz obrazu 4k i trzeba przyznać że to jest żyleta.) więc kabel poniżej 1.3 jest mi potrzebny jak k***ie majtki.

ja...........ze

2013-03-01, 15:52
Slonx napisał/a:



No już już, spokojnie. To nie do końca twoja wina, że nie masz pojęcia, jak smakuje piwo i czym właściwie jest.
Nie kupisz prawdziwego piwa w sklepie za mniej niż 3 złote, próbowałem, nie udało się. Oczywiście jeżeli mowa o pojemności 0,5l.


Wróciłem właśnie z Carrefour. Carlsberg za 2,99zł.

Dając 10zł za 0,33l chyba musisz kupować u nas Guiness'a. Osobiście mi nie smakuje. Czasami też się trafi desperados w promocji właśnie w cenie do 3zł, ale rzadko bardzo.

herbalix

2013-03-01, 16:37
a ja televizor wyniesłem do piewnicy i nie mam takich problemów

virusotron

2013-03-01, 16:39
Tak k***a obraz na hdmi masz rozmyty.... ile kabel ma 100m? k***a ludzie wygadujecie takie bzdury. Drogi kabel ma sens jak prowadzimy kilkanaście metrów kabla. 5m czy kosztował 6.99 czy 699 nie będzie żadnej różnicy. Oczywiście zakładamy, że standard jest taki sam. NIEMA kabli HDMI bez dźwięku. Coś takiego jest ale to jest DVI.

Tak jestem specjalistą.

Był taki element co słyszał różnicę w kablu na słuchawkach :D Słuchawki za piątaka nie były :D

spiepszaj_dzbanie

2013-03-01, 16:57
Jak ja piwo kupuję to buteleczka kosztuje od 4,7 zł do około 6zł. Za 2zł to nie piwo a woda.

matiqq

2013-03-01, 17:26
po pierwsze, to każde piwo od np. Carlsberg, tyskie i inne żywce to nie piwo tylko woda na żółci. To nic nie warte. Prawdziwe piwo ma dobry % i wytwarzany jest tradycyjnymi metodami. Coś jak na reklamach tyle że naprawdę ;)

a co do virusotron @

naprawdę jesteś w zak***istym błędzie, no ale puki nie zobaczysz to nie uwierzysz.

PS. standard 1.4 za 20 zł? gdzie? proszę cię... mówię o prawdziwym 1.4 a nie nadruku.
a poza tym spróbuj puścić tym film 3d Side by Side +- 20 Gb lub pokazówkę +- 3 Gb dla 3 minut. już widzę ten zajebisty efekt oraz brak klatkowania już nie mówiąc o dźwięku. Złoto to podstawa.

PS. jestem poniekąd ekspertem i liczę, że trafi się ktoś kto potwierdzi moje słowa.