18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info
topic

Zdzierstwo w biały dzień...

redwoo • 2013-03-01, 00:50
Poszedłem dzisiaj do marketu celem zakupu kabla HDMI. Z racji tego, że nie chciałem kabla o niesamowitej jakości wykonania za ogromne pieniądze szukałem czegoś marki Carrefour lub Tesco. Natknąłem się natomiast na taką ciekawostkę:



Dodam jeszcze, że co je różni to TYLKO kolor opakowania i obrazek z przodu blistra. Wszystkie opisy jak i sam kabel były identyczne.

Finalnie zdecydowałem się zrezygnować z usług tego sklepu i kupiłem kabel Made in Poland za 19zł...

riczardson

2013-03-01, 00:57
Ciekawe ile debili się nie spostrzegło i wzięło ten niebieski ;)

Dzichader

2013-03-01, 01:02
Wszystko się rozbija chyba o licencje na przeznaczenie kabla, bo nie chce mi się wierzyć w aż taką zj***lność tego sklepu.

St...........ke

2013-03-01, 01:04
ch*ja link ma "!" i nijak go ładnie wkleić nie mogę :/

trochetechniki.pl/Jaki-kabel-HDMI-wybrac-Nie-daj-sie-nabrac!,c,5048.html

Vulpes

2013-03-01, 01:04
najśmieszniejsze jest to, że te kable z carrefoura są produkcji NTT z tego co tam na cenówkach widzę... czyli też made in poland. :->

Upalony

2013-03-01, 01:07
Sam kupowalem w Carrefour kabel HDMI za 9zl 1.5m i zaluje ze kupilem bo nie ma takiego dobrego styku jaki powinnien byc i na ekranie czasami pojawia sie szum "zielony" i musze poruszac wtyczka.
Ten sklep to jest dziwny bo nie raz spotkalem sie z takim przypadkiem jak tutaj.

zdarty

2013-03-01, 01:21
Nie warto wydawać pieniędzy na jakiś "lepszy" kabel hdmi. Utrata jakości na sygnale w tego typu przewodzie następuje dopiero przy długości kabla ok. 13m - info potwierdzone testami. Kupujcie najtańszy jaki się wam nawinie, a co do kolegi co mu styki nie grają to może wina niekoniecznie leży po stronie przewodu... sprawdzałeś czy nie za luźne masz gniazdo w tv?

redwoo

2013-03-01, 01:22
Vulpes napisał/a:

najśmieszniejsze jest to, że te kable z carrefoura są produkcji NTT z tego co tam na cenówkach widzę... czyli też made in poland. :->



NTT to chyba polski dystrybutor bo na opakowaniu 'Made in China'

heartshade

2013-03-01, 03:01
Kiedyś jak miałem atramentową drukarkę epsona to zamiennik tuszu koloru niebieskiego był droższy i częściej się kończył, może dlatego podnieśli cene :)

Re...........ms

2013-03-01, 07:50
wielu ludzi, którzy mają pieniądze (raczej sami się ich nie dorobili) a nie mają pojęcia o niczym często wychodzi z założenia "droższe znaczy lepsze" i do nich skierowana jest oferta niebieskiego kabla.

tzw: snobizm nowobogackich.

snik0

2013-03-01, 07:52
To i tak jest ch*j, pozdrawiam debili co kupują kable HDMI HD albo inne złote wynalazki za 150zł dla najlepszej jakości sygnału.
Sygnał jest cyfrowy, jeśli masz obraz to masz taki sam na kablu za 9zł i na kablu za 150zł degradacja sygnału cyfrowego objawia się pojawieniem "bloków" w obrazie w skutek spadku prędkości transmisji


Jakość kabla miała znaczenie przy analogowych sygnałach (eurozłącze) gdzie mogło pojawić się smużenie, spadek jaskrawości obrazu

ja...........ze

2013-03-01, 08:12
I zrezygnowałeś z kabla za 16zł, kupiłeś za 19zł. Piwo w plecy, brawo. Żeś się k***a obraził na kerfura hahaha

bo...........ę

2013-03-01, 08:47
Po lewej był czarny a po prawej biały. Proste.

Sz...........an

2013-03-01, 09:01
Rems napisał/a:

wielu ludzi, którzy mają pieniądze (raczej sami się ich nie dorobili) a nie mają pojęcia o niczym często wychodzi z założenia "droższe znaczy lepsze" i do nich skierowana jest oferta niebieskiego kabla.

tzw: snobizm nowobogackich.



Bo to jest po prostu nic innego jak czysta manipulacja. Podobnym przykładem, jest przestawianie regałów w supermarketach co jakiś czas. Wiadomo po co, ktoś kto wejdzie do sklepu po przestawieniu regałów, spędzi w nim więcej czasu i większe szanse na to, że zrobi więcej zakupów.

Tak samo jest z McDonaldem. Wszystkie McDonaldy są na całym świecie takie same. Wiadomo po co, ktoś kto przyjedzie do nas z Chin widząc McDonalda wie co tam zje, wie co tam będzie i jak będzie. Właśnie dzięki temu McDonald osiągnął sukces.

Następna rzecz to często niewygodne siedzenia w sieciowych barach szybkiej obsługi, które celowo są niewygodne. Czemu? Po to aby kupić, zjeść i wyjść, a nie rozsiadać się robiąc miejsce dla następnych klientów.

Tak samo jak napisałeś o kablu. Sporo osób wychodzi właśnie z takiego założenia, a nie jest to zawsze prawdą.

byszek

2013-03-01, 09:05
co w tym dziwnego? albo kupujesz jak boss w fajnym niebieskim opakowaniu albo jak plebs w zgniłym zielonym