18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Żałosna polityka studia Wargaming

Cajchnete • 2013-08-07, 14:43
Ostatnio natknąłem się na kontrowersyjną sprawę. Studio Wargaming (twórcy World of Tanks) wrzucają do gry napisy ze Stalinem i znaki komunistyczne ale za to nie pojawią się symbole nazistów.... dlaczego? Oto odpowiedź studia, które samo się pogubiło:
Cytat:


W World of Tanks oznaczenia pochodzące z wszystkich nacji dostępnych w grze są ogólnie dostępne z wyjątkiem tych, które mają mocne skojarzenia z Państwami Osi i ich sprzymierzeńcami. Wargaming wyraźnie sprzeciwia się faszyzmowi i rozpowszechnianie takich oznaczeń traktuje jako niedopuszczalne we wszystkich tytułach obecnych i przyszłych.


Cytat:

Choć Józef Stalin jest postacią kontrowersyjną, a jego postępowanie wywołuje u wielu osób bardzo mocne reakcje i jest surowo oceniane, to Wargaming nie neguje jego wkładu w przezwyciężenie faszyzmu zagrażającego Europie i światu w XX wieku oraz jego roli jako jednego z przywódców koalicji antynazistowskiej. Zdajemy sobie sprawę, że część członków naszej globalnej Społeczności może się czuć urażona nazwiskiem Stalina, i rozumiemy taką reakcję, jednak staramy się wiernie przedstawić tamtą epokę.



Stalin nie jest żadną postacią kontrowersyjną. To zwykły zbrodniarz, taki sam a nawet większy niż Hitler.
Jetsem ciekawy waszych opini.

PS to mój pierwszy temat więc witam was wszystkich bardzo serdecznie :-)

MCMerci

2013-08-07, 22:15
Panowie, prawda jest taka że większość dochodów Wargaming pochodzi z Rosji.
Jeśli nazwą Stalina zbrodniarzem a komunizm złem takim jak nazizm, to skończą tak jak zbojkotowane Company of Heroes 2.
Proste. :->

vassili

2013-08-07, 22:42
RadzieckiTermos napisał/a:

k***a, k***a, specjalnie się zalogowałem i jest to mój 1 post :) . Znak Hitlerowski (swastyka) jest symbolem mordu na wielu milionach ludzi (wielu sadoli to pewnie lubi ;p) ale, znak sierpa i młota to nie symbol mordu na milionach ludzi jest to znak ideologii jaką przyjęła Rosja Radziecka (praca, praca i po raz piąty praca). To Stalin jest symbolem mordu na wielu milionach ludzi, wielu ludzi sądzi że Wargaming wprowadza tutaj nazwisko Stalina ale jest to błędne, oni wprowadzają symbol Rosji Radzieckiej, czyli podstawę dzięki czemu się wtedy nie rozpadli, Stalin był tylko narzędziem (coś jak Kerrigan z SC2).


Co ty pie**olisz? Swastyka symbolem mordu? Powiedz to Hindusom, gdzie swastyka to symbol szczęścia (była nim setki lat przed Hitlerem!) natomiast sierp i młot został stworzony przez komuchów. Z sierpem i młotem na fladze mordował Lenin, Stalin, Mao, Che i wiele innych komuszych sk***ielów.

demz

2013-08-08, 02:10
Widać, że wakacje, co drugi temat z dopiskiem "to mój pierwszy temat". Pierwszy i ostatni zapewne, byle do września...

rune323

2013-08-08, 10:00
Lepiej by się zajęli optymalizacją gry i przestali ustawiać losowania bitew, a nie jakimiś obrazkami. Zresztą ch*j z tym, idę "poszczelać".

Cajchnete

2013-08-08, 20:23
demz napisał/a:

Widać, że wakacje, co drugi temat z dopiskiem "to mój pierwszy temat". Pierwszy i ostatni zapewne, byle do września...



Po pierwsze, dopiero niedawno założyłem konto a po drugie, nie wrzucam pierwszego lepszego ch*jstwa jak Ty

Pozdrawiam