18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Żałosna polityka studia Wargaming

Cajchnete • 2013-08-07, 14:43
Ostatnio natknąłem się na kontrowersyjną sprawę. Studio Wargaming (twórcy World of Tanks) wrzucają do gry napisy ze Stalinem i znaki komunistyczne ale za to nie pojawią się symbole nazistów.... dlaczego? Oto odpowiedź studia, które samo się pogubiło:
Cytat:


W World of Tanks oznaczenia pochodzące z wszystkich nacji dostępnych w grze są ogólnie dostępne z wyjątkiem tych, które mają mocne skojarzenia z Państwami Osi i ich sprzymierzeńcami. Wargaming wyraźnie sprzeciwia się faszyzmowi i rozpowszechnianie takich oznaczeń traktuje jako niedopuszczalne we wszystkich tytułach obecnych i przyszłych.


Cytat:

Choć Józef Stalin jest postacią kontrowersyjną, a jego postępowanie wywołuje u wielu osób bardzo mocne reakcje i jest surowo oceniane, to Wargaming nie neguje jego wkładu w przezwyciężenie faszyzmu zagrażającego Europie i światu w XX wieku oraz jego roli jako jednego z przywódców koalicji antynazistowskiej. Zdajemy sobie sprawę, że część członków naszej globalnej Społeczności może się czuć urażona nazwiskiem Stalina, i rozumiemy taką reakcję, jednak staramy się wiernie przedstawić tamtą epokę.



Stalin nie jest żadną postacią kontrowersyjną. To zwykły zbrodniarz, taki sam a nawet większy niż Hitler.
Jetsem ciekawy waszych opini.

PS to mój pierwszy temat więc witam was wszystkich bardzo serdecznie :-)

mika93

2013-08-07, 18:39
a j***ć tego calego wota, mialam arl 44 na 6 tierze,teraz wbilam 7 tier i mam amx m4 i zawsze wchodze do gry z 9 tierem, nie mowiac o team killu- ktos we mnie strzeli to nie moge oddac bo sama warma dostane, nie zaplacilam do wota zlamanego grosza wiec co? maja mnie wpie**alac do szczerego pola? a swoja droga jak im nazizm i komunizm przeszkadza to niech ida w wolfensztajna zagrac,obroncy kolorowcow z koziej dupy :lodowka:

Seiki

2013-08-07, 18:46
A mnie najbardziej wk***ia postawa takich ludzi jak dosu. Większość moich znajomych, lepiej czy gorzej, zna się na historii najnowszej i jeśli się chce można z nimi o tym porozmawiać. Ale czasami chociaż napomknąć jednemu z "imprezowiczów" o czymś takim... 2 sekundy i rozmowa skończona. A potem się ludzie dziwią że jest u nas ch*jowo, skoro wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy w jakim kraju mieszka i co się działo na ziemiach polskich w ostatnich kilkudziesięciu latach. I potem mamy w rządzie kwiatki typu PO.

Atreyu

2013-08-07, 18:54
Cytat:

za wyjątkiem symboli mocno związanych z symboliką Państw Osi [...] oraz ich sojusznikami – inicjatorami wybuchu IIWŚ. Nastawienie firmy WG do tej symboliki jest szczególnie negatywne i zakazuje ich używania w obecnych i przyszłych projektach



Pakt Ribbentrop-Mołotow.

Cytat:

Nie możemy zapomnieć, iż pomimo tego, że wiele jego [dop. Stalina] działań zostało ocenionych zbyt surowo, to jego ostateczny wkład w zwycięstwo nad faszyzmem, jako jednego z przywódców narodów nastawionych przeciwko Hitlerowi, jest niepodważalne



W tym wymordowanie milionów.

Cytat:

Nasza społeczność graczy pomogła Nam zrozumieć, iż błędem było ich usuwanie



Z pewnością... Wasza rosyjska społeczność.



Jeszcze dodam że całkiem niedawno sami usuwali takie symbole ze względu na protesty głównie Polaków i Czechów. Teraz je przywracają i dodają nowe pod naciskiem studia deweloperskiego w Mińsku. Obecnie aferę zrobili też Niemcy, Amerykanie, Anglicy i inni.

Czytałem też komentarze Rosjan na rosyjskim forum gry... lepiej nie będę dolewał oliwy do ognia.

ProfessorHix

2013-08-07, 19:08
Stalin był zbrodniarzem, Napoleon był zbrodniarzem, KAŻDY przywódca, za sprawą którego zginęło wielu ludzi jest zbrodniarzem. Oczywiście nie są to odczucia uniwersalne dla każdej nacji. Zapytajcie Rosjan co sądzą o naszej bohaterskiej husarii. :)

Gdy alianci bombardowali Berlin też pozabijali wielu niewinnych ludzi i jestem pewien, że gdyby przegrali wojnę, to oni byliby sądzeni za ludobójstwo.

Gdybyśmy chcieli cenzurować nasze życie pozbawiając je wszelkich symboli kojarzących się z jakimś psycholem to nawet gładka szarość by nam nie została.

Eliminowanie swastyk na zasadzie - "źle mi się kojarzy więc niezależnie od kontekstu trzeba ją wypie**olić", jest szczytem małostkowości i zwyczajnego idiotyzmu naszych rządzących.
Swastyka kojarzy się jednoznacznie i będzie sie tak kojarzyć. Nie rozumiem toku myślenia ludzi, którzy z jednej strony dekorują sztandary swoją martyrologią i wciąż pieprzą: "pamiętamy" a z drugiej próbują część tej opowiadanej przez siebie historii wymazać.

Jak tak dalej pójdzie to skończymy jako naród, który zupełnie na poważnie będzie się o różnorakich nicponiach wyrażał zwrotem: "ci, których nazwy nie wymawiamy"

Zamiast wziąć się za robotę i spróbować coś w naszym kraju i społeczeństwie poprawić, my wciąż skupiamy się tylko na rozdrapywaniu starych ran, trwamy w zapalczywości, robimy fochy i przede wszystkim oddzielamy się od reszty świata i od siebie nawzajem.

sz...........an

2013-08-07, 19:19
Polska była w okupacji niemieckiej przez 6 lat.... w radzieckiej 55... o ile do tej pory nie jesteśmy

Taumantis

2013-08-07, 19:24
wojna = ewolucja = postęp

Zainteresujcie się teraźniejszością, wielki "pokrzywdzony kraj" , "oj jacy my męczennicy". Ja pie**ole. "Kibice to patrioci". "Ave PW" ... Co odj***ło wam z tym patriotyzmem, jak za zapropnowanie 3 tyś euro na rękę każdy sp***oli. siedzicie w tym necie tylko nerdy i ch*ja wam to da. Nikt też nie zdaje sobie sprawy jak świat by odżył gdyby 2 wojna światowa skończyła się inaczej ^^

Ne...........ro

2013-08-07, 19:38
Seiki

Piękne słowa.

Imper3838

2013-08-07, 20:00
Komunizm wygrał to on jest ok. Tak jak ktoś wcześniej napisał historię piszą zwycięzcy. Spróbujcie się przejść po mieście z koszulką na której jest swastyka nazistowska, a potem z żółtym sierpem i młotem na czerwonym tle. Ze swastyką ktoś was od razu zaczepi, a z młotkiem... No właśnie.

W Polsce dalej panują nastroje komunistyczne wśród władz. W telewizji straszą nas powrotem nazizmu i faszyzmu, a o tym że komuniści siedzą i mają się dobrze to cisza. Bo nie są tacy głupi, żeby na siebie pluć.

Ja stawiam komunizm i nazizm na równi. Oba systemy są złymi. Oba powinny być wyplewione z Polski w całości. Wierzę w Wolną Polskę, która będzie Polską i nie będzie się opierać na innych zbrodniczych systemach.

*Oczywiście mówiąc komunizm mam na myśli komunę w wykonaniu ZSRR, bo od oryginalnego znaczenia komunizmu to im daleko.

fine666

2013-08-07, 20:16

Cytat:

Jetsem ciekawy waszych opini.



Ja to w sumie mam to w dupie.

Kick-Ownik

2013-08-07, 20:32
Ruskich nie przekonasz. Dla nich komuna jest zawsze fajna, ile ofiar by nie było. Tylko nie ogarniają faktu, że innym się może to nie podobać. Kraje takie jak Polska, Czechy, Bułgaria i Rumunia zawsze będą uważały okres komuny za jeden z najgorszych w swej historii, bo komuna była niesiona na bagnecie czerwonoarmisty, który gwałcił kobiety, dzieci, albo zwierzęta gospodarskie. U Ruskich okres komunizmu zawsze będzie gloryfikowany choćby za to, że przez 50 okupacji europy wschodniej znaczyli naprawdę dużo, w porównaniu do teraz.

ellsworth

2013-08-07, 21:01
Sprawa jest prosta jak drut. Swastyka jest w wielu krajach zakazana (np. w Niemczech) i po prostu twórcy straciliby ile mln. graczy, bo Niemcy by zablokowali grę. W bardzo wielu grach tyczących się tego okresu zamiast swastyki używana jest np. flaga imperialna, albo republiki weimarskiej. Doszukiwanie się tu jakiegoś politycznego działania studia jest wprost niedorzeczne. Dla nich liczy się tylko kasa.

DiscoJerzy

2013-08-07, 21:02
Napiszę tak jak na forum WoTa. Jak chcecie dodać napisy nt. Stalina, to ja chcę napisy nt. Hitlera, kropka.

Macieyou

2013-08-07, 21:17
Patrząc obiektywnie, to Hitler był wiele lepszym człowiekiem/przywódcą(?) (dziwnie to brzmi w sumie...) niż Stalin. Hitler przynajmniej dbał o swoich ludzi, natomiast Stalin zapełniał nimi skutecznie łagry i inne tam gułagi. Natomiast jeśli chodzi o liczbę fragów to chyba jeden i drugi się pogubili przy liczeniu. Tak czy inaczej jeden był lepszy od drugiego. A co do Wargaming to stare komuchy i tyle.

RadzieckiTermos

2013-08-07, 21:18
k***a, k***a, specjalnie się zalogowałem i jest to mój 1 post :) . Znak Hitlerowski (swastyka) jest symbolem mordu na wielu milionach ludzi (wielu sadoli to pewnie lubi ;p) ale, znak sierpa i młota to nie symbol mordu na milionach ludzi jest to znak ideologii jaką przyjęła Rosja Radziecka (praca, praca i po raz piąty praca). To Stalin jest symbolem mordu na wielu milionach ludzi, wielu ludzi sądzi że Wargaming wprowadza tutaj nazwisko Stalina ale jest to błędne, oni wprowadzają symbol Rosji Radzieckiej, czyli podstawę dzięki czemu się wtedy nie rozpadli, Stalin był tylko narzędziem (coś jak Kerrigan z SC2).

makabrax

2013-08-07, 22:15
przecież to są stare komuchy, zresztą po tym co się dzieje w komentach pod filmikiem oburzonych przez Company of Heroes 2 gdzie Relic ich przedstawił z dokładną prawdą historyczną leci taka gównoburza w komentach że szkoda gadać
linku do filmu oczywiście wkleić nie mogę bo mi każe go wgrywać więc macie link do tematu http://www.sadistic.pl/rosyjska-wersja-historii-hejt-na-coh2-vt220322.htm#2397704

dla rusów stalin jest bogiem, a czerwonoarmiści bohaterami to jest poj***ny kraj z tak głęboko zakorzenioną indoktrynacją że nic tylko ich kopać po ryjach...

koleś w tym filmiku jest na tyle pie**olnięty że nawet nie wierzy w to że wg rozkazu 227 "ani kroku wstecz" NKWD rozstrzeliwało "zdrajców" ojczyzny (czyli tych którzy mieli czelność się wycofać)