18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Żałosna polityka studia Wargaming

Cajchnete • 2013-08-07, 14:43
Ostatnio natknąłem się na kontrowersyjną sprawę. Studio Wargaming (twórcy World of Tanks) wrzucają do gry napisy ze Stalinem i znaki komunistyczne ale za to nie pojawią się symbole nazistów.... dlaczego? Oto odpowiedź studia, które samo się pogubiło:
Cytat:


W World of Tanks oznaczenia pochodzące z wszystkich nacji dostępnych w grze są ogólnie dostępne z wyjątkiem tych, które mają mocne skojarzenia z Państwami Osi i ich sprzymierzeńcami. Wargaming wyraźnie sprzeciwia się faszyzmowi i rozpowszechnianie takich oznaczeń traktuje jako niedopuszczalne we wszystkich tytułach obecnych i przyszłych.


Cytat:

Choć Józef Stalin jest postacią kontrowersyjną, a jego postępowanie wywołuje u wielu osób bardzo mocne reakcje i jest surowo oceniane, to Wargaming nie neguje jego wkładu w przezwyciężenie faszyzmu zagrażającego Europie i światu w XX wieku oraz jego roli jako jednego z przywódców koalicji antynazistowskiej. Zdajemy sobie sprawę, że część członków naszej globalnej Społeczności może się czuć urażona nazwiskiem Stalina, i rozumiemy taką reakcję, jednak staramy się wiernie przedstawić tamtą epokę.



Stalin nie jest żadną postacią kontrowersyjną. To zwykły zbrodniarz, taki sam a nawet większy niż Hitler.
Jetsem ciekawy waszych opini.

PS to mój pierwszy temat więc witam was wszystkich bardzo serdecznie :-)

sebbar1991

2013-08-07, 14:48
Nie wiem w czym oni mają problem. To jest historia to się stało, tak było i tego już nikt i nic nie zmieni.
Według mnie to taka gra strasznie traci na niedopracowanych szczegółach.

Badluck13

2013-08-07, 15:01
Jak by wrzucili swastyki, to wszelkie antynazifaszyzmo pedały by ich zjadły, k***idołki (czytaj kraje postępowe) Skandynawii i Beneluksu ponakładały by bana, Palikot by się obsrał w TVN ze wściekłości, a Baćka Łukaszenka przypieprzył by im dupne kontrole w Mińskim biurze.
Chłopaki tworzą dobrą grę i chcą ją tworzyć dalej. TO nie ich wina, że żyjemy w tak zj***nych czasach gdzie historię pisali zwycięzcy.

MCL

2013-08-07, 15:06
Ot, propaganda ;) hitler zły bo jego polityką kierowała fanatyczna rządza, ale stalin dobry bo pomógł zniszczyć hitlera. ch*j z tym, że zamordował miliony więcej ludzi :lol: Hejtujemy hitlera, bo ktoś musiał być tym złym, odpowiedzialnym za całe zło 2WŚ. Stalin zostaje wybielony, gdyż jego działania były zgodne z komunizmem, tym samym, który wymyślili żydzi, oraz ich niejako uwolnił, choć to na pewno nie było jego celem. Niemniej po prostu uważam, że to stalin był większym sk***ysynem, dlatego on jest największym zwycięzcą tejże wojny a jak wiadomo historię piszą zwycięzcy. Dlatego, mówią nam w szkołach jaki to hitler sk***ysyn, a stalin... "yy, no zamordował więcej ludzi ale kto by się nim przejmował! Hitler żydów gazował !!!!!!!" i tego typu propaganda.

masaj990

2013-08-07, 15:06
O boże a czego się spodziewałeś po ruskiej grze ?
Te same ruskie oburzają się, że w Company of Heroes 2 ZSRR zostało pokazane nie jako bohaterski naród a jako zbrodniczy.
Większość ruskich nadal uważa, że ZSRR było czymś wspaniałym i żałują, że upadło.

Zaraz pewnie zlecą się pedały grające w "czołgi" żeby bronić dupy swojego pana.

A gra to nie zbalansowany syf.

Hrodgar

2013-08-07, 15:11
Stalin wygrał Hitler przegrał, więc czemu się dziwicie? Dlatego mamy partie socjal-demokratyczne a nie socjal-narodowe.

masaj990

2013-08-07, 15:14
Hrodgar napisał/a:

Stalin wygrał Hitler przegrał, więc czemu się dziwicie? Dlatego mamy partie socjal-demokratyczne a nie socjal-narodowe.



Tyś widzioł socjaldemokracje :idzwch*j:

Pan_Marszałek

2013-08-07, 15:15
Przypomniał mi się pewien obrazek, który powstał podczas afery z fanpagem "Ocieplanie wizerunku Adolfa Hitlera":


Tupolew18

2013-08-07, 15:48
Był kiedyś taki cytat Churchila albo tam kogoś że zwycięscy piszą historię i to jest akurat prawda. Komunizm był o wiele gorszy niż ten cały nazizm no ale cóż, krzykniesz na mieście "Kocham Hitlera" to od razu neonazista, faszysta, sprawa w sądzie i grzywna pewnie jakaś, a krzyknij "Kocham Stalina"...myślę że odpowiedź jest tutaj zbędna

dosu

2013-08-07, 18:10
hmmm kogo to obchodzi ? :D

Chleb razowy

2013-08-07, 18:21
Nazizm i komunizm to dwa psy - pierwszy koloru burego, a drugi... śmierdzi i ma wrzody. Gdyby Stalin w 39' nie pomógł Hitlerowi w podboju Polski, to do II Wojny Światowej mogłoby nie dojść. Po prostu Niemcy musieliby się zadowolić samym Pomorzem, Śląskiem i częścią Wielkopolski odebranych Polakom w wyniku wojny lokalnej. Następnie, po kilku latach, Hitler umarłby z przedawkowania kokainy, czy co on tam ćpał.

Din

2013-08-07, 18:22
@dosu
No k***a, jak ja takich jaśków nienawidzę. Obchodzi to tych, których to interesuje. Nie myślałeś o tym?
Jak Cię to nie interesuje, to k***a scrolluj dalej. Temat dostanie mniej piw i zgnije w poczekalni jeśli okaże się nieciekawy.

vincenzopl

2013-08-07, 18:26
Wargaming jest ogólnie żałosne- tworzą grę która niby jest darmowa ale prawda jest taka że jeśli nie płacisz w WoT to jesteś losowany do słabszej strony. Premiowani są gracze którzy topią dla Wargaming tysiące.
Co tu mówić. Komercha.

blade87

2013-08-07, 18:33
@Badluck13

Oj już przestań pie**olić, jest mnóstwo gier wojennych, różnych RTS-ów i strzelanki, w których są symbole Rzeszy i nikt do tej pory nie robił problemów. Tak samo jak z emitowanymi filmami, w których owe symbole występują.