18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zakopiański absurd - KFS !

Villeman • 2013-06-20, 11:08
Witam sadoli, chciałbym podzielić się z Wami przykładem rażącego plagiatu jaki można spotkać na sławetnej ulicy Krupówki w Zakopanem.
Gwoli ścisłości - mieszkam niedaleko Zakopanego i nie hejtujcie górali, gdyż lokal nie powstał z inicjatywy lokalnej, tylko "cepra", który poczuł zapach kasy, kiedy jedynym fast-foodem z prawdziwego zdarzenia pozostał tylko McDonald, po tym jak zlikwidowano Pizza Hut i prawdziwe KFC na rogu Kościuszki i Krupówek, gdzie teraz postawiono odzieżowy Reserved... Tym samym zlikwidowali jedyny powody odwiedzin, jakie miałem w tej okolicy. Dość już się nachodziłem i napatrzyłem chodząc cztery lata do technikum właśnie na Krupówkach na te k***a sklepy, reklamy, tandetę, kicz, turystów którzy czują się w tym gnojowisku jak w domu i którym większość panorama Tatr widoczna z Zakopca wystarczy do obcowania z naturą, a nie ruszy pie**olonegogo dupska, żeby być bliżej i dotknąć tego, co można zobaczyć z daleka.
Czas powrócić do sedna sprawy - idę sobie w gorę Krupówek odbierając dziewczynę z pracy w kierunku Kuźnic, aby przespacerować się na Nosal (dla ciekawskich - jest to ulubiona góra dla samobójców, nie trzeba się namęczyć żeby wejść, a skarpa dosyć wysoka i niejako gwarantuje sukces). Po drodze ukazuje się moim oczom TO



Nazwa, logo, kolorystyka, przypomina coś to wam? k***a nawet menu mają w większości zerżnięte.



Właściciel rżnie głupa i zarzeka się, że zarejestrował markę w urzędzie patentowym. Ni ch*ja mu tego nie zrobili. KFC to znak słowno - graficzny i nie ma szans żeby dostał swój "patent". Właściciel prawdziwej marki już podjął kroki prawne.
Dla tych mądrych, których komentarze będą w stylu "bardzo dobrze, trzeba walczyć ze złym hamerykańskim korpo":
:idzwch*j:
Nie cwaniactwem, złodziejstwem, wieśniatwem.

Pozdrawiam.

MCL

2013-06-21, 12:44
Ale żeby dopie**alać się do Polaka, który by zarobić te swoje, powiedzmy, 10 tysięcy złotych miesięcznie trochę przerobił logo? A nie do firmy, której obroty to 10 milionów $ miesięcznie? Im to nie szkodzi, nie założył konkurencyjnej sieci restauracji, widać jak macie wyprane mózgi ludziki. Mi dziś allegro wyj***ło aukcję bo miałem na niej logo Facebooka. I ja się pytam: co zrobiłem? To, że posługiwałem się logiem znanym KAŻDEMU na świecie, gdzie nie zdążyłem nawet zarobić złamanego grosza? Podczas gdy sam Facebook ma miliony dolarów obrotu? Absurd taki sam, jak jakiś, ekhm, "muzyk" wypromowany na MTV, mający chatę za kilkanaście milionów dolców, siedząc na forsie mówi do kamery "Nie ściągajcie nielegalnie muzyki, bo to uderza w artystów :( " Tak, k***a, idź popłacz i użyj swoich banknotów stu dolarowych za chusteczkę.

kapral

2013-06-21, 14:05
bronicie amerykańskiej korporacji która wywozi pieniądze z kraju a znęciacie się nad Polakiem który mieszka w Polsce?

debile

Matush5

2013-06-21, 14:35
KFS, MakDonland jeden ch*j xD Ja osobiście jadam w takich lokalach raz na pare miesięcy głównie jak jade autem gdzieś daleko a nie znam żadnych knajp z obiadami... Dawno nie byłem w KFC i powiecie mi... k***a ten kubełek naprawdę 50 zł kosztuje czy źle patrze ? XD

Szycha929

2013-06-21, 15:08
idź z tej górki skocz bo naprawdę za dużo w TV chyba Smoleńska żeś oglądał

w UK widziałem HFC i co?
i Nic żarcie jak żarcie
to jak założe sklep D E F
to będzie że skopiowałem sklepy A B C czy jak?
k***a lecz się człowieku

Lingu

2013-06-21, 15:22
Nosal fajna górka, woda w tym zbiorniku pod nosalem jest zajebista! Czyściutka taka. :) Niedźwiedzicę z młodymi spotkałem na szczycie. sp***alałem aż się kurzyło. :D Może film znajdę to zamieszczę. :) Osobiście jednak wolę trasę na sarnią skałę.

kotorminator

2013-06-21, 20:51
U mnie w latach dziewiędziesiątych chodziło się w nocy na stacje PKP,i jadło się ówczesne hamburgery. Nazywaliśmy to Kej Ef Si (Kolejowe fantazje smakowe)

karimata2121

2013-06-21, 23:17
Bzik napisał/a:

Tobie ch*j w dupę szczeniaku...!
Cwaniak, bo cwaniak, obszedł prawa autorskie i co z tego?

Jakby k***a w Polsce nikt nie kombinował. Ja pie**olę!!!!!

A Ty gnojku na co dzień do Biedronki czy innego Kauflanda/Lidla nie chodzisz?

Napisz mi, ile tam jest prawdziwych-niepodrobionych produktów, które nie przypominają wyglądem "lepszych, markowych"?

Przestań sapać zasrańcu, bo skoro byłeś w środku i robiłeś zdjęcia, to pewnie się jeszcze nawpie**alałeś tego i piszczałeś, jakie to pyszne...!!!



a Ty co tak z dupy ogniem strzelasz ? Może masz coś wspólnego z tym KFS albo właścicielem jesteś że tak jedziesz po autorze k***a ?

Wepss

2013-06-22, 01:10
@Bzik Gościu, bez jaj. Przecież widząc coś takiego, ręce opadają (jak przy Twoim komentarzu, za inteligentny to on nie jest). Wieś tańczy i śpiewa, brak słów. W życiu bym w czymś takim nie kupił, jeszcze te ceny z kosmosu!!! Jedna rzecz się nasuwa - gość jest naprawdę tak TĘPY do potęgi, że nie potrafi wymyślić własnego lokalu, logo itd.? Podróby podróbami, sam piję colę za Kauflandu, ale krew mnie zalewa, gdy widzę jakieś "Huge Bossa" albo inne gówno. Podrobiliby i nazwali się jakoś po swojemu, kreatywnie i byłoby git, a tak robią z siebie pośmiewisko, bo nie dość, że własnego produktu nie wymyślą, to i z designem mają problem... Żenada. Polacy są tępi.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 01:15
Wepss napisał/a:

@Bzik Gościu, bez jaj. Przecież widząc coś takiego, ręce opadają (jak przy Twoim komentarzu, za inteligentny to on nie jest). Wieś tańczy i śpiewa, brak słów. W życiu bym w czymś takim nie kupił, jeszcze te ceny z kosmosu!!! Jedna rzecz się nasuwa - gość jest naprawdę tak TĘPY do potęgi, że nie potrafi wymyślić własnego lokalu, logo itd.? Podróby podróbami, sam piję colę za Kauflandu, ale krew mnie zalewa, gdy widzę jakieś "Huge Bossa" albo inne gówno. Podrobiliby i nazwali się jakoś po swojemu, kreatywnie i byłoby git, a tak robią z siebie pośmiewisko, bo nie dość, że własnego produktu nie wymyślą, to i z designem mają problem... Żenada. Polacy są tępi.



Dobra dobra tylko zapomniałeś o jednym.
Podróby mają to na celu aby generować zyski podszywając sie pod znaną markę.
Nikt by nie kupił perfum które nazywają się "John Kowalsky" choćby nawet pachniały jak oryginalny Calvin Klein.
Tu nie chodzi o brak kreatywności a zwykłe pójście na skróty + myśl że ktoś będzie tak głupi/roztargniony że pomyli KFS z KFC.

A tak poza tym, mało to masz podrób które nazywają się IDENTYCZNIE jak oryginał?

bartousz

2013-06-22, 13:13
My sami sobie możemy kefca zrobić i niech hamerykanie sami sobie wpieprzają swoją chemie. Nasze na pewno zdrowsze.