18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wywieśmy Flagę

wudun • 2013-07-29, 23:57
Dnia 1 sierpnia w Warszawie w godzinę zero zawyją syreny. Miasto wstrzyma swój rytm serca – mieszkańcy i turyści zatrzymają się, kierowcy wcisną stop, zatrzyma się również komunikacja miejska. Stolica uczci pamięć o bohaterach poległych w czasie Powstania Warszawskiego.

Zdaniem twórców nowego projektu Wywieśmy Flagi!, do tej pory brakowało jednej rzeczy – powiewających tego dnia biało-czerwonych barw. Autorzy inicjatyw poprzez Facebook szerzą nowy pomysł zamanifestowania patriotyzmu.

O akcji organizator Rafał Surdacki z portalu Nowa Strategia:

Celem naszej inicjatywy jest propagowanie patriotyzmu prostym gestem – zachęceniem wszystkich Polaków do wywieszania biało-czerwonej flagi z okazji rocznic ważnych dla naszej tożsamości narodowej. Pierwszym działaniem, które podejmujemy jest uczczenie pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego. Dzień jego wybuchu jest istotną datą w dziejach Polski, jak i w kalendarzu każdego patrioty. Był to czas, gdy młodzi ludzie wykonując rozkazy i w imię Ojczyzny stanęli do walki dając odpór niemieckiej armii. Chcemy, aby wspomnienie tego czynu było godnie uhonorowane.

Portal wMeritum.pl również zaprasza wszystkich Państwa do przyłączenia się do akcji! Zaprośmy swoją rodzinę, znajomych, sąsiadów do wywieszenia flag w dniu 1 sierpnia i uhonorowania poległych, walczących w imię Wolnej Polski.


strona:

http://wmeritum.pl/wywiesmy-flagi-w-rocznice-powstania-warszawskiego/ http://wmeritum.pl/wywiesmy-flagi-w-rocznice-powstania-warszawskiego/

Black Pitt

2013-07-30, 11:11
Tafariel napisał/a:

Chodziło o dumę narodową, honor, miłość do ojczyzny, pokazanie, że jednak Polacy nie dadzą się tak łatwo się zgnębić. Taka parówa jak @blackcostam by pewnie rozwarła odbyt przed niemcami żeby go dobrze wyj***li... Lepiej zginąć za coś niż żyć dla niczego.




Twoje preferencje/sposób zarabiania wiszą mi śpiącym nietoperzem, pewnie nawet obsrajnogo nie byłeś na wyborach.
Gówno pewnie osiągnąłeś do tej pory i wieczorami zanim zaśniesz marzy ci(!) się sława bohatera.
Załóż rodzinę, weź kredyt na mieszkanie i przeżyj tu w Polsce, pokaż że się nie dasz zgnębić, internetowy patrioto.

mr_9mm

2013-07-30, 11:14
Powstanie wybuchło tylko i wyłącznie dlatego, bo dowództwo AK chciało wyzwolić Warszawę przed nadciągającymi wojskami radzieckimi. Miało to być polityczne zagranie. Sam komendant główny Armii Krajowej, generał Tadeusz Komorowski „Bór” o tym mówił.
Te teksty "o walce z odwiecznym wrogiem, o walce o życie, o zemście itd" to bajeczki wymyślone przez dowództwo, by łatwiej było ruszyć mieszkańców do działania...

konek3

2013-07-30, 11:46
Wydaje mi się, że my jako Polacy powinniśmy oddać cześć właśnie tym śmiałkom, którzy odważyli się wziąć udział w powstaniu. Nieważne, czy to powstanie było pomyłką, spiskiem ZSRR czy czymś jeszcze innym. Tym młodym ludziom IMO należy się szacunek ale nie za to, że rozpie**olili Warszawę tylko za to, że mieli jaja.

Dymekx

2013-07-30, 11:48
@kLinek_Analny łatwo jest wytykać błędy z perspektywy czasu. Dopóki walka się nie rozpocznie nie wiadomo czy jesteś zwycięzcą czy przegranym. Kiedy 1921 r. Polacy się cofali najpewniej byś pierwszy/a wywiesił/a białą flagę.

Powstanie Warszawskie zakładało wsparcie Ruskich (do czego nie doszło), straty w cywilach były spowodowane celowym działaniem SS i Wermachtu na zlecenie Heinricha Himmlera rozkaz w skrócie brzmiał "rozpie**olić drogi, budynki i zaj***ć każdego Polaka". Mówicie, że Warszawiacy poddali się emocjom 4 lata z hakiem tyle lat znosili mordowanie swoich sąsiadów. Ja osobiście k***icy bym dostał i oddał bym wszystko by zaj***ć choć jednego szkopa.

Warszawa przegrani nie ulegli!!!!!!!

cz...........00

2013-07-30, 11:59
Dymekx napisał/a:

@kLinek_Analny łatwo jest wytykać błędy z perspektywy czasu. Dopóki walka się nie rozpocznie nie wiadomo czy jesteś zwycięzcą czy przegranym. Kiedy 1921 r. Polacy się cofali najpewniej byś pierwszy/a wywiesił/a białą flagę.


No bo przecież niedostatecznie wyposażeni powstańcy w broń ręczną mieli jakiekolwiek szanse w walce z elitarna jednostka wermachtu posiadająca czołgi wsparcie lotnicze i artyleryjskie.
Jasne że lepiej wywiesić flagę białą wobec ogromnej przewagi i żyć dalej żeby walczyć nić ginąc głupio i nic nie osiągnać.

"Wojny zwyciężają ci, którzy wiedzą, kiedy walczyć, a kiedy trzeba uciekać" - Sun Tzu

Dymekx

2013-07-30, 12:13
Naród to nie tylko budynki i ładne drogi to również idee. Myślicie, że Warszawiacy chcieli przegrać? Idźcie cwaniaki nad groby Polskich żołnierzy, oni walczyli by żyć w Polsce wolnej nie po to by zginąć, a groby świadczą o tym, że zginęli (w rezultacie przegrali), powiedzcie im, że są idiotami bo przegrali swe życie w wolnej Polsce podczas gdy ci co nie stanęli do walki nadal żyją. Przegraliśmy z kretesem, daliśmy dupy, przej***liśmy szansę ale do jasnej k***y PRÓBOWALIŚMY. Wiele bitew przegraliśmy ale i wiele wygraliśmy, najistotniejsze dla Polski jest zwycięstwo to oczywiste (najlepiej jest zawsze wygrywać), ale gdybyśmy żyli z myśleniem "jest szansa, że przegramy lepiej się poddać" to nie było by zwycięstw Husarskich, nie było by w 1921 r. wolnej Polski. Poddanie się najeźdźcy to oddanie kilku lat rozwoju swojego państwa i płacenia podatków na rzecz okupanta. "Ludzie podpisujący się grubymi literami pod zwycięstwami, a odwracającymi się od klęsk niczego nie zwojowali" słowa mojego profesora (który jest Białorusinem) na Bezpieczeństwie Narodowym. Ja nie boję się klęski, bo gdyby się jej bał popadł bym w paranoję i odpuścił sobie wiele słusznych decyzji, gdy poniosę klęskę powiem śmiało, że próbowałem dziś się nie udało może następnym razem.

@czarek00 powiedz jeszcze jak rozpoznać widmo klęski. Ja uważam, że plan był dobry zakładał wsparcie Rosjan a, że Rosjanie nas zdradzili to już inna brocha.

Wdr

2013-07-30, 12:15
nie nie wyjechałem z Kraju pie**olone barany siedze nadal w Polsce zmieniłem tylko obywatelstwo aby nie dać się r*chac jak Wy w dupę i jeszcze się cieszyć z tego powodu! wywieszam w domu 8 falg bo tyle mam cały dom mam na biało i czerwono w ten dzień tylko rozpie**ala mnie jak się zawsze 1 spuszczacie na to wieszanie flag itp a przez cały rok zachowujecie się jak j***ni czarni emigranci w własnym ponoć Kraju j***ne barany! tak k***a zmieniłem obywatelstwo a czemu? bo po wch*j latach służenia Krajowi tak jak i Wam po wszystkim zostałem potraktowany jak pie**olony śmieć przez "władzę" miałem k***a dosyć sponsorowania pie**olonych klechów i ich pie**olonych szkół miałem dosyc sponsorowania pie**olonym agentom takim jak tomeczek emerytury w wieku 35 miałem k***a dosyć sponsorowania wiecznie wszystkiego! więc morda j***ne napinacze i tyle w temacie i żyje mi się teraz wch*j lepiej stać mnie na utrzymanie domu psa jaszczurki samochodu i nie muszę popie**alać do 15 sklepów bo w 1 taniej jest mąka a w 2 mleko mam szacunek do Kraju i Rodaków tylko nie pojmuje jak można być tak k***a biernym w stosunku do Własnej Ojczyzny! Serce mnie k***a boli jak co miesiąc zapie**alam do domu dziecka dac zabawki lub jakieś owoce serce mi k***a pęka jak idę do szpitala i wchodzę bez kolejek prywatnie a ludzie się cisną jak sardynki w kolejkach! i teraz jeszcze k***a będziecie sponsorami wycieczki fraciszka do Polski za 3 lata na dni ogłupionej młodzieży

cz...........00

2013-07-30, 12:25
Dymekx napisał/a:



@czarek00 powiedz jeszcze jak rozpoznać widmo klęski. Ja uważam, że plan był dobry zakładał wsparcie Rosjan a, że Rosjanie nas zdradzili to już inna brocha.


Robiąć bilans sił i uzbrojenia może?
Nie rzuca się piechoty słabo uzbrojonej w bron p-panc i p-lot na czołgi i samoloty. Wystarczy mała znajomość zasad walki i można wykalkulować.
No chyba że liczymy że wróg zrozumie że nie ma racji i w popłochu rzuci się do ucieczki bo w końcu racja jest po naszej stronie. :mrgreen:

McMenel

2013-07-30, 12:29
Dymekx napisał/a:

@kLinek_Analny łatwo jest wytykać błędy z perspektywy czasu. Dopóki walka się nie rozpocznie nie wiadomo czy jesteś zwycięzcą czy przegranym. Kiedy 1921 r. Polacy się cofali najpewniej byś pierwszy/a wywiesił/a białą flagę.

Powstanie Warszawskie zakładało wsparcie Ruskich (do czego nie doszło), straty w cywilach były spowodowane celowym działaniem SS i Wermachtu na zlecenie Heinricha Himmlera rozkaz w skrócie brzmiał "rozpie**olić drogi, budynki i zaj***ć każdego Polaka". Mówicie, że Warszawiacy poddali się emocjom 4 lata z hakiem tyle lat znosili mordowanie swoich sąsiadów. Ja osobiście k***icy bym dostał i oddał bym wszystko by zaj***ć choć jednego szkopa.

Warszawa przegrani nie ulegli!!!!!!!



Po pierwsze. Nie licz na innych licz na siebie. Takie stare powiedzenie które doskonale obrazuje walkę partyzancką. "Dowódcy Powstania" nie brali tej dewizy pod uwagę bo przecież Rosjanie to dobre chłopaki i Katynia nie było... Ba nie dochodziły pewnie też opisy tego co działo się po przejściu armii czerwonej przez terytorium Polski.
Po drugie właśnie tak niestety walczy się skutecznie z ruchem oporu i powstańcami. Niszcząc wszystko co się da. Bez ludzi , broni i jedzenia każde powstanie zginie. Dlatego w Afganistanie ani ruscy ani NATO nie może nic zrobić. Bo to nie są standardowe teatry wojny ale potyczki z powstańcami. Małe grupy średnio uzbrojone lecz z ogromną mobilnością znające teren i mające poparcie dużej części społeczeństwa. Odbierz te poparcie poprzez masową eksterminację a powstańcy padną na kolana.
I ktoś wyżej doskonale oddał całość kretynizmu dowódców poprzez zamieszczenie cytatu z wielkiego dzieła Sun Wu.

cz...........00

2013-07-30, 12:31
McMenel napisał/a:


Dlatego w Afganistanie ani ruscy ani NATO nie może nic zrobić. Bo to nie są standardowe teatry wojny ale potyczki z powstańcami. Małe grupy średnio uzbrojone lecz z ogromną mobilnością znające teren i mające poparcie dużej części społeczeństwa.



Dokładnie. Tak samo byłow wietnamie gdzie armia analfabetów słabo wyposażona pokonała najpierw armie francuska a potem armie amerykańską (która to dopuszczała się okrucieństw takich samych jak armia niemiecka podczas drugiej wojny światowej).

MortPL

2013-07-30, 12:35
Dymekx napisał/a:

Ja uważam, że plan był dobry zakładał wsparcie Rosjan a, że Rosjanie nas zdradzili to już inna brocha.


Plan był nawet zajebisty jeżeli się założy że na czele sowietów stał dobrotliwy św. Mikołaj. Szkoda tylko że zamiast tgeo był Józef "sk***iel jakich mało" Stalin </sarkazm>.
A serio - plan był do dupy. Od początku Powstanie było przeciwko Stalinowi - to czemu miał je niby wspierać?
Fakt, może gdyby miał skrupuły to tak by zrobił. Tylko że to był k***a Stalin!
Poza tym tylko 10% AK miało broń, a reszta miała się zaopatrzyć na zabitych niemcach - to ma być oznaka dobrego planu?
Zresztą ja ci powiem lepiej, zobacz jak wyszło powstanie w Wilnie. Sowiety pomogły, niemcy pobici a za 2 dni przyjechało NKWD i zgarnęło wszystkich AKowców. A było to miesiąc przed Warszawą.

hogg

2013-07-30, 12:42
rockface123 napisał/a:

Nigdy nie zrozumiem miłości do kraju który r*cha nas brutalnie w dupsko.



Mnie nie r*cha państwo ani nikt. Ciebie r*cha? Widać za głupi jesteś aby odwrócić sytuację. Więc nie stękaj, tylko smaruj dalej dupę wazeliną.

mr_9mm

2013-07-30, 13:03
Dymekx napisał/a:

Ja uważam, że plan był dobry zakładał wsparcie Rosjan a, że Rosjanie nas zdradzili to już inna brocha.

No to właśnie słabo znasz historię powstania...
Niby jakie wsparcie Rosjan? Akcja "Burza" po części zakładała wsparcie rusków (atakowaniem wycofujących się Niemców), na wyzwolonych terenach powstawały polskie władze, które witały "jako prawowici gospodarze" przybywających radzieckich żołnierzy, ale Stalin zrobił AK w ch*ja i akcja "Burza" politycznie nie wypaliła.
Natomiast od samego początku powstanie warszawskie nie miało na celu wsparcia Rosjan! AK chciało wyzwolić stolicę Polski przed ruskimi! Czemu?
Cytat:

Zwolennicy wystąpienia przekonywali, że wybuch powstania w Warszawie „wstrząśnie sumieniem świata” oraz zmusi zachodnie rządy i opinię publiczną do reakcji na stalinowską politykę faktów dokonanych (czego nie zdołały uczynić lokalne wystąpienia w Wilnie, czy Lwowie). Argumentowali również, że wyzwolenie Warszawy przez Polaków zada kłam twierdzeniom sowieckiej propagandy jakoby AK „stała z bronią u nogi” oraz postawi Stalina w niewygodnej sytuacji politycznej.
Po latach generał „Bór” tłumaczył tok myślenia zwolenników powstania następującymi słowami: „chodziło o walkę stolicy, która reprezentuje całość i dalszą sprawę: przez zajęcie Warszawy przed zajęciem jej przez Rosjan musiała się Rosja zdecydować aut aut: albo uznać nas, albo siłą złamać na oczach świata


Mam wrażenie, że niektórzy tutaj komentujący tworzą historię od nowa.
A Hitler kazał rozj***ć Warszawę i warszawiaków po rozpoczęciu powstania, bo się wk***ił że mu Polacy taki psikus zrobili w momencie kiedy dostawał lanie od rusków.
Tak samo kazał stłumić krwawo powstanie w Paryżu, gdy usłyszał że wybuchło, ale głównodowodzący stacjonującymi tam wojskami nie wykonał rozkazu zniszczenia miasta dom po domu (Aby Paryż nie podzielił losu Warszawy, Jacques Chaban - Delmas podpisał rozejm z Dietrichem von Choltitzem, dowódcą niemieckiego garnizonu w Paryżu, który nie wykonał rozkazu zniszczenia miasta, wydanego przez A. Hitlera.)

Smoczoor

2013-07-30, 13:30
Ludzie historii nie znają, a się wypowiadają... ŻAL...
Powstanie wybuchło by nadchodzący Ruscy nie zajęli Warszawy. Wtedy nie było internetu, telewizji. Radio było w powijakach. Informacje docierały słabo, z opóźnieniem, często mylące. Dowodzący powstaniem zdawali sobie sprawę z ryzyka, ale bali się rosjan jeszcze bardziej. Pamiętali bowiem co robiła armia radziecka we wrześniu 39 roku. Mordy, gwałty, bestialstwo.
Ludziska poczytajcie książki, dokształccie się a potem szczekajcie na powstanie. Teraz wszystkim łatwo krytykować - ciekawe co byście robili jakby wam zabijano matki, dzieci, palono domy...

Nihilista

2013-07-30, 13:38
"Autorzy inicjatyw poprzez Facebook szerzą nowy pomysł zamanifestowania patriotyzmu. "
Znowu to samo.. Akcja powinna czcić pamięć Powstańców, a zamiast tego ma być jakąś manifestacją. Cytowane zdanie daje jakieś pojęcie o tym z jakiego obozu pochodzą szanowni "inicjatorzy". j***ć politykę!
Powstańcom należy się zawsze ogromny szacunek, nie wrzucajcie ich do tej zupy z gówna - chyba, że źle zrozumiałem zamiary organizatorów, ale po zacytowanym zdaniu przestałem czytać - syf.