18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wywiad z wielebnym Kościoła Pastafariańskiego

tds1974 • 2013-02-18, 14:47
Rzecz mało sadystyczna, ale może Was zainteresuje. Sporo ostatnio mówi się na temat Kościoła Pastafariańskiego.
Dziś ukazał się wywiad z Piotrem Choińskim, wielebnym tegoż Kościoła.

Kto do nędzy wierzy w Latającego Potwora Spaghetti?



Cytat:

- Wierzysz w...

- Tak. Wierzę w Latającego Potwora Spaghetti.

- I jesteś wielebnym gminy warszawskiej.

- Oficjalnie nie. Po rejestracji kościoła zostanę nim oficjalnie. Na razie jestem jednym z desygnowanych na wielebnego.

- Ilu warszawiaków wierzy w Latającego Potwora Spaghetti?

- Nie umiem podać dokładnej liczby, ale uczestniczących w spotkaniach kościoła można oszacować w okolicach setki.

- Co zrobicie, gdy 15 marca Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wyda decyzję, że nie rejestruje Waszego kościoła? Wyjdziecie na ulice protestować?

- Nie. Nie chcemy w żaden sposób burzyć porządku publicznego. Chcemy zgodnie z prawem dążyć do egzekwowania przez ministerstwo naszego prawa do założenia związku wyznaniowego. Chcemy, by państwo respektowało nasze prawo do zarejestrowania takiego związku, zrzeszającego osoby wierzące w Latającego Potwora Spaghetti.

- To jak będziecie protestować?

- Protest oczywiście będzie. Chcemy pokazać, że odmowa rejestracji kościoła jest niezgodna z prawem. Prawo wyraźnie mówi, że mamy możliwość założenia związku wyznaniowego, jeśli spełniamy wymogi, a my je spełniamy. Odmowa rejestracji będzie złamaniem zasady wolności słowa i sumienia, zapisanej w konstytucji. Osobną rzeczą jest to, że chcemy pokazać, że jesteśmy. Że wierzymy, że chcemy pokojowo współistnieć z innymi ludźmi - wierzącymi, niewierzącymi. Całą resztą społeczeństwa.

- Jeśli ktoś z Warszawy chciałby do was dołączyć. Gdzie ma się zwrócić?

- Najlepiej niech zajrzy na nasza stronę internetową. Tam znajdzie wszelkie informacje jak do nas dołączyć, jak znaleźć kontakt z wielebnymi z Warszawy

- Co jest potrzebne by dołączyć? Pełnoletność? Wiara w Potwora?

- Wierzyć można zawsze. Jednak by oficjalnie zostać członkiem kościoła, trzeba mieć 18 lat. Oczywiście mówimy o sytuacji, gdy kościół zostanie zarejestrowany.

- Używacie często słowa Ramen. Co to znaczy?

- Ramen to słowo, którym się pozdrawiamy. Pochodzi od japońskiego rāmen, który jest - w dużym uproszczeniu - japońskim wariantem naszego rosołu z makaronem

- Pozdrawiacie się nazwą rosołu?

- Jako że nasz bóg, nasze bóstwo jest Latającym Potworem Spaghetti, czyli emanacją pewnego rodzaju makaronu, uważamy, że pozdrowienie nawiązujące do potrawy z makaronu jest słusznym nawiązaniem do naszego bóstwa.

- Wiesz, że niełatwo jest mi uwierzyć, że ktokolwiek może uwierzyć w Latającego Potwora Spaghetti? Naprawdę w niego wierzysz?

- Tak. Naprawdę wierzę w Latającego Potwora Spaghetti. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że komuś z boku ciężko w to uwierzyć. Ale myśląc całkowicie racjonalnie o jakiejkolwiek religii też ciężko uwierzyć, że ktoś w coś dziwnego wierzy.
Każda religia może wydawać się absurdalna dla osób, które w nią nie wierzą.



Reszta wywiadu (i więcej info o Kościele Potwora TUTAJ

Wiem, że oni robią to dla beki, ale poparcie rośnie im niesamowicie. Chyba się zapiszę :D

Sl...........nx

2013-02-19, 19:32
McMenel napisał/a:

Widać kato gimbaza się wypowiada w komentach. A popie**oliło tych którym zaczęło się marzyć państwo wyznaniowe. A pastafarianizm jest pięknym sposobem na zwrócenie uwagi jak debilne jest faworyzowanie ludzi wierzących przez państwo.



Pragnę poinformować, że Polska nie jest krajem wyznaniowym i nie faworyzuje w żaden sposób ludzi wierzących.

teken napisał/a:

Kro do k***y nędzy wierzy w Boga ojca w 3 postaciach ?



Na przykład ja.

Bóg

2013-02-19, 19:33
Ja też wierzę w Latającego Potwora Spaghetti i nie rozumiem co jest w tym dziwnego. Nawet nie zamierzam pisać o założeniach tej religii ,ponieważ wszechwiedzące gimbusy i inni ludzie ,którzy uważają ,że na świecie są 3 religie ,a nie przepraszam już 4.

Mua-Swirus

2013-02-19, 20:13
http://www.kosciol-spaghetti.pl/o-nas.html#osiem to jest strona polskiego kościoła Latającego Potwora Spaghetti i polskie "naprawdę wolał bym żebyś nie...". A religia jest absurdalna jak każda inna, przynajmniej niczego nie nakazuje, nie nawołuje do świętej wojny, ani nie grozi śmiercią ani nie linczuje za bycie "niewiernym". Swoją drogą udowodnienie istnienia jakiegokolwiek Boga jest tak samo niemożliwe jak i Latającego Potwora Spaghetti, co nie zmienia faktu że ludzie jednak w coś wierzą. Ramen k***a!

korinogaro

2013-02-19, 20:28
Pastafarianizm powstał jako odpowiedź na wprowadzenie nauki o kreacjonizmie na równi z nauką o ewolucji w USA. Jej twórca, gość z inżynierem ale nie pamiętam w jakiej dziedzinie stworzył podstawy tej religii i zaczął pisać listy do szkół i senatorów oraz reprezentantów izb w celu wprowadzenia pastafariańskiej teorii powstania życia na równi z kreacjonizmem.

tylkoodra

2013-02-19, 21:14
Ponad 2000 lat temu też sobie ktoś zrobił jajca wymyślając chrześcijaństwo. Za 2000 lat ludzie mogą zacząć wielbić Makaron ;>

stalowyszczur

2013-02-19, 21:28
Ja tam jestem według spisu powszechnego Rycerzem Jedi. Też o nas pisali i mówili, pozdrawiam braci pastafarianów.

No ja pie**ole ludzie, jak mozna nie zakumać.

tds1974

2013-02-19, 23:28
kierownikmasarni napisał/a:


Gdzie można się zapisac?



Tam w tym artykule ze Źródła są linki

Bobikufel

2013-02-19, 23:37
w sumie chciałem napisać komentarz jadący z gównem was wszystkich ale już wszyscy wszystko napisali:(

no cóż.... niech łaska jego klopsików wpłynie na wasze umysły a jego świety człon makaronowy pchnie was ku przeznaczeniu....
ide sie napić piwa jak to jest w tradycji pastafarian
Ramen bracia

BM_

2013-02-20, 03:01
Życie jest za krótkie na wiarę w cokolwiek liczy się tylko ślad jaki po sobie pozostawisz swoje dzieła na tej planecie,ja na przykład jestem spawaczem i zanim ta góra złomu który poskładałem w życiu się rozpie**oli to wierzę że niejedno pokolenie minie,a zadowolenie które daje praca nie da się z niczym porównać kiedy czujesz satysfakcję bo spod twoich rąk wychodzą rzeczy potrzebne innym.Niema wtedy czasu na spaghetti czy trójce,dwójce niepoklekane dor*chanie przez bladą synogarlice itp.reasumując lepiej coś robić a czas tracic na rozrywki.

Loaloa

2013-02-20, 03:41
Cytat:

Pragnę poinformować, że Polska nie jest krajem wyznaniowym i nie faworyzuje w żaden sposób ludzi wierzących.



A to żeś pan dowcipem jebnął.

Temrysiek

2013-02-20, 11:17
Religia fikcyjna jak wszystkie inne

Sl...........nx

2013-02-20, 14:23
Loaloa napisał/a:

Slonx napisał/a:

Pragnę poinformować, że Polska nie jest krajem wyznaniowym i nie faworyzuje w żaden sposób ludzi wierzących.

A to żeś pan dowcipem jebnął.



Wskaż cwaniaku jeden przykład.

smyndryl

2013-02-20, 14:25
Bóg jest we wszystkim i wszystko jest w bogu, wystarczy na każdym kroku dostrzegać coś świętego.

stalowyszczur

2013-02-20, 16:57
Cytat:

Wskaż cwaniaku jeden przykład



Jest takie radyjko w Polsce, w którym otwarcie sie mówi o ateistach i agnostykach jako świniach i niewartych polskiego obywatelstwa. Nikomu to nie przeszkadza. Ale wystarczy, że ktoś wysunie swoją teorie o naprutych ziołem prorokach i z (bardzo istotne) urzędu dopie**ala im się ciężkie kary pienieżne.

No to k***a, Slonx, nie czarujmy się. Czy mówimy o oficjalnej dyskryminacji czy cichym ostracyźmie wychodzi na jedno i to samo.

Sl...........nx

2013-02-21, 01:41
stalowyszczur napisał/a:

Jest takie radyjko w Polsce, w którym otwarcie sie mówi o ateistach i agnostykach jako świniach i niewartych polskiego obywatelstwa.



To najczęściej opinia ludzi, którzy tego radia nie słuchają i sami nie wiedzą, jakie są w nim treści.

stalowyszczur napisał/a:

Nikomu to nie przeszkadza.



No to w czym problem?
Aaa... przeszkadza środowisku ateistów czy agnostyków? Mają wszelkie instrumenty prawne. No ale o żadnych pozwach nie słyszałem.
Im to niby przeszkadza, ale chyba bez przesady, tak tylko troszeczkę, nie? Żeby sobie mogli popluć i nic poza tym, prawda?

stalowyszczur napisał/a:

Ale wystarczy, że ktoś wysunie swoją teorie o naprutych ziołem prorokach i z (bardzo istotne) urzędu dopie**ala im się ciężkie kary pienieżne.



Bo mamy taki paragraf, jak obraza uczuć religijnych i obiektów kultu.

stalowyszczur napisał/a:

Czy mówimy o oficjalnej dyskryminacji czy cichym ostracyźmie wychodzi na jedno i to samo.



Nie.
Osoby niewierzące nie są w żaden sposób dyskryminowane przez państwo.
Gdybyśmy byli państwem wyznaniowym, to pierwszy przykład z brzegu, nie mógłbyś się rozwieść.
A tych przykładów jest więcej.