18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wywiad z wielebnym Kościoła Pastafariańskiego

tds1974 • 2013-02-18, 14:47
Rzecz mało sadystyczna, ale może Was zainteresuje. Sporo ostatnio mówi się na temat Kościoła Pastafariańskiego.
Dziś ukazał się wywiad z Piotrem Choińskim, wielebnym tegoż Kościoła.

Kto do nędzy wierzy w Latającego Potwora Spaghetti?



Cytat:

- Wierzysz w...

- Tak. Wierzę w Latającego Potwora Spaghetti.

- I jesteś wielebnym gminy warszawskiej.

- Oficjalnie nie. Po rejestracji kościoła zostanę nim oficjalnie. Na razie jestem jednym z desygnowanych na wielebnego.

- Ilu warszawiaków wierzy w Latającego Potwora Spaghetti?

- Nie umiem podać dokładnej liczby, ale uczestniczących w spotkaniach kościoła można oszacować w okolicach setki.

- Co zrobicie, gdy 15 marca Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wyda decyzję, że nie rejestruje Waszego kościoła? Wyjdziecie na ulice protestować?

- Nie. Nie chcemy w żaden sposób burzyć porządku publicznego. Chcemy zgodnie z prawem dążyć do egzekwowania przez ministerstwo naszego prawa do założenia związku wyznaniowego. Chcemy, by państwo respektowało nasze prawo do zarejestrowania takiego związku, zrzeszającego osoby wierzące w Latającego Potwora Spaghetti.

- To jak będziecie protestować?

- Protest oczywiście będzie. Chcemy pokazać, że odmowa rejestracji kościoła jest niezgodna z prawem. Prawo wyraźnie mówi, że mamy możliwość założenia związku wyznaniowego, jeśli spełniamy wymogi, a my je spełniamy. Odmowa rejestracji będzie złamaniem zasady wolności słowa i sumienia, zapisanej w konstytucji. Osobną rzeczą jest to, że chcemy pokazać, że jesteśmy. Że wierzymy, że chcemy pokojowo współistnieć z innymi ludźmi - wierzącymi, niewierzącymi. Całą resztą społeczeństwa.

- Jeśli ktoś z Warszawy chciałby do was dołączyć. Gdzie ma się zwrócić?

- Najlepiej niech zajrzy na nasza stronę internetową. Tam znajdzie wszelkie informacje jak do nas dołączyć, jak znaleźć kontakt z wielebnymi z Warszawy

- Co jest potrzebne by dołączyć? Pełnoletność? Wiara w Potwora?

- Wierzyć można zawsze. Jednak by oficjalnie zostać członkiem kościoła, trzeba mieć 18 lat. Oczywiście mówimy o sytuacji, gdy kościół zostanie zarejestrowany.

- Używacie często słowa Ramen. Co to znaczy?

- Ramen to słowo, którym się pozdrawiamy. Pochodzi od japońskiego rāmen, który jest - w dużym uproszczeniu - japońskim wariantem naszego rosołu z makaronem

- Pozdrawiacie się nazwą rosołu?

- Jako że nasz bóg, nasze bóstwo jest Latającym Potworem Spaghetti, czyli emanacją pewnego rodzaju makaronu, uważamy, że pozdrowienie nawiązujące do potrawy z makaronu jest słusznym nawiązaniem do naszego bóstwa.

- Wiesz, że niełatwo jest mi uwierzyć, że ktokolwiek może uwierzyć w Latającego Potwora Spaghetti? Naprawdę w niego wierzysz?

- Tak. Naprawdę wierzę w Latającego Potwora Spaghetti. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że komuś z boku ciężko w to uwierzyć. Ale myśląc całkowicie racjonalnie o jakiejkolwiek religii też ciężko uwierzyć, że ktoś w coś dziwnego wierzy.
Każda religia może wydawać się absurdalna dla osób, które w nią nie wierzą.



Reszta wywiadu (i więcej info o Kościele Potwora TUTAJ

Wiem, że oni robią to dla beki, ale poparcie rośnie im niesamowicie. Chyba się zapiszę :D

McMenel

2013-02-18, 16:28
Bakkermman napisał/a:

Na dodatek, ciężko mówić, że energia jest pozbawiona świadomości. Np częstotliwość Schumana, wytwarzana naturalnie przez Ziemię (zakłócana przez wieże komórkowe) jest nierozerwalnie powiązana z życiem na Ziemi i z ludzkimi falami mózgowymi, polecam zbadać temat. Energia zawsze ma swoje źródło.

Nie ćpam, nie pije, nie palę, można by rzec, że jestem zboczeńcem, czyli pasuje do Sadistica ;X. Zamieściłem nawet temat o alkoholu w dokumentalnych. Jak pie**oli hormony, zmienia faceta w babe i babe w faceta.


To iż jedna rzecz wpływa na inna nie oznacza iż jest to świadomy wpływ.Świadomość = Celowość działania. Energia sama w sobie nie ma celowości. Jest przepływem między zdarzeniami. Jak promieniowanie.

Bakkermman

2013-02-18, 20:34
Muszę spadać, odpisze bardziej wieczorem, muszę teściów uświadomić jak działa komputer :d

jest dobry dokument dotyczący czestotliwosci itp
http://www.youtube.com/watch?v=5vb9R0x_0NQ&feature=share&list=FLLkN4oSfHXfdJuyy0vJ-wrQ
jesteśmy związani z Ziemią, nasze fale mózgowe zgrywają się z ziemska czestotliwością. Energia wysyłana przez Ziemię jest dobra dla nas. Owszem może być energia, którą z naszego punkty widzenia nazwiemy złą np ta z wież komórkowych, ale to nasza wina, żeśmy tacy ignoranci w tym temacie, że pozwalamy sobie monopolowe i mega potężne nadajniki mikrofalowe stawiać tam gdzie nasze dzieci żyją, nie wspominając już o dopalaczach. Wolna wola to jest klucz.

link odsyla do 20 minuty, eksperyment niemiecki dotyczacy wymierania pszczół i wież komórkowych. Trzeba podjąc wysiłek i przesunąć do początku. ;d

In...........eo

2013-02-18, 21:50
Jak ktoś chce uwierzyć to uwierzy, jak ktoś nie chce to nie. Najgłupszym jest ten który wciska na siłe innym, że Boga nie ma lub, że jego religia jest najważniejsza. Podsumowując, czyli Wy wszyscy wyżej. A co do artykułu jest ch*jowy bo pokazuje tylko jak ludzie potrafią w nienawiści do innych osób za wszelką cene ich ośmieszyć. Jak dla mnie to strasznie dziecinne zachowanie.

Bakkermman

2013-02-18, 21:58
kyrie eleison, czytaj ze zrozumieniem tutaj nie ma mowy o religii;x

w komentarz znaczy

pozatym dyskutujemy sobie tutej jak cywilizowani sadole, co w tym złego ;x

kierownikmasarni

2013-02-19, 00:55
Przestańcie k***a pie**olić!!!















Gdzie można się zapisac?

duzymietek

2013-02-19, 18:13
Co się z tym sadolem stało...

teken

2013-02-19, 18:13
Cytat:

Kto do nędzy wierzy w Latającego Potwora Spaghetti?

Kro do k***y nędzy wierzy w Boga ojca w 3 postaciach ?

Cossmos

2013-02-19, 18:27
k***a, tu nie chodzi o to czy ktoś wierzy, czy nie wierzy. Założeniem tej nowej "religii" było pokazanie jak łatwo jest ową stworzyć wraz z jej przykazaniami, świętą księgą itd. itd. Odnosi się to nie tylko do chrześcijaństwa, ale też islamu itp.
Problemem jest, że zgraja imbecyli podłapała temat i zrobiła z tego jedno wielkie gówno. Jakie mają idee ludzie wyznający pastafarianizm? Jeśli w ogóle można ich nazwać wiernymi... Połowa to gównarzeria, która nie ma co z życiem robić (z kasą rodziców zresztą też) i się popisuje, bo to "modne", bo "lans", bo "hipsterskie".
Oczywiście sadolowi "ateiści" musieli zaistnieć i skrytykować katolików, a nie - w tym momencie - poroniony pomysł, który zszedł już na psy.

demz

2013-02-19, 18:28
Chyba ten z Futuramy. :)

Bagman

2013-02-19, 18:38
przynajmniej spaghetti jest starsze niż mahomet i jego śmieszne wyznanie.

GloomyUndertaker

2013-02-19, 18:43
Ci to mają jaranie :maryska: przynajmniej dealer ich w ch*ja nie robi

Crowell

2013-02-19, 18:49
zupełnie o nich zapomniałem :) liczę, że zalegalizują tą religię, też postaram się o zdjęcie w durszlaku.

Przynajmniej będąc jej członkiem nie będę miał krwi na rękach

kroplowa

2013-02-19, 18:53
Ja bym tak z tym łamaniem praw konstytucji nie szalał.. Rząd robi to na co dzień i tak..

be...........en

2013-02-19, 18:55
Nie mogę się doczekać jak ta grupa nawinych gówniarzy, którzy zwalczają państwo wyznaniowe (chrześcijańskie) zostaną zaskoczeni państwem wyznaniowym islamskim i z upie**olonymi głowami będą zdobić ulice londynu, paryża i innych postępowych miast.

Nie żebym byl bardzo chrześcijański, ale jak wam się dzieci wydaje, że wytępicie w EU chrześcijaństwo i nie powstanie NIC w tym miejscu, to już szykujcie łby dla brudasów z bliskiego wschodu.

di...........os

2013-02-19, 18:59
McMenel napisał/a:


To iż jedna rzecz wpływa na inna nie oznacza iż jest to świadomy wpływ.Świadomość = Celowość działania. Energia sama w sobie nie ma celowości. Jest przepływem między zdarzeniami. Jak promieniowanie.



Przecież i w chrześcijaństwie Bóg woli nie powinien posiadać:

jeśli bóg jest doskonały, może wszystko robić najlepiej, jak tylko się da (św. Augustyn, Dionizy, Tomasz). Skoro więc bóg stworzył wszystko według wzorców swego umysłu (św. Augustyn), wszystko jest najdoskonalsze, jak tylko jest to możliwe. Tak więc bóg nie ma wolnej woli - wszystko determinowane jest przez jego doskonałość, więc nie ma możliwości tworzenia czegoś mniej doskonałego. Także każde działanie boga jest zdeterminowane przez jego doskonałość. Tak więc bóg nie postępuje świadomie (tzn. wybiera pomiędzy opcjami możliwymi) celowo - wszak doskonałość implikuje nieomylność.