18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wywiad z Downem

tds1974 • 2012-12-08, 17:52
Polecam przeczytać. Moim zdaniem warto - niejeden z Was nie jest w stanie rozmawiać tak składnie.

Niestety, tylko w takim formacie tę rozmowę znalazłem.



Tym, którzy podrzucą w komentarzu nietolerancyjne treści wobec osób z tą chorobą, ślę najserdeczniejsze pozdrowienia od wujka Staszka.

Ork.Fajny

2012-12-08, 19:33
Czym się ludzie ekscytują? Te "kierunki" które ukończył są tak proste że ameby mogą je ukończyć.

tds1974

2012-12-08, 19:39
Kawagawa napisał/a:

Inwestować trzeba w silne jednostki, w jednostki z potencjałem a nie w debili



Daj znać, kiedy już będziesz odpowiednio stary, by odebrać ci środki do życia i przywileje. Bo i po co inwestować w ciebie, jako staruszka? Będziesz słabą jednostką, więc - według twojej logiki nie wartą nic. Kijem przez łeb, tak dla oszczędności.

Zresztą jak tak ciebie czytam, to jestem przekonany, że NIE jesteś silną jednostką. Więc po co żyjesz? Nie wiadomo. Tak dla hecy zapewne. Tolerują to twoje jestestwo marne, bo niektórzy są mądrzejszy od ciebie.

Lopez

2012-12-08, 19:48
tds1974 napisał/a:



Daj znać, kiedy już będziesz odpowiednio stary, by odebrać ci środki do życia i przywileje. Bo i po co inwestować w ciebie, jako staruszka? Będziesz słabą jednostką, więc - według twojej logiki nie wartą nic. Kijem przez łeb, tak dla oszczędności.

Zresztą jak tak ciebie czytam, to jestem przekonany, że NIE jesteś silną jednostką. Więc po co żyjesz? Nie wiadomo. Tak dla hecy zapewne. Tolerują to twoje jestestwo marne, bo niektórzy są mądrzejszy od ciebie.



Jesteś jednym z tych downów których tak bronisz, czy poprostu jesteś tak ułomny że naprawde nie rozumiesz tego co on napisał. :homer:

bloodwar

2012-12-08, 19:55
Fajnie że ma 35 lat i robi sobie tak dalekosiężne plany na przyszłość, skoro większość "downowców" nie dożywa nawet 40stki...

tds1974

2012-12-08, 20:56
Lopez napisał/a:



Jesteś jednym z tych downów których tak bronisz,



Oho, prawdziwy chrześcijanin nam się tu odezwał...

bloodwar napisał/a:

Fajnie że ma 35 lat i robi sobie tak dalekosiężne plany na przyszłość, skoro większość "downowców" nie dożywa nawet 40stki...



Widzę, że zdjęcie z avatara zobowiązuje...

"Poprawa opieki medycznej oraz warunków socjalno-bytowych osób z zespołem Downa doprowadziła do podwojenia średniej długości życia z 25 lat w 1983 do 49 lat w 1997, w roku 2010 jest to już 57 lat".

Lopez

2012-12-08, 21:20
tds1974 napisał/a:



Oho, prawdziwy chrześcijanin nam się tu odezwał...



Co to k***a ma to tego? Twoje argumenty są "inwalidą"

Kawagawa

2012-12-08, 21:29
tds1974 napisał/a:



Oho, prawdziwy chrześcijanin nam się tu odezwał...



Widzę, że zdjęcie z avatara zobowiązuje...

"Poprawa opieki medycznej oraz warunków socjalno-bytowych osób z zespołem Downa doprowadziła do podwojenia średniej długości życia z 25 lat w 1983 do 49 lat w 1997, w roku 2010 jest to już 57 lat".



A jak wyglądają wskaźniki demograficzne od roku 83? Zajebiście k***a, wydłużyliśmy życie downów, a społeczeństwo wymiera. To jest polityka antyspołeczna.

Ja nie widzę związku pomiędzy promowaniem jednostek chorych w imię dobijania jednostek zdrowych, to jest debilne.

Mam w dupie że może 1/10000 downów skończy studia i odkryje lek na AIDS, bo gdyby prowadzono normalną politykę to leki na AIDS już dawno by odkryto. Jeszcze nie odkryto właśnie przez promowanie chorych.

ja...........ax

2012-12-08, 21:37
jak czasami widzę na mieście te śliniące się osoby z zespołem downa które czasami wyprowadzają na spacer z ośrodka czy co oni tam mają i patrzę na tego typa który jest w zasadzie dla mnie przynajmniej normalnym człowiekiem, to coś mi się pasuje, jak można spieszyć tym ludziom życie skoro na przykładzie tego kolesia widać, osoba z downem może w miarę normalnie funkcjonować, a jak na mój gust to ze zwykłego lenistwa paru ludzi znowu coś jest sp***olone

@ kawagawa ty może poczytaj coś innego niż jakieś prawicowe interpretacje nietzschego to ci dobrze zrobi na głowę

nitrox89

2012-12-08, 22:01
W Polsce już za nazwisko by miał przej***ne :idzwch*j:

Archilus

2012-12-08, 22:02
Pedagogikę, to nawet down może pocisnąć ;)

A tak na serio - muszę przyznać, że miło spojrzeć na to, że nawet osoba chora na chorobę umysłową, daje sobie radę w życiu :)

Kupa_w_majtkach

2012-12-08, 22:07
@ tds1974

Wypie**alaj z forum dla gimbazjum- ale już!

A do tematu, w przeciwieństwie do większości z was zajrzałem w wiarygodne źródło informacji (tak tak, wikipedii) :

Osoby z łagodnym stopniem upośledzenia umysłowego radzą sobie w codziennym życiu potrzebując jedynie niewielkiej pomocy ze strony opiekuna, w przypadku cięższego stopnia upośledzenia umysłowego konieczna jest pomoc w każdej dziedzinie, np. myciu się, ubieraniu się, robieniu zakupów, czy wypełnianiu formularzy. Osoby upośledzone umysłowo i fizycznie wymagają opieki przez 24 godziny na dobę[18].

Są różne stopnie upośledzenia umysłowego downów, ten typ widocznie ma minimalny.

ja...........ax

2012-12-08, 22:22
Arashel napisał/a:

Czym się ludzie ekscytują? Te "kierunki" które ukończył są tak proste że ameby mogą je ukończyć.


skończ najpierw jakikolwiek to pogadamy

Lopez

2012-12-08, 22:42
jabolmax napisał/a:


skończ najpierw jakikolwiek to pogadamy



Oho, chyba ktoś zj***ł kolosa :amused:

Kawagawa

2012-12-08, 22:46
jabolmax napisał/a:



@ kawagawa ty może poczytaj coś innego niż jakieś prawicowe interpretacje nietzschego to ci dobrze zrobi na głowę



Prawica nie prawica, znam rodziny które się nie mogą się dobłagać czegokolwiek bo nie ma pracy a w domu dzieci płaczą, a z drugiej strony wydaje się kupę kasy na wyrównywanie szans osób upośledzonych. Na uczelni miałem koleżankę na wózku, studiowała razem z innymi, zero ulg, dawała dziewczyna radę, szacunek, wszystko jest ok.

Ale jak ktoś sobie nie daje rady to ch*j z nim, bo inni silniejsi nie mogą umierać w imię słabszych. Czy Wy kumacie że dobijamy rodziny względnie normalne, którym się poślizgnęła noga w imię ratowania chorych i marchewek?

hejcior

2012-12-09, 03:36
Kawagawa napisał/a:



Prawica nie prawica, znam rodziny które się nie mogą się dobłagać czegokolwiek bo nie ma pracy a w domu dzieci płaczą, a z drugiej strony wydaje się kupę kasy na wyrównywanie szans osób upośledzonych.


Dzieci to się umiało zrobić, ale żeby utrzymać rodzinę to już ciężej. I nie pie**ol mi kacapołów, że nie ma pracy i "się nie da", bo wyciągnąć rękę po pieniądze jest najłatwiej, ale dołożyć trochę starań i nie robić dzieci na okrętadla zasiłku, to już ciężko.

Kawagawa napisał/a:


Czy Wy kumacie że dobijamy rodziny względnie normalne, którym się poślizgnęła noga w imię ratowania chorych i marchewek?


Ilu takich jest co na prawde los im zaj***ł gonga, bez ich winy. Odsetek. A ile jest darmozjadów wśród tych co tak ich opłakujesz? Popatrz dookoła siebie, obiektywnie, a może to do Ciebie dojdzie. Pozatym decyzje w tej sprawie, jak i w każdej innej, podejmują od wielu kadencji ludzie wybierani w demokratycznych wyborach. Więc jeśli komuś się nie podoba zarządzanie tymi pieniędzmy między innymi, jak to określiłeś "w imię ratowania chorych i marchewek", to proszę iść na wybory a nie w domu dupę grzać i olewać to co sie dookoła dzieje.