18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wystąpienie z kościoła

kowalik • 2013-04-27, 11:10
Witam. Pomimo tego, że coraz wiecej tu prawicowców, ludzi kościelnych dających sobą maniupulować, to i tak myślę, że dla pozostałej garstki warto to umieścić. Pewnie dużo osób słyszało o apostazji- też kiedys rozważałem tę możliwość.
---------------------------------------------------------------------------
O Apostazji według wystap.pl


5. Jaki BYŁ efekt “formalnego wystąpienia z Kościoła” na podstawie “instrukcji KEP-u?

Realny dla Kościoła i efekt placebo dla apostatów. Kościół odwracał dzięki tej manipulacji uwagę od tego, że według niego nie można z niego “obiektywnie” wystąpić (kanon 11 KPK). Apostaci natomiast uzyskiwali to, co chcieli usłyszeć, chociaż byli ordynarnie oszukiwani co do tego co dostają. Np. moderatorzy forum apostazja.pl nadal nie przyjmują do wiadomości, że podlegają prawu kanonicznemu.

-------------------------------------------------------------------------
Pomimo wyczytania informacji na stronie postanowiłem jednak spróbować "po kościelnemu".
Zjawiłem się z pismem, dwoma świadkami, odpisem aktu chrztu. Zostałem wyśmiany przez klechę i zwyzywany.
Po całym incydencie zacząłem informować znajome media, kupiłem nawet zegarek z kamerą, zeby iść ponownie i wszystko uwiecznić. Coś jednak mnie naszło- jeśli nie po kościelnemu to po świecku.
Dokładną instrukcję postępowania znalazłem tutaj: http://wystap.pl/wystap-z-kosciola/

Po krótce można to podać w kilku punktach:
1.Wziąłem z kościoła odpis aktu chrztu
2.Wydrukowałem pismo ze strony, skserowałem razem ze swoim dowodem osobistym
3. Wysłałem Poleconym za potwierdzeniem odbioru
4. Po tygodniu dostałem list zwrotny z odpisem aktu chrztu (z dopiskiem ze wystąpiłem z kościola)

Od tej pory nie należę do żadnej społeczności kościelnej i jestem równocześnie 13 osobą w Polsce, której takie świeckie wystąpienie się udało.
Moja sprawa dokładniej jest opisana w tym miejscu:
http://wystap.pl/oto-trzynaste-w-polsce-wystapienie-po-wlosku/


Mam również nadzieję, że wszystkie osoby które nie słyszały o tym sposobie a którym nie chcialo się latać po kościołach ze swiadkami, w końcu zdecydują się na odłączenie od tej zbrodniczej instytucji.

Tu zamieszczam również skan nowego odpisu:



hello_world

2013-04-27, 15:09
No to chyba jestem 14 osobą z tego co mniemam ;)

kowalik

2013-04-27, 15:17
Jeśli wystąpiłeś według wystap.pl to tak. Zwykła apostazja ( WEDŁUG KEP) się w to nie wlicza bo jest wykonana zgodnie z warunkami KK.

_arci

2013-04-27, 15:18
Ale po co? Nigdy tego nie rozumiałem. Apostazja okej... ale żeby pokazać komuś "Ty zoba nie jestem już katolem!". Rzucam wszystko, nie przyjmuję księdza po kolędzie, nie chce pogrzebu kościelnego ani ślubu ani żadnej rzeczy które jego jest, nic im nie płacę. Więc po co tracić nerwy, ba tracić jakieś pieniądze na bzdurne pisma, znaczki, pocztę... nie kumam. Sam z tym zerwałem, ale tak po prostu bez upierdliwego proszenia się o papierek.
Biorę pod uwagę jedną rzecz - kościół dostaje jakieś nie wiem zwroty podatku? Ulgi? Czy ki h*j za każdego formalnego członka? Jeśli ktoś wie niech mnie oświeci.

kowalik

2013-04-27, 15:25
Straciłem 7,50 za wysyłke listu. Jeśli nie placisz na kościół to pewnie i nie placisz jeszcze podatków, ale za jakiś czas to sie zmieni. Zaczniesz opłacać kapelanów, katechetów. Zapłacisz za kolejne świątynie opatrzności. Funduszu kościelnego tak szybko nie zlikwidują. Niestety ludzie niezrzeszeni z żadnym kosciołem też muszą nadal płacić ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

_arci

2013-04-27, 15:46
No widzisz? Jak się zmieni wtedy i ja zmienię podejście. Wiem ile kosztuje taka wymiana pocztowa. Moja uwaga podchodziła pod sarkazm, ale tak czy inaczej wole to przeznaczyć na piwo.
Czy konstytucja nie powinna dawać możliwości na wprowadzenie takich wynalazków jak nazwijmy to np. podatkiem kościelnym czy coś w ten deseń? Kościół to kościół, prawo to prawo. Ale rozumiem o co Ci chodzi.

rurkowiec

2013-04-27, 16:41
'Pomimo tego, że coraz wiecej tu prawicowców, ludzi kościelnych dających sobą maniupulować...'

:idzwch*j:

wypizdson

2013-04-27, 16:57
Jedno pytanie, po co?

Ork.Fajny

2013-04-27, 18:25
Jakbyście ślepo tak k***a nie hejtowali jak głupie zapłakane dzieciaczki to byście wiedzieli że aby wystąpić z KK wystarczy naruszyć jedną z poważnych zasad tej instytucji. Publicznie stwierdzenie jakieś herezji, np. wypowiedzią na tym forum pt. "Boga nie ma", naciągają na was automatyczną ekskomunikę i wydalenie z kościoła którego rozgrzeszenie zwykłe nie ratuje.


"Pomimo tego, że coraz wiecej tu prawicowców, ludzi kościelnych dających sobą maniupulować[...]"
Nie chcę ci nic mówić ale tak 99,99% nazwisk wielkich, znanych, mądrych ludzi z czasów dzisiejszych i historii jest wierząca. Z kolei jak na razie to jestem wstanie wskazać w gronie debili głównie "wojujących ateistów" którzy np. nie znają prawa organizacji którą hejtują.

kowalik

2013-04-27, 18:42
Ork.Fajny napisał/a:

Jakbyście ślepo tak k***a nie hejtowali jak głupie zapłakane dzieciaczki to byście wiedzieli że aby wystąpić z KK wystarczy naruszyć jedną z poważnych zasad tej instytucji. Publicznie stwierdzenie jakieś herezji, np. wypowiedzią na tym forum pt. "Boga nie ma", naciągają na was automatyczną ekskomunikę i wydalenie z kościoła którego rozgrzeszenie zwykłe nie ratuje.



Wystąpienie z szeregów kościoła jest całkowitym porzuceniem wiary Katolickiej a ekskomunika jest KARĄ KANONICZNĄ. Ja jako wolny człowiek chce odejść z organizacji ( pominę wątek tego że zostałem do niej zapisany bezprawnie bez mojej zgody) sposobami świeckimi. Nie interesują mnie żadne kary kościelne. Debilami to są w większości katolicy którzy próbują innych "uszcęśliwiać" na siłę.

Orissa

2013-04-27, 19:03
Ja mam nałożoną klątwę, za wytknięcie niezgodności w tym co mówią katecheci, a co mówią księża i podważenie sensu bierzmowania. Nie przysługują mi więcej żadne sakramenty, właściwie nie mam po co przychodzić do kościoła. A mimo wszystko dalej jestem w ewidencji kościelnej, mój chrzest nie jest unieważniony. Dalej księża przychodzący po kolędzie pytają też o mnie. Dzięki za poradnik, już myślałam że faktycznie trzeba bawić się w świadków itp

Guzik

2013-04-27, 20:32
wyp*zdson, CzarliBronson, Apostazja na przykład po to, żeby Kościół nie mógł manipulować statystykami mówiąć "99,9% Polaków to katolicy, więc państwo powinno to i tamto" a obecnie takie coś ma często miejsce. Poza tym również po to, żeby po śmierci rodzinka Cię nie nawróciła i nie odj***ła Ci kościelnego pogrzebu z całymi rytuałami. Niektórzy sobie tego nie życzą.
Przy okazji to ciekawe dlaczego KK robi ludziom takie problemy z apostazją, nie? Dużo wiernych - duże wpływy.

Ork.Fajny

2013-04-27, 20:49
kowalik napisał/a:

Wystąpienie z szeregów kościoła jest całkowitym porzuceniem wiary Katolickiej a ekskomunika jest KARĄ KANONICZNĄ. Ja jako wolny człowiek chce odejść z organizacji ( pominę wątek tego że zostałem do niej zapisany bezprawnie bez mojej zgody) sposobami świeckimi. Nie interesują mnie żadne kary kościelne.


Orissa napisał/a:

Ja mam nałożoną klątwę, za wytknięcie niezgodności w tym co mówią katecheci, a co mówią księża i podważenie sensu bierzmowania. [...]A mimo wszystko dalej jestem w ewidencji kościelnej, mój chrzest nie jest unieważniony.


Ludzie... To jest k***a wiara a nie jakiś pie**olony Urząd ds. Tego Czy Jestem Dobry Czy Zły, w którym jeśli nie masz papierków to nie istniejesz...
Rozumiem że biurokracja wypaliła wam dziur w mózgach ale myślcie poza schematami trochę....


kowalik napisał/a:

Debilami to są w większości katolicy którzy próbują innych "uszcęśliwiać" na siłę.


O tak k***a. Bo Katole łażą ze swoim zbiorem mitów pod pachami i walą cię nimi po głowie...
Nie ośmieszaj się... Wokoło mnie jest pełno katolików. Im wszystkim zwisa to co ja robię, naturalnie póki nie robię coś co wpływa na nich i jest przeciw ich wierze.
A jeśli ciebie prześladują to proponuje zmienić poglądy. Filozofia katolicka jest sprzeczna głównie tylko ze sk***ysyństwem typu homosie, pedofile, mordowanie dzieci nienarodzonych, kradzieże, rozboje etc.

Guzik napisał/a:

Przy okazji to ciekawe dlaczego KK robi ludziom takie problemy z apostazją, nie? Dużo wiernych - duże wpływy.


Na pewnie kuźwa proboszcz ma wielkie polityczne wpływy u ludzi którym uprzykrza życie... Jebnij się w czoło bo ci się moduł logiki zawiesił...

Guzik

2013-04-27, 21:05
Ork.Fajny, Ja pie**ole czy ty tylko o swojej dupie myślisz? Chyba tak, bo jakbyś spojrzał szerzej to może doszedłbyś do wniosku, że nie chodzi mi o skalę parafii tylko kraju czy nawet świata. Dopóki Kościół ma dużą ilość wiernych to może mieć wpływ na politykę takiej Polski na przykład. Bo jeśli katolików w Polsce byłoby powiedzmy ok. 70% to część ludzi (w tym polityków) mogłoby zadać pytanie czemu my finansujemy KK z budżetu państwa skoro już aż 30% społeczeństwa wyznaje inną religię albo nie wierzy w ogóle. Kościół straciłby część wpływów. Już teraz coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę, że coś jest nie tak skoro w konstytucji zapisano, że Polska jest państwem świeckim a tak potężnie finansujemy KK. Plus jeszcze ten zapis o umowie między KK a państwem. Dlaczego w konstytucji nie zapisano nic o umowach z innymi religiami? Dlaczego wyznawcy innych religi są wyskryminowani? Więc to ty jebni się w czoło, może wtedy zaczniesz myśleć szerzej...