18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wystąpienie z kościoła

kowalik • 2013-04-27, 11:10
Witam. Pomimo tego, że coraz wiecej tu prawicowców, ludzi kościelnych dających sobą maniupulować, to i tak myślę, że dla pozostałej garstki warto to umieścić. Pewnie dużo osób słyszało o apostazji- też kiedys rozważałem tę możliwość.
---------------------------------------------------------------------------
O Apostazji według wystap.pl


5. Jaki BYŁ efekt “formalnego wystąpienia z Kościoła” na podstawie “instrukcji KEP-u?

Realny dla Kościoła i efekt placebo dla apostatów. Kościół odwracał dzięki tej manipulacji uwagę od tego, że według niego nie można z niego “obiektywnie” wystąpić (kanon 11 KPK). Apostaci natomiast uzyskiwali to, co chcieli usłyszeć, chociaż byli ordynarnie oszukiwani co do tego co dostają. Np. moderatorzy forum apostazja.pl nadal nie przyjmują do wiadomości, że podlegają prawu kanonicznemu.

-------------------------------------------------------------------------
Pomimo wyczytania informacji na stronie postanowiłem jednak spróbować "po kościelnemu".
Zjawiłem się z pismem, dwoma świadkami, odpisem aktu chrztu. Zostałem wyśmiany przez klechę i zwyzywany.
Po całym incydencie zacząłem informować znajome media, kupiłem nawet zegarek z kamerą, zeby iść ponownie i wszystko uwiecznić. Coś jednak mnie naszło- jeśli nie po kościelnemu to po świecku.
Dokładną instrukcję postępowania znalazłem tutaj: http://wystap.pl/wystap-z-kosciola/

Po krótce można to podać w kilku punktach:
1.Wziąłem z kościoła odpis aktu chrztu
2.Wydrukowałem pismo ze strony, skserowałem razem ze swoim dowodem osobistym
3. Wysłałem Poleconym za potwierdzeniem odbioru
4. Po tygodniu dostałem list zwrotny z odpisem aktu chrztu (z dopiskiem ze wystąpiłem z kościola)

Od tej pory nie należę do żadnej społeczności kościelnej i jestem równocześnie 13 osobą w Polsce, której takie świeckie wystąpienie się udało.
Moja sprawa dokładniej jest opisana w tym miejscu:
http://wystap.pl/oto-trzynaste-w-polsce-wystapienie-po-wlosku/


Mam również nadzieję, że wszystkie osoby które nie słyszały o tym sposobie a którym nie chcialo się latać po kościołach ze swiadkami, w końcu zdecydują się na odłączenie od tej zbrodniczej instytucji.

Tu zamieszczam również skan nowego odpisu:



bartosznowak997

2013-04-27, 21:11
ja pie**ole szanowne grono oświeconych ateistów... nie wierzysz w boga to odpal srajfona i porozdawaj pedalskim kolegom lajki na gejsbooku a nie ciśniesz po osobach, które wierzą... ch*j wam w dupe lamusy... tylko Wielka Polska!...

Koniec Świata

2013-04-27, 21:20
bartosznowak997,

Ale ty jesteś głupi, wielki patridiotio, narodowy sratoliku. Dupa cię boli, że ktoś nie wierzy w twojego śmiesznego bożka? Idź się lepiej pomódl o lepszy rozum,nawet jeśli to bezcelowe, wolaczku.

bartosznowak997

2013-04-27, 22:02
Koniec Świata, ty za to błyszczysz elokwencją na każdym kroku pie**olony lewaku... sram na to czy jesteś ateistą czy pedałem czy ch*j wie kim (znając życie jesteś po prostu pie**olniętym cwe*em)... będę się modlił o rozum dla ciebie j***na szmato...

Ork.Fajny

2013-04-27, 22:11
Guzik napisał/a:

Dopóki Kościół ma dużą ilość wiernych to może mieć wpływ na politykę takiej Polski na przykład.


Twój post mówił jasno że katolicyzm am wpływ bo ma duży procent a w tym procencie jest wielu "na odwal się" katolików. Dlatego wyśmiałem tą wiadomość.

Guzik napisał/a:

Bo jeśli katolików w Polsce byłoby powiedzmy ok. 70% to część ludzi (w tym polityków) mogłoby zadać pytanie czemu my finansujemy KK z budżetu państwa skoro już aż 30% społeczeństwa wyznaje inną religię albo nie wierzy w ogóle.


Demokracja pozwala na finansowanie kościoła póki 50,00000001% obywateli jest chrześcijanami i tego sobie życzy. Niestety.


Guzik napisał/a:

Już teraz coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę, że coś jest nie tak skoro w konstytucji zapisano, że Polska jest państwem świeckim a tak potężnie finansujemy KK.


Polska świecka? Od czasów chrztu po 1939r. to był państwo de facto wyznaniowe. Jedyny moment świeckość to PRL, a nie wiem jak ty ale ja wolę nie czerpać inspiracji z czasów komunistycznej mordowni...


Guzik napisał/a:

Dlaczego w konstytucji nie zapisano nic o umowach z innymi religiami? Dlaczego wyznawcy innych religi są wyskryminowani?


Bo innych dużych religii w tym kraju nie ma i katolicy mają demokratyczną większość która pozwala im nawet na legalną zmianę prawa i legalnie-demokratyczną rzeź innowierców.

Guzik napisał/a:

Więc to ty jebni się w czoło, może wtedy zaczniesz myśleć szerzej...


Powiem pass... To ty przeszedłeś do tego tematu pie**oląc głupoty oderwane od rzeczywistości.
Ani kościół nie dostaje dużo od państwa. Bo tylko 90mln w tym roku. Ani nie ma politycznych wpływów co widać po tym kto siedzi w sejmie i jak mało tam katolików, po traktowaniu TV TRWAM etc.

Koniec Świata

2013-04-27, 23:08
bartosznowak997 napisał/a:

Koniec Świata, ty za to błyszczysz elokwencją na każdym kroku pie**olony lewaku... sram na to czy jesteś ateistą czy pedałem czy ch*j wie kim (znając życie jesteś po prostu pie**olniętym cwe*em)... będę się modlił o rozum dla ciebie j***na szmato...



Bartuś "Elokwentor" Nowak się odezwał. Jestem ateistą i w dupie mam twoją sektę, podobnie jak wszystkie inne, które robią ludziom wodę z mózgu. Ty tego, k***a, nie z rozumiesz, bo jesteś wyprańcem mózgowym bez wyobraźni. Nawet twój awatar świadczy o tym jakim jesteś plackiem. Zero własnej osobowości, tylko narodowy-katolik, mrówka z mrowiska, w które wsadzono kij. Idź się pomódl, może ci coś z nieba skapnie, frajerze.

bartosznowak997

2013-04-27, 23:48
ch*j ci do tego w co wierze i jakie mam poglądy stargardzki psie... frajerem jesteś ty i ewentualnie twój chłopak ch*jozo... wypie**alaj z tym lewackim bełkotem gdzie indziej i nie pie**ol mi o "wyobraźni" kołku bo sam widocznie wolisz podążać za trendem spedalenia i ciotowatości... pie**ol się łachu...

Koniec Świata

2013-04-28, 00:33
@bartosznowak997

Ciotą jesteś ty, bo wierzysz w coś co nie istnieje, a twoja wiara bazuje na książce, w której niemal wszystko jest kompletnie do dupy, a zakończenie jest ch*jowym, schizofrenicznym bełkotem. Skoro twój bożek istnieje i tak bardzo nienawidzi tych wszystkich "sodomitów" i "grzeszników" to dlaczego ich nie spali, albo utopi jak miało to miejsce w starym testamencie? Tylu "złych" ludzi, co dażą do upadku chrześcijańskich cywylyzacyj do zaj***nia, a tu nic się nie dzieje. Żadnych potopów i pożogi. O czym to świadczy? Jesteś w dupie, bo świat idzie w inną stronę niż byś sobie tego życzył. Pedały się panoszą, kolorowi najeżdżają, nie ma żadnego Adolfa, co by pozbył się "niewłaściwie" myślących. Koniec Świata.

Oho, wyczuwam ostry ból dupy eloquentnego Bartusia...


bartosznowak997

2013-04-28, 00:53
prędzej ty masz ból dupy po spotkaniu z swoim chłopakiem pedałku.. ach tak chcesz na siłę mi uświadomić ch*jowość moich przekonań że mam niezłą bekę z ciebie... skoro wiesz że bóg nie istnieje to musisz być zajebistym prorokiem... to po pierwsze... po drugie twoja tolerancja jako lewaka powinna odnosić się także do religii a widocznie ty jesteś taki niepokorny lewaczek hipokryta... po 3 nie wiem jak się kończy biblia - burzę twój światopogląd o katolikach, ponieważ w mojej pokornej wierze w "nieistniejącego" boga nie ośmieliłem się przeczytać ani jednej strony biblii... mącisz w tym mrowisku ale coś nieudolnie... w następnym poście oczekuję konkretniejszych argumentów a nie bełkot w stylu "bóg nie istnieje" czy też "potop grzeszników nie nastąpi"... widzę wszystkich "niepostępowych" wrzucasz do jednego worka skoro w dyskusji o katolicyzmie wtrąciłeś zdanie o adolfie... ech nie ładnie drogi kolego... aha i tak spłoniesz w piekle sodomito ;)

rurkowiec

2013-04-28, 00:58
KoniecSwiata

Daję 1000 piw że nie przeczytałeś tej 'książki' a wypowiadasz się jak oświecony filozof z harvardu, skoro jesteś ateistą to ch*j ciebie obchodzą czyjeś sprawy religijne. zresztą przeglądając twoje komenty to dochodzę do wniosku że jesteś zwykłym lewakiem [bez obrazy], a twój ateizm to sprawa drugorzędna ;-)

Koniec Świata

2013-04-28, 01:10
bartosznowak997 napisał/a:

po 3 nie wiem jak się kończy biblia - burzę twój światopogląd o katolikach, ponieważ w mojej pokornej wierze w "nieistniejącego" boga nie ośmieliłem się przeczytać ani jednej strony biblii...



Aha, czyli wystarczy ci to co ci ksiądz w kościele powie? Jaki to odłam katolicyzmu? "Świętojebliwych nieczytających-praktykujących"?


@Rururkowiec

Wracaj na dno rowu mariańskiego. Będziesz tam sobie żył spokojnie, bez lewaków, ateistów, pedałów itp. Nareszcie spotkasz formy życia, które zawsze będą się z tobą zgadzać i którymi będziesz mógł rządzić.



Alleluja i won do budy.

bartosznowak997

2013-04-28, 01:21
ujmę to tak - uważam się za katolika... odłam nazywany "wierzący niepraktykujący"... wierzę w boga a nie w księdza... skoro sądzisz, że każdy katolik chodzi z biblią w ręku (przeczytawszy ją kilkukrotnie), klęka w kościele na grochu i życzy potopu wszystkim grzesznikom to jesteś albo głupi albo źle odbierasz rzeczywistość... rozkminiłem twój profil psychologiczny.. wiem skąd ta niechęć do kościoła i do księży... dam ci jedną radę - idź do psychologa, i na komendę bo chyba miałeś ciężkie dzieciństwo i nieodpowiedniego wikarego na swojej parafii... ;]

Koniec Świata

2013-04-28, 01:44
bartosznowak997 napisał/a:

ujmę to tak - uważam się za katolika... odłam nazywany "wierzący niepraktykujący"



To dlatego wciąż jesteś katolikiem? Twierdzisz, że kościół nie jest ci do niczego potrzebny, ale gościa, który z niego wystąpił i opisał jak to zrobił atakujesz jakby jego burzył ci świat? Podobnie jak Ork.Fajny, który ponoć nie wierzy, a broni tej poronionej sekty i nie przeszkadza mu, że wyłudza pieniądze podatników i miesza się do polityki państwa. To jest dopiero absurd.

Nie martw się twoja bozia mnie ukarze i pośle do piekła gdzie diaboły będą mnie gotować w smole. :lol:

bartosznowak997

2013-04-28, 07:48
Koniec Świata, z tego co pamiętam to nikogo za wystąpienie z KK nie negowałem... tak mimo to jestem katolikiem uwierz mi wiara to coś więcej niż chodzenie do kościoła i dawanie na tace... co do finansowania i mieszania się kościoła do polityki to musisz uderzać trochę wyżej jak tutaj... szczekając na tym forum na wszystkich katolików zachowujesz się jak pospolity debil... wiara w cokolwiek jest osobistą sprawą każdego człowieka tak więc jako lewacki ateista powinieneś to uszanować... no i standardowo ch*j ci w dupe i obyś się smażył w piekle j***ny sodomito ;)

_arci

2013-04-28, 10:03
Guzik napisał/a:

wyp*zdson, CzarliBronson, Apostazja na przykład po to, żeby Kościół nie mógł manipulować statystykami mówiąć "99,9% Polaków to katolicy, więc państwo powinno to i tamto" a obecnie takie coś ma często miejsce. Poza tym również po to, żeby po śmierci rodzinka Cię nie nawróciła i nie odj***ła Ci kościelnego pogrzebu z całymi rytuałami. Niektórzy sobie tego nie życzą.
Przy okazji to ciekawe dlaczego KK robi ludziom takie problemy z apostazją, nie? Dużo wiernych - duże wpływy.



Kij ma dwa końce. Wiem, że manipuluje statystykami. Ale apostaci wytrącają w pewnym rodzaju broń ateistom (wojującym). Porzuciłeś kościół, a on wciąż wszystkich okłamuje, że tak nie jest? Mów o tym. Potępiaj takie zachowanie kościoła niech wszyscy o tym się dowiedzą.

A co do tych wpływów to ponawiam pytanie czy ktoś wie jak ma się liczba "wierzących" do finansów kościoła? To są jakieś ulgi, dopłaty, cokolwiek? Bo jak nie to mogą mi naskoczyć i nie widzę sensu takiej upierdliwej apostazji. Oprócz subiektywnej chęci oczywiście i tego nie podważam.

plonk

2013-04-28, 12:35
Nie wiem o ch*j się tu sprzeczacie i wyzywacie od "katolidiotów" czy lewackich szmat? Ktoś mi wytłumaczy co ma wspólnego patriotyzm z katolstwem? :)

Z apostazją jest jeden mały problem.
Jeśli kiedyś moja wybranka będzie chciała wziąć kościelny, bo tak i ch*j - pojawi się problem.
Jestem zwolennikiem apostazji, ale nie w wieku 22-25 lat, kiedy wszystko w życiu może się jeszcze zdarzyć. I tak podatki płacone przez nas na czarnych są teraz minimalne, więc można poczekać te parę lat, ustatkować się - a potem myśleć o występowaniu z KK ;)