18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wyrzucił 7 milionów dolarów

TakTojajestem • 2013-11-28, 21:33



twardy dysk, na którym znajdowało się 7,500 bitcoinów (wirtualnych pieniędzy), które są obecnie warte ponad 7 mln dolarów, wyrzucił do śmieci James Howells, informatyk z południowej Walii - informuje "The Guardian".
Informatyk stracił fortunę wyrzucając stary dysk twardy z zepsutego przed kilkunastoma miesiącami laptopa. Dopiero po czasie przypomniał sobie, że na dysku zapisane było 7,5 tysiąca bitcoinów, kupionych w czasie, gdy wirtualna waluta była znacznie tańsza niż obecnie. Dziś taka liczba bitcoinów warta jest ok. 7 milionów dolarów. Co gorsza informatyk nie jest w stanie odzyskać utraconej fortuny, ponieważ na dysku znajdowały się unikalne klucze (hasła) pozwalające na dostęp do bitcoinów, których nie można już odtworzyć.

- Dziś mogę się tylko śmiać albo płakać - podsumowuje James Howells.

James kupił te bitcoiny za cenę 200 funtów





obecny kurs bc to 1BTC = 3550 zł

ogonix

2013-11-29, 23:38
pamiętam, że jakoś przy okazji zamknięcia silkroada sprawdzałem kurs bitcoina i wynosił coś koło 400zł.... :D

El...........so

2013-12-01, 10:47
1 BTC = 1000$? A po jakim kursie? Całe te bitcoiny są ch*ja warte. Myślicie, ze ten typ co miał te 7000 BTC by mógł sobie kupić dom i samochód za to? Albo chociaż takie błahe rzeczy jak ciuchy czy żywność? Wartość tej waluty co prawda reguluje się na zasadach gry popytu i podaży. Ale realną wartość ma tylko dla mafii co by mogła sobie brudny hajs wyprać albo dla nerdów, którzy kupią sobie za to skórki do lola albo inne mieczyki do wowa. Tak się jaracie tymi bitcoinami, to może poproście swoich szefów żeby zamiast ch*jowych PLNow, dawali wam zajebiste bitcoiny w ramach wypłaty?