18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wyrzucił 7 milionów dolarów

TakTojajestem • 2013-11-28, 21:33



twardy dysk, na którym znajdowało się 7,500 bitcoinów (wirtualnych pieniędzy), które są obecnie warte ponad 7 mln dolarów, wyrzucił do śmieci James Howells, informatyk z południowej Walii - informuje "The Guardian".
Informatyk stracił fortunę wyrzucając stary dysk twardy z zepsutego przed kilkunastoma miesiącami laptopa. Dopiero po czasie przypomniał sobie, że na dysku zapisane było 7,5 tysiąca bitcoinów, kupionych w czasie, gdy wirtualna waluta była znacznie tańsza niż obecnie. Dziś taka liczba bitcoinów warta jest ok. 7 milionów dolarów. Co gorsza informatyk nie jest w stanie odzyskać utraconej fortuny, ponieważ na dysku znajdowały się unikalne klucze (hasła) pozwalające na dostęp do bitcoinów, których nie można już odtworzyć.

- Dziś mogę się tylko śmiać albo płakać - podsumowuje James Howells.

James kupił te bitcoiny za cenę 200 funtów





obecny kurs bc to 1BTC = 3550 zł

Lordzik92

2013-11-28, 23:17
Ork.Fajny napisał/a:

Płakać to my powinniśmy że są na świecie debile którzy są wstanie dać za parę zer i jedynek w postaci magnetycznego czegoś na dysku cokolwiek...
Te Bitcoiny to może ciekawa idea niezależności wobec państwa. Ale żadna waluta nie oparta na jakimkolwiek standardzie (niekoniecznie nawet kruszcu bo im może być to wyrażone w krowach...) nie ma szans przetrwać, co doskonale widać po cenach aktualnych walut w stosunku do dóbr od czasów kiedy tym walutom odebrano pokrycie w złocie.



Chodzi o spekulacje, na ktorej mozna niezle zarobic. Waluty tego typu sa mocno deflacyjne, a popyt na nie rosnie kazdego dnia, co latwo zauwazyc wsrod LTC (litecoin) ktory jeszcze kilkanascie dni temu stal po 2,5 usd a teraz kosztuje 40usd...

JA...........or

2013-11-28, 23:31
@UP UP

Cwoki nie moze byc - 200% bo co to jest?
Moze byc + 200% a np. -99,9%

Nic nie wiesz debilu o inwestownaiu i jestes za glupi aby zarabiac wiec stracisz

sorra18

2013-11-28, 23:31
Podobno ze mozna Bit coiny wydobywac w necie jak z kopalni sa nawet do tego sprzety wiec jak dla mnie to jakas nowa banka mydlana i ktos poprostu w h*ja wali.

Chyba ze poprostu bitcoiny kture zaginely da sie odzyskac zeby liczba sie zgadzala w systemie 21milionow to max podobno

https://bitminter.com/ - zrob to sam

http://www.butterflylabs.com/bitcoin-mining/ gotowa maszynka ktora wydobywa jakas setna dziennie

kurczak94

2013-11-28, 23:32
Tylko czy jest sens stawiania koparek za kilka(naście) tysięcy + szalenie wysokie opłaty za prąd, po to by zwróciło nam się to po kilku(nastu) miesiącach ? Gdzie jeszcze nie wiadomo jaki będzie kurs. I nie chodzi tu o kwoty groszowe, ale nawet setki złotych... dla mnie to trochę dziwne. Poza tym, zastanawiam się co tak naprawdę te "koparki" liczą... do czego to wszystko jest wykorzystywane ? Co tak naprawdę zyskali twórcy BTC.

Wytłumaczy mi ktoś ?

Lordzik92

2013-11-28, 23:40
Koparki wykorzystuja moc obliczeniowa ktora odpowiada za plynnosc transakcji. Co do koparek od butterfly, tylko idioci w nie inwestuja, gdyz trudnosc wydobycia rosnie (ladniej wytlumaczy to google) wraz z iloscia mocy koparek, tak wiec jest mozliwosc ze zwrot nigdy nie nastapi. Jesli juz ktos chce sie w to bawic, to niech sie bierze za kopanie innych kryptosow (ale to juz tradycyjnie GPU lub uklady FPGA), jednak wiekszy fun jest z handlu.

Mc6

2013-11-29, 00:14
Czytam te komentarze i próbuje coś zrozumieć ale k***a ni ch*ja, nie ogarniam, tak jak bitcoinów. Musze zapomnieć, że ta waluta istnieje bo się denerwuję.

Murekkk

2013-11-29, 01:22
Bitcoiny zostały stworzone żeby handlarze bronią, narkotyków itd. mogli w bezpieczniejszy sposób wysyłać pieniądze za towar.

diabLEEca

2013-11-29, 12:35
Ciekawe, kiedy zaczniecie sobie pluć w brodę, że jednak nie wzięliście w tym udziału... 1000% wzrostu rocznie od początku istnienia, 100% tylko przez ostatnich parę tygdni. Nawet jeśli to bańka, to przy niewielkim wkładzie finansowym od paru lat można na niej pięknie zarabiać. Stracić zawsze można tylko 100% wkładu, więc jeśli zysk jest na takim poziomie, to naprawdę warto poczytać i się zastanowić. Ale nieee, przecież lepiej zagrać w totka. :D

Co do komentarza o tym, że nigdzie nie można płacić bitcoinem... Idiots, idiots everywhere. Naprawdę najpierw byście się trochę zaznajomili z tematem, zanim zaczniecie pleść takie bzdury.

I gwoli ścisłości: BTC ma być docelowo nie 17, a nieco ponad 12 milionów - i nie ma możliwości, żeby je później "doprodukować". Tym się właśnie różni bitcoin od pieniędzy fiducjarnych, czyli tradycyjnych - i na tym polega jego siła. Popyt rośnie, a podaż maleje i jest z góry ograniczona.

Darthkac

2013-11-29, 14:14
2 Miesiące temu kupiłem przez jakąś stronkę (robienie ofert, oglądanie filmików) 0,012BTC.=1$. Od tamtej pory kupiłem pare bundli gierek po 1$ każdy (wydałem 6$) I mam teraz 4$.
Wtedy 1BTC był wart 90-100$. Teraz 1BTC jest wart 1095$.

Lordzik92

2013-11-29, 16:01
Darthkac napisał/a:

2 Miesiące temu kupiłem przez jakąś stronkę (robienie ofert, oglądanie filmików) 0,012BTC.=1$. Od tamtej pory kupiłem pare bundli gierek po 1$ każdy (wydałem 6$) I mam teraz 4$.
Wtedy 1BTC był wart 90-100$. Teraz 1BTC jest wart 1095$.



Interes zycia...

zonk

2013-11-29, 16:15
To za bardzo ryje mózg. Dlaczego jakaś wirtualna forsa ma być coś warta ? Przecież to nie ma żadnej wartości. Co się z tym światem dzieje ?

welbik

2013-11-29, 16:53
To że waluta jest wirtualna nie znaczy, że jest bez pokrycia. Poryciem na nią jest inwestycja w sprzęt do miningu i koszt energii elektrycznej wykorzystanej przy tym procesie. Bitcoin ma zatem większe pokrycie niż niejedna waluta narodowa. Oczywiście trudno jest ocenić fundamentalne podstawy jego wyceny, bo obecna jest jednak chyba zbyt mocno napompowana. Ale jeżeli ludzie zawierzą jego wartości (co po części już nastąpiło) to bitcoin może stać się walutą przyszłości, a posiadacze kilku bitcoinów milionerami.

Sztakler

2013-11-29, 18:33
Kiedyś miałem okazję kupić z kumplem po sztuce za nie dużą cenę w porównaniu do obecnego kursu, ale się rozmyśliłem i teraz k***a widzę, że popełniłem błąd :D

patyk89

2013-11-29, 19:44
bloodwar napisał/a:

Eee ściema, liczba bitcoinów jest baaardzo ograniczona i nie można ich było sobie nigdy "od tak" kupić, zwłaszcza tak dużej liczby jak 7,5 tysiąca, koleś sprzedaje ściemę żeby wywrzeć presję inflacyjną i zarobić na tym co ma (wiadomo, skoro ich liczba jest stała to "utrata" 7,5 tysiąca w systemie spowoduje wzrost wartości pozostałych). Zresztą sama sprawa bitcoinów jest mocno naciągana, bo niby ich liczba jest stała i tylko nieznacznie rośnie co jakiś czas bo nie można ich "dodrukować" jak klasycznych pieniędzy (aktualnie jest bodajże 17 milionów bitcoinów), co ma chronić ich wartość, to jednak osoba która wymyśliła bitocoiny i zajmuje się ich sprzedażą jest poza jakąkolwiek kontrolą, a cała wartość tej "waluty" opiera się na anonimowości - w żaden sposób nie można sprawdzić ile NAPRAWDĘ bitcoinów jest w użyciu bo płacą nimi nie tylko "zwykli" ludzie w róznych sklepach internetowych ale też np. dilerzy narkotykowi za szemrane transakcje na TORze a nawet pedofile za interesujące ich materiały.



pie**olisz jak potłuczony.
Maksymalna liczba Bitcoinów które kiedykolwiek zostaną wydobyte to 21mln.
Bitcoiny nie wzieły się z powietrza, tylko z tzw "miningu". Można je kopać przy pomocy odpowiednio mocych komputerów, tzw koparek.
Ilość wykopywanych bitcoinów zmniejsza się z każdym wykopanym bitcoinem i jednorazowe "dawki" są coraz mniejsze (dążą do zera).
Szacuje się że do tej pory wydobyto około połowy BTC, z czego duża ich cześć została zgubiona/bezpowrotnie utracona.
Nie da się kupić 7,5k bitcoinów? Da się. Kiedyś kosztowały 0,01$ lub kopało się je wiadrami.
Większość bitcoinownych fortun pochodzi właśnie z tamtych czasów. Pionierzy.

A teraz jako, że interesuję się trochę ekonomią - według mnie na btc rośnie właśnie niewyobrażalna bańka.
To samo mieliśmy 2 lata temu na złocie i srebrze.
Ludzie przepowiadali rychłe jebnięcie w 5000$ złota i 150$ srebra, ludzie brali kredyty na zakupy, w tv i internetach huczało, miała to być zajebista inwwestycja na której nie da sie stracić.
Obecnie zloto 1200usd srebro 20usd.
To samo teraz dzieje się z bitcoinem.
Ludzie już widzą góry po 4k usd za x czasu.
Dodatkowo jak za temat bitcoina bierze się już TVN i słychać o tym na sadisticu to jest naprawdę najlepszy znak że czas sp***alać.
To samo było z goldem i silverem.