18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyraźny sygnał proboszcza

Pener • 2011-11-07, 18:52
prosto z plebanii :amused: , porozumienia nie będzie :hitler:


całość:

Pener

2011-11-08, 10:46
kielek napisał/a:



To może ty napisz.


nie, lepiej nie ;)

farenc

2011-11-08, 10:56
DR_DRE napisał/a:

Ogarnijcie się, szkoda że to 1000x więcej ateistów jest mordercami gwałcicielami i tymi najgorszymi, to że media manipuluje ludźmi pokazując tylko te najgorsze rzeczy, dotyczące kościoła rządu i kibiców to znaczy tylko że Wy należycie do tej grupy ludzi którzy nie mają własnego zdania i wyrabiają je za Was media. Oczywiście nikt nie napisze ile rzeczy dobrych wynika z wiary.



Waćpan raczysz pie**olić.

rybzon

2011-11-08, 11:15
Dodam coś od siebie, w tamtym tyg. wypełniłem akt o apostazji (jak ktoś nie wie co to jego problem, google nie gryzą) i oczywiście moja "cudowna" parafia nie chce sie zgodzić na przyjęcie tego, gdyż proboszcz jasno mi wyjaśnił że jeśli chcę się odłączyć od kościoła, to moi rodzice nie zostaną pochowani itd. I teraz chętnie bym wysłuchał jaki to kościół jest dobry i cudowny, a ateizm to wielkie zło itd. ^^

zajac_nlg

2011-11-08, 11:33
Do ziomka co obstaje sie za kosciolem...
Ja jak koles powiedzial w materiale nie jestem przeciwnikiem kosciola ale ksieza to judasze pierwszej kategorii... taka k***a bierze 800zl za pogrzeb czy jak ktos chce sie pobrac -.-
co to za wiara oparta tylko i wylacznie na kasie pfff zal mi ludzi ktorzy nie widza jak sa wlasnie przez ow ksiezy manipulowani... taka k***a bierze kase za byle ceremonie i jest tak beszczelna, ze jeszcze z taca lata -.-
u mnie jak bylo ostatnio 1 lis. to byla najpierw msza w kosciele i oczywiscie taca... pozniej procesja na cmentarz i tam druga msza i juz na samym poczatku ksiadz puscil 4 goncow, zeby zbierali kase jak najszybciej, zeby nikt nie zdazyl uciec z cmentarza....
kolejny przyklad z zycia wziety. Moj kolega chcial wziac slub a ze nie mial kasy to mial problemy... zapytal ksiedza ile taka przyjemnosc kosztuje a ten odpowiedzial co laska... no to moj kumpel zapytal czy 400zl wystarczy bo sa biedni itd a ksiadz na to, ze na cukierki ma i go to nie obchodzi czy sa biedni czy nie i ze 700 to minimum....

marcinsud

2011-11-08, 11:44
@DR_DRE skończ pie**olić bo ch*ja robią kościelni, są parafie gdzie jakiś zaradny ksiądz coś próbuje zrobić, ale ogół napie**ala mercedesami siedząc na złotym tronie.

Taki np. caritas jak mu policzyli to przepie**ala na siebie 60% tego co zbierze, a każda inna zarejestrowana fundacja (oczywiście caritas nie musi się rejestrować), może przeznaczyć na siebie maksymalnie 5%.

U mnie na parafii klecha bierze 1500 pln za pogrzeb, od emerytek też. Niech ich normalnie opodatkują założą kasę fiskalną i będzie git, a nie ryczałt sobie płacą, a na boku kobza rośnie.

@Cryan w Afryce katolicy mordują wiochy innowierców, oczywiście możesz zwalać to na dziki kraj, ale kościół jasno mówi, że zabijanie jest złe, więc mógłby się odciąć od tamtych ludzi jednak tego nie robi. Przy okazji po co księża w wojsku? Kościół powinien potępiać działania militarne wszak są one sprzeczne z tym co Jezus mówił o miłowaniu swych wrogów.


Przy okazji

cannabis7777

2011-11-08, 12:53
DR_DRE napisał/a:

Ogarnijcie się, szkoda że to 1000x więcej ateistów jest mordercami gwałcicielami i tymi najgorszymi, to że media manipuluje ludźmi pokazując tylko te najgorsze rzeczy, dotyczące kościoła rządu i kibiców to znaczy tylko że Wy należycie do tej grupy ludzi którzy nie mają własnego zdania i wyrabiają je za Was media. Oczywiście nikt nie napisze ile rzeczy dobrych wynika z wiary.



95% tych pseudo wierzących nie przeczytało nawet Biblii. Podejdź do pierwszej dziewczyny, którą dziś spotkasz i zapytaj czy jest chrześcijanką, jak potwierdzi, to zapytaj jakiego odłamu. Dziewczyna zgłupieje, zaufaj mi.

Phallucifer

2011-11-08, 13:17
Religia to prywatna sprawa.
JEsli wierzcy tradycji hermeneutycznejk, to swiete pismo czytane jest w opraciu o tradycje starszych jej przekladow, w ogole w kosciele katolickim istotna jest traydcja jak i uswiecony dogmat, jesli mowi o hisotyrcznym aspekcie religii chrzescijanskiej i jej przedstwicielstwa ziemskiego , ktore rozpatrywane jest rowniez historycznie, to niestey przypominanie o calym kurestwie kosciola jest jak najbardziej na miejscu.
Z drugiej strony jak widze oswieconych ateuiszy to widze, ze komunizm zrobil swoje., przypominam, ze ateizm byl oswiecony , jednak nie odrzucal diady czlowieczej , a powiem wiecej, ze najjasniejsze umysly raczej sklanialy sie ku wierze w boga. Chocby taki Pascal.
Jest jeszcze konsekwencja smierci boga , ale to jest moim zdaniem ponura diagnoza deprewacji ludzkosci niz dyskurs oswieconiowy.


BÃ...........³g

2011-11-08, 13:22
Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. 7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. "

Mt 6, 5-7

Oto słowo Boże.
Kościół to nie Bóg.

(btw ateusz ze mnie, ale jak widzę jak katole się kłócą, nie znając nawet swojej wiary, rzygać się chcę)

161ZT650

2011-11-08, 13:24
Jebąc kosciół i księży, prawdziwy katolik powinien wierzyć w Boga a nie w wieszać k***a na scianach portrety Jana Pawła 2 i nazywać go świetym. Popie**oleni jesteści równo z islamistami ale islamowi jeszcze dużo brakuje by Was dogonić w swoim popie**oleniu.

DR_DRE

2011-11-08, 14:13
Co dobrego wynika z wiary ?

Wyobraźcie sobie, że rodzicami dzieci są w większości takie tępaki jak Wy (nie wszyscy, więc się odjebcie), i zamiast dziecka uczyć zasad moralnych i kultury bytu na tym świecie co łatwo i skutecznie przychodzi w oparciu o wiarę ale nie koniecznie, to uczycie jak się poprawnie jara szluga, albo jak się włamać do poloneza. Skoro się wypieracie wiary, to wypieracie się przykazań, a skoro przykazania dla Was są głupie, to kradniecie gwałcicie zabijacie itp. (przykład ameryka, ogromna część jest wielce oświeconymi "ateistami" a rezultaty widać na wojnie w Iraqu np). Jeżeli przykazania wg Ciebie są ok albo kilka, to po co obrażasz wiarę ? Zaprzeczacie sami sobie ludzie, nie myślicie Wasz mózg zostaje wyłączony w momencie włączenia PC albo TV i piszecie "inkwizycja, krucjaty" poczytajcie na ten temat to aż się Wam głupio zrobi ;]
Nasza Wiara wychodzi z założenia żeby być "dobrym" i naprawdę to pomaga ludziom się zmieniać, i być dobrym, a nie np osłem który ma wszystko w dupie bo go mamusia utrzymuje i obraża wszystko, to taki hejter w sumie, bo wydaję mu się że jego 17 letni żywot pozwala mu wiedzieć wszystko i mieć zdanie na każdy temat. Więc skoro Wiara dąży do ogólnie pojętego dobra to w czym problem ? chcesz być ch*jem ? to bądź ale odpie**ol się od innych i nie zdziw się jak ktoś pokona Cie własnym sk***ysyństwem.

Materializm kościoła:

Tak to po części prawda, ja osobiście nic nigdy nie daje na kościół ale to nie powód żeby skreślać wszystko, idąc Waszym tokiem rozumowania skoro jeden człowiek mnie skrzywdzi to inni też, to ich pozabijam... Znam księży którzy nie biorą za pogrzeb/ślub/kolendę, chyba że im ktoś CHCĘ (chcę k***a a nie dostaje paragon) zapłacić. Zresztą jest ich dużo, znam koło 10, i jeden z nich jest tym o którym piszecie i obalacie cała wiarę na jego podstawie, a jestem pewien że w życiu to dużo mniejszy odsetek. ALE TAK SĄ takie ch*je w sutannach nazywane księżmi, które sam bym utylizował, ale to tylko część, ludzie nie zachowujcie się jak bezmózgi plebs, to że w TV czy na wp tak mówią piszą to nie znaczy że to prawda. Litości.

Jeszcze jakieÅ› pytania ?

kracnuk

2011-11-08, 14:57
@up Nie kradniesz dlatego, że to grzech, czy dlatego, że to zły uczynek? Przed zabiciem kogoś powstrzymuje Cię jedynie widmo wiecznej kary w piekle, czy to, że zabójstwo jest czynem złym moralnie?

KurwaRomantyk

2011-11-08, 15:27
DR_DRE napisał/a:

Ogarnijcie się, szkoda że to 1000x więcej ateistów jest mordercami gwałcicielami i tymi najgorszymi, to że media manipuluje ludźmi pokazując tylko te najgorsze rzeczy, dotyczące kościoła rządu i kibiców to znaczy tylko że Wy należycie do tej grupy ludzi którzy nie mają własnego zdania i wyrabiają je za Was media. Oczywiście nikt nie napisze ile rzeczy dobrych wynika z wiary.



Cytat:

Syn George'a i Augusty Gein, urodzony w La Crosse w stanie Wisconsin. Miał starszego o 7 lat brata Henry'ego. Matka, fanatyczka religijna, zabraniała synom kontaktów z kobietami, ostrzegając, iż są one niemoralne i upadłe. Ojciec, alkoholik, nie miał nic do powiedzenia w kwestii wychowania synów, pozostając pod wpływem dominującej małżonki. W 1914 Geinowie przeprowadzili się do Plainfield na samotną farmę, gdzie Augusta Gein mogła izolować swą rodzinę od grzesznego świata. Izolacja nie była jednak zupełna, bowiem Eddie i Henry musieli chodzić do szkoły. Nieśmiały i delikatny Eddie nie był zbyt lubiany przez dzieci, co pogłębiane było jawną niechęcią Augusty Gein wobec wysiłków Eddiego mających na celu pozyskanie czyjejkolwiek przyjaźni. Postawa matki smuciła Eddiego, jednak ponieważ uznawał ją za najwyższy autorytet i wcielenie dobra, był jej posłuszny. Augusta Gein, głęboko przekonana, że jej synowie wyrosną na takich samych nieudaczników jak jej mąż, często beształa chłopców i poniżała ich...


Tradycyjna katolicka rodzina, co? :amused:

rawpanic

2011-11-08, 16:17
DR_DRE napisał/a:

Ogarnijcie się, szkoda że to 1000x więcej ateistów jest mordercami gwałcicielami i tymi najgorszymi, to że media manipuluje ludźmi pokazując tylko te najgorsze rzeczy, dotyczące kościoła rządu i kibiców to znaczy tylko że Wy należycie do tej grupy ludzi którzy nie mają własnego zdania i wyrabiają je za Was media. Oczywiście nikt nie napisze ile rzeczy dobrych wynika z wiary.


wymien mi k***a chocby jedna ofiare ateizmu...

Prozac

2011-11-08, 16:27
widze tutaj duzo wpisow na ateistow! przeciez tutaj sprawa jest o watykanczyka co sie panoszy w Polsce! wiem ze spor nie jest Polaka z Polakami bo kazdy kto kleczy w gescie poddanstwa przed wyslannikiem watykanu to watykanczyk tak jak on a nie Polak! wiec zalozcie sobie jakies watykanskiego sadistica! po watykansku bedziecie sobie tam pisac a nie po Polsku!!! ogarnijcie sie i wstancie z kolan!!! ewentualnie stworzcie sobie kosciol polski a nie watykanski bo przynajmniej by kasa zostala w Polsce a nie wywalana w bloto watykanskie!
ateizm nie jest zagrozeniem dla waszych zabobonow! ateizm to szansa na to zebyscie otworzyli swoje umysly! czy to zle?! czy rozwoj jest zly?! jak wam sie nie podoba to zyjcie jak w sredniowieczu!!! bo akurat wielcy ludzie od starozytnej grecji ktorzy popchneli ludzkosc do przodu to byli ludzie nie wierzacy w boga a jesli wierzyli to nie zgadzali sie z sekta watykanska!

lu...........la

2011-11-08, 16:58
Po pierwsze ateista to także człowiek wierzący: wierzy w to, że bóg nie istnieje. Teista natomiast wierzy w istnienie boga. Nie można zakładać a priori, że coś jest albo czegoś nie ma jeżeli nie zostało to udowodnione. Co do kwestii boga to nigdy tego nie udowodnimy. Ja osobiście twierdzę, że bóg osobowy, taki jak go przedstawiają religie nie istnieje. Po drugie moralność istnieje bez religii. Religia przywłaszczyła sobie pojęcie moralności. Jeżeli ktoś nie popełnia moralnie złego czynu tylko dlatego, że się boi kary boskiej (piekła, demonów i innych głupot) to nie robi tego bezinteresownie. Nie zabijamy, nie kradniemy, nie gwałcimy bo jest to złe dla nas samych; nie opłaca nam się to. Jesteśmy zdolni do empatii (jak również szympansy); patrząc na kogoś jesteśmy w stanie odgadnąć jego uczucia i emocje dzięki neuronom lustrzanym. Inną kwestią jest to, że gdyby morderstwa i gwałty były na porządku dziennym nie przetrwalibyśmy do czasów obecnych jako gatunek.
Są ludzie, którzy potrzebują wiary i religii aby móc funkcjonować i radzić sobie z codziennymi problemami - tylko niech nie narzucają swoich poglądów innym. Są także i ci, którym jest to nie potrzebne. Mimo wszystko jeśli chcemy aby nasza cywilizacja, a nawet gatunek przetrwały musimy uwolnić się od fanatyzmu i zabobonów.