18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyborcy platformy. Uroki demokracji.

asco • 2014-02-12, 20:26
Demokracja taka wspaniala... a rzad sie cieszy im wiecej baranow w narodzie bo im najlatwiej naklasc gowna do lba...

Juz wiecie czemu mlodzi i wyksztalceni musza wyjezdzac za granice ?
Czemu firmy sa niszczone?
Tak na najnizsze warstwy dziala propaganda medialna.
A pozniej sa zniwa i takie matoly, ktore nie maja pojecia doslownie o niczym ida glosowac i utrzymuja bande zlodzieji przy korycie.

nvck

2014-02-13, 12:18
Ciekawe co by było, gdyby na przykład ograniczyć głosowania tylko do ludzi, którzy posiadają wykształcenie co najmniej średnie ? Wydaje mi się, że byłoby to rozsądne rozwiązanie.

defcon1

2014-02-13, 14:46
Mnie to nie śmieszy, że tych dwóch ma więcej prawa głosu od mojego wykładowcy ekonomii...

trebor2709

2014-02-13, 14:52
Ile Cię kosztował ten materiał?2 czy 3 bełty.To tacy jak Ty ćwoku myślą że jednym filmikiem wprowadzisz władzę Macierewicza i kaczki.Niedoczekanie prowokatorze.

hogg

2014-02-13, 14:53
nvck napisał/a:

Ciekawe co by było, gdyby na przykład ograniczyć głosowania tylko do ludzi, którzy posiadają wykształcenie co najmniej średnie ? Wydaje mi się, że byłoby to rozsądne rozwiązanie.



2011
Było dużo zamieszania w związku z tym, którą partię poprą osoby w wieku 18-25 lat. Ci na PO i PiS nie głosowali. A co z pozostałymi wynikami? Jaki jest statystyczny wyborca PO i PiS?

Statystyczny wyborca PO

Wiek
PO największe poparcie uzyskała w grupie między 40. a 59. rokiem życia: 35,9 proc. W przedziale między 26. a 39. rokiem dostała 28,4 proc.

Płeć
54,9 proc. wyborców PO to kobiety.

Wykształcenie
41,8 proc. z wyższym wykształceniem.

Miejsce zamieszkania
Większość wyborców PO mieszka w mieście, tylko co piąty na wsi.

Statystyczny wyborca PiS

Wiek
38 proc. osób głosujących na PiS to osoby w wieku 40-59.

Płeć
Częściej kobiety niż mężczyźni, stanowią one 52,2 proc..

Wykształcenie
39,9 proc. wyborców PiS ma wykształcenie średnie lub pomaturalne.

Miejsce zamieszkania
Aż 41 proc. wyborców PiS to osoby mieszkające na wsi.[/u]

nvck

2014-02-13, 15:20
@hogg
Dzięki za przytoczenie statystyk. Uświadomiłeś mnie, że tak czy siak ludzie mimo swojej świadomości wyborczej (teoretycznie wynikającej z wykształcenia) mają skłonności autodestrukcyjne.
Jesteśmy k***a w dupie.

Ra...........21

2014-02-14, 00:06
Jesteśmy w dupie bo powstała moda na antyPO. Większość z was nie ma zielonego pojęcia o ekonomi ani o polityce. Banda pisowskich socjalistów wstawiających filmiki z przed 10 lat. Nie oszukujcie się. Większość pisowców to ludzie prości, którzy bardzo łatwo ulegają populizmom. Dopuścicie pisiaków do władzy a skończymy jak Grecja. Tak kończą ci, którzy rozdają pieniądze. Pieniądz się wypracowuje a nie rozdaje za pomocą socjału. Nie macie nic wspólnego z prawicą a się nią nazywacie. Niestety jak ktoś nie ma oleju w głowie to ma smar na mordzie. Łopata do ręki i zapie**alać robole.

justysiak25

2014-02-14, 14:38
jakby mnie moj ojciec na takiej fotce zobaczyl to by mi gebe obil a tu podejrzewam ze lajka jeden z rodzicow chlapnal.. bezstresowe wychowanie k***a wasza mac

Splitowsky

2014-02-14, 19:34
Olllup napisał/a:

@Splitowsky w Monako i Liechtensteinie jest monarchia. O dziwo ludzie nie płaczą. W państwach arabskich takich jak Qatar, Kuwait czy ZEA też są rządy jednostki i o dziwo ludzie uciekają z "demokratycznej" polszy, a nie odwrotnie.



Ale wiesz, że w Kuwejcie jest monarchia konstytucyjna, a władca nie ma prawie nic do gadania? :)

asco napisał/a:


A co mozgu da zmian rzadzacych skoro nadal wybierac ich bedzie wiekszosc debili ? :)
Widzisz... Monarchia jest ok gdy KRUL jest dobry.



Przeciez rzadzacy nie moga jednoczesnie zostac zmienieni i wybrani, wiec twoj post jest GÓPI. A pozatym demokracja tez jest ok, gdy RZĄD jest dobry.


Jesli chcecie wprowadzic monarchie to ktos musial by objac wladze, a jak znam zycie to i tak zaczal by sie kolejny bol dupy, bo komus by wladca nie pasowal. Zreszta po co obalac demokracje skoro w niej tak samo jak w monarchii mozemy obalic rzad i stworzyc wlasny.

Novotko

2015-03-19, 21:40
to musi być na głównej, jaki debil

farenc

2015-03-19, 21:43
To jest tak przykre, żałosne i beznadziejne że aż mi jest głupio przez to co ten pojeb wygaduje.

CichaWoda

2015-03-19, 22:05
:shock: teraz rozumiem dlaczego tusek robił sobie jaja z Polaków. Robił jaja bo mu pokazano że tak wygląda Polak,.

Ptoon

2015-03-19, 22:05
No chyba nie ma nic gorszego w dzisiejszych czasach niż ta pie**olona sondażomania. W dzisiejszych mediach każda kwestia jest pokazywana przez pryzmat sondażu i głównym argumentem dla stawianych tez jest wynik sondażu. Włączam radio, audycja o bezpieczeństwie na drogach, 70% ludzi uważa, że jest bezpiecznie/bezpieczeństwo się poprawiło, reporter zadowolony, rozmówca szczęśliwy, a ja się k***a pytam co do ch*ja wnosi ta informacja? Nic, tyle że ileś osób coś uważa i już nieważne czy to jest prawdziwy sondaż, czy zmanipulowany, czy zmyślony na poczekaniu przez reportera, przecież to że ktoś coś uważa nie znaczy, że tak jest. Czytam gdzieś artykuł o elektrowniach atomowych, 80% osób uważa, że są niebezpieczne, prawdopodobieństwo, że wśród ankietowanych był chociaż jeden fizyk zajmujący się energią atomową bliskie zera, konkluzja artykułu - elektrownie są niebezpieczne. No k***a. I tak cały czas, w każdym aspekcie życia jesteśmy bombardowani sondażami. Tyle osób wybrało już tą markę, tyle procent korzysta już z naszych usług, 1 na 10 Polaków miewa takie problemy i wszyscy oni poradzą sobie z nimi tak. Nic tylko żerowanie na stadnym zachowaniu, na tym, że naturalnym zachowaniem człowieka jest zrzucanie z siebie odpowiedzialności i postępowanie jak inni w nadziei, że będzie ok. Tylko, że w przypadku sondaży i reklam tych "innych" zazwyczaj nie ma. Właściwie sondaż/powoływanie się na wybór jakieś grupy to już tylko reklama jakiegoś produktu lub idei. Niestety większość ludzi robi jak ten buc z filmiku, tylko że on jest na tyle głupi, że się do tego przyznaje.

No i oprócz tego wszystkiego wyborcy PO to ludzie, którzy chcą być fajni. Fajnie jest kibicować/głosować na kogoś kto cały czas wygrywa, bo można sobie uszczknąć trochę splendoru zwycięstwa, poczuć się częścią zwycięskiej drużyny i popatrzyć z góry na sąsiada pisiora.

kronosmarr

2015-03-19, 22:10
A co, to jakiś konkurs, że musi poprzeć tego, co wygrywa w sondażach? k***a, no nie... Dlaczego taka ciemnota umysłowa, taki plebs ma prawa wyborcze. k***a mać!

Aedero

2015-03-19, 22:23
Tylko korwin krul (bez beki)