18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wegańska bzdura

dziobak90 • 2017-03-19, 20:20
Witam!

Przeglądając czeluście fejsbuka trafiłem na stronę: Wyzwolenie zwierząt ( nie mogę wstawiać linków, ale wpiszecie w fejsa i znajdziecie bez trudu). Sadole, nawołuję do bojkotu tych tępych kurew i ich debilnej logiki, przykład:
"Mleko - jest czyste? Hmmmmm.....
Krowy mleczne są tak schorowane z powodu przepracowania, że co trzecia cierpi na zapalenie gruczołu mlecznego. Bolące i opuchnięte wymiona obficie wydzielają ciałka ropne, których znaczna część trafia potem do twojej szklanki mleka – dopuszcza się aż 400 milionów ciałek ropnych na litr mleka.

Jeśli jeszcze nie czujesz skurczu żołądka, pomyśl o tym, że każdy łyk mleka zawiera 11 różnych substancji wspomagających wzrost oraz 35 różnych hormonów. Dlaczego aż tyle? Ponieważ 2/3 mleka pochodzi od ciężarnych krów, a 1/3 od krów, które niedawno urodziły. Są to okresy, w których poziom estrogenu i innych hormonów jest rekordowo wysoki."

k***a, kto choć trochę siedzi w temacie wie, że to totalny debilizm, ale czytajmy dalej:

"Organizm Homo sapiens nie wymaga odżywiania mięsem zwierząt, kurzymi jajami i krowim mlekiem. Człowiek może czerpać wszystkie potrzebne składniki pokarmowe z diety wegańskiej.
Trzy wegańskie posiłki dziennie (w przypadku dzieci 4-5 posiłków łącznie z przekąskami) oparte na ziarnach, warzywach, roślinach strączkowych, owocach, orzechach i nasionach, produktach sfermentowanych, glonach dostarczają wystarczającą ilość wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Niestety, informacje te z różnych przyczyn nie są w dostatecznym stopniu rozpowszechniane.
Odżywiając się właściwie możemy zapobiegać wielu chorobom, chronić organizm przed stresem oraz skutkami skażonego środowiska. Ponadto stosując dietę wegańską – czyli opartą wyłącznie na produktach roślinnych, pomagamy zmniejszyć rozmiary głodu na świecie, przeciwstawiamy się okrucieństwu wobec zwierząt i ich śmierci oraz zapobiegamy degradacji środowiska naturalnego.
To bez wątpienia zdrowy, humanitarny i ekologiczny styl życia najbliższy człowiekowi."

Padłem :idzwch*j:

"Nie hoduj po to tylko by zamordować!
Pozwól im skończyć ich życie naturalnie"

Obstawiam, że świnia nie poradzi sobie długo w lesie :D

No i mój faworyt na tej stronie, hasło:

"Nabiał rozbija rodziny!" :spermshot:
Jest co czytać, polecam do wieczornej kanapki z szynką.

Nie znalazłem po tagach.

Halman

2017-03-19, 20:24
wegetarianie opisują takie okropności które czekają na człowieka po spożyciu mięsa zwierzęcego iż mam wrażenie że sami kiedyś żarli miecho w nadmiarze co objawiło się wyniszczeniem mózgów u wegetarian...

ePeeL

2017-03-19, 20:26
Strolujmy im stronę jakoś. Np. zbierzmy się w grupkę i zróbmy im jakiś najazd z głupimi memami czy czymś tam.

PiotrekS

2017-03-19, 21:16
Dobra golona z browarem dzisiaj na obiad wjechała.

mygyry

2017-03-19, 21:39
Jeżeli kiedyś dopadnie nas klęska gospodarcza i braknie na półkach bezglutenowych gówien, jarmuży i innych wymysłów dla wege pedałów, to nagle okaże się, że schabowy ze wsi, gdzie ubito świniaka obuchem w łeb jest wspaniały, bo pomoże przeżyć ciężkie czasy

Nindon

2017-03-19, 22:38
Cytat:

stosując dietę wegańską [...] pomagamy zmniejszyć rozmiary głodu na świecie


Bambo potwierdza :niggasmile:

kaczakaka

2017-03-19, 22:49
Ale z nabiałem to racja trochę, nie tylko rodziny rozbija, ale też wojny wywołuje!


JohnMadafaka

2017-03-19, 22:50
Jedyne ziarnko prawdy w tych bazgrołach to rzecz, że w mleku od krowy która jest cielna, lub też ocieliła się są faktycznie jakieś hormony, bo smakuje ch*jowo i się go nie pije. Albo jak ktoś lubi to pije, ale smakuje ch*jowo :lol:

dziobak90

2017-03-19, 23:12
up

Krowa po wycieleniu przez 5 dni zamiast mleka daje tzw. siarę ( jak wszystkie ssaki). Nie jest tak smaczna jak mleko, jest bardziej słona i ma gęstość śmietany. Ale tego k***a nikt nie pije, tylko daje się cielakom:D zawiera przeciwciała, hormony, witaminy i inne takie, to nie jest mleko spożywcze. A te wegep*zdy rozsiewają debilną propagandę...

zomos

2017-03-19, 23:17
Żelazo niech czerpie z diety wegańskiej... A nie ! Wszak lepiej dofinansować producenta suplementów diety :)

dziobak90

2017-03-19, 23:20
Za to ołów tylko w tabletkach 9mm:D

Gizmolka

2017-03-19, 23:23
Wegetarianin w jednym z narzeczy indiańskich to człowiek za głupi, by polować :lol:

ProVVe

2017-03-19, 23:46
Hahahahahaha o k***a ogień :-D . Ja tam twierdzę, że mój posiłek musiał najpierw sp***alac... Żadne glony i inne gowna...

martre

2017-03-19, 23:54
Każdy ma prawo do własnej wizji życie. Wegan "ortodoksów" nie lubię. Jak i spinaczy mięsnych. Sam pracuję w branży mięsnej. (jak zaczynałem pracę, wędlin przez dwa tygodnie nie jadłem) .
Co do mleka - nie ma potrzeby go przyjmować po wieku niemowlęcym. Proponuje poszukać, o dzieciństwie, przyswajaniu wapnia. Znacie inne saki, które piją mleko przez całe życie? Wiadomo z badań , że nasi przodkowie, nie mieli problemu z osteoporozą jak nasze społeczeństwo, a mleczka aż tyle nie opie**alali, wręcz w ogóle jak już karmiąca przestałą mieć mleko. Wystarczy zastąpić mleko w diecie szpinakiem i brokułami - które mają podobne ilość przyswajalnego wapnia. (no ok przeszkadza troszkę kwas szczawiowy plus dla mleka, oszczędza wam nery).
Z drugiej strony - jak już pijesz mleko i jesteś do tego przyzwyczajony - to lepiej go nie odstawiać.
Co do mleka od krowy (ssaków) - to fakt - do kilku dni po porodzie schodzi "siara" i mleko smakuje inaczej - jak napisał kolega wyżej.

BTW U mnie szklanka mleka wywołuje odruch wymiotny lub wydalający. :) Ale kawę z mlekiem wypije.

kaiel

2017-03-19, 23:57
czytam"wegańska burza" i wesoło myślę, wreszcie sraczki dostali ekopatogreenlewaki