18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wegańska bzdura

dziobak90 • 2017-03-19, 20:20
Witam!

Przeglądając czeluście fejsbuka trafiłem na stronę: Wyzwolenie zwierząt ( nie mogę wstawiać linków, ale wpiszecie w fejsa i znajdziecie bez trudu). Sadole, nawołuję do bojkotu tych tępych kurew i ich debilnej logiki, przykład:
"Mleko - jest czyste? Hmmmmm.....
Krowy mleczne są tak schorowane z powodu przepracowania, że co trzecia cierpi na zapalenie gruczołu mlecznego. Bolące i opuchnięte wymiona obficie wydzielają ciałka ropne, których znaczna część trafia potem do twojej szklanki mleka – dopuszcza się aż 400 milionów ciałek ropnych na litr mleka.

Jeśli jeszcze nie czujesz skurczu żołądka, pomyśl o tym, że każdy łyk mleka zawiera 11 różnych substancji wspomagających wzrost oraz 35 różnych hormonów. Dlaczego aż tyle? Ponieważ 2/3 mleka pochodzi od ciężarnych krów, a 1/3 od krów, które niedawno urodziły. Są to okresy, w których poziom estrogenu i innych hormonów jest rekordowo wysoki."

k***a, kto choć trochę siedzi w temacie wie, że to totalny debilizm, ale czytajmy dalej:

"Organizm Homo sapiens nie wymaga odżywiania mięsem zwierząt, kurzymi jajami i krowim mlekiem. Człowiek może czerpać wszystkie potrzebne składniki pokarmowe z diety wegańskiej.
Trzy wegańskie posiłki dziennie (w przypadku dzieci 4-5 posiłków łącznie z przekąskami) oparte na ziarnach, warzywach, roślinach strączkowych, owocach, orzechach i nasionach, produktach sfermentowanych, glonach dostarczają wystarczającą ilość wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Niestety, informacje te z różnych przyczyn nie są w dostatecznym stopniu rozpowszechniane.
Odżywiając się właściwie możemy zapobiegać wielu chorobom, chronić organizm przed stresem oraz skutkami skażonego środowiska. Ponadto stosując dietę wegańską – czyli opartą wyłącznie na produktach roślinnych, pomagamy zmniejszyć rozmiary głodu na świecie, przeciwstawiamy się okrucieństwu wobec zwierząt i ich śmierci oraz zapobiegamy degradacji środowiska naturalnego.
To bez wątpienia zdrowy, humanitarny i ekologiczny styl życia najbliższy człowiekowi."

Padłem :idzwch*j:

"Nie hoduj po to tylko by zamordować!
Pozwól im skończyć ich życie naturalnie"

Obstawiam, że świnia nie poradzi sobie długo w lesie :D

No i mój faworyt na tej stronie, hasło:

"Nabiał rozbija rodziny!" :spermshot:
Jest co czytać, polecam do wieczornej kanapki z szynką.

Nie znalazłem po tagach.

voidinfinity

2017-03-20, 12:28
MajkelSrajkel napisał/a:

Żeby dostarczyć w moim przypadku 140g białka dziennie bez mięsa trzeba niestety myśleć,



Nie masz lepszych tematów do myślenia? ;-)

Mnie się nie chce kombinować z dietami, suplementami, żeby ostatecznie wyszło na to samo.

Jak miłośnicy zwierząt chcą im pomóc - to niech inwestują w hajsy w opracowanie technologii "hodowania" mięsa laboratoryjnie (w zasadzie już jest, tyle tylko że się jeszcze ekonomicznie nie dodaje, ale jesteśmy na dobrej drodze)

Aha. Bym zapomniał moją ulubioną sentencje w temacie:

Cytat:

Miej sumienie - żryj kamienie.


Magnic

2017-03-20, 12:31
Na to gówno jest tylko jedna prawidłowa reakcja:

C.Z.E.S.I.E.K

2017-03-20, 12:34
sweenyteeny napisał/a:

Nie jem mięsa od 13 lat, po prostu mnie brzydzi, nie lubię jego smaku (którego już zresztą nie pamiętam) i pochodzenia.


Hmm... ciekawy przypadek. Najlepszy paradoks u "wege-idiotów" jest taki, że narzekają na produkty odzwierzęce, ale usilnie starają się jak najbardziej upodobnić smak potrawy do smaku mięsa (dżakfruty i inne badziewie).
Tak sobie pomyślałem... jakbym 13 lat nie jadł mięsa, to pierwszą potrawą byłby tatar z ligawy wołowej z żółtkiem.

sw...........ny

2017-03-20, 12:39
Moim faworytem są kotlety sojowe a'la schabowe o smaku kurczaka.

Arles.

2017-03-20, 12:47
janlew ale z tą banicją dla zdrajców to ty nie bądź tak hop siup ;)

Alex_De_Large

2017-03-20, 12:48
Oczywiście że weganizm i wegetarianizm są naturalne! Przecież mamy odpowiednio przystosowane żołądki do trawienia celulozy, nie mam kłów do rozrywania mięsa i witaminę b12 spożywamy tylko w suplementach! A to dopiero początek logicznej argumentacji!!!!111oneoneeleven

marcinsud

2017-03-20, 13:01
Moja dziewczyna myślała, że się zdrowo odżywia, bo je bardzo mało mięsa dużo ziarenek i te sprawy wyczytane na blogaskach. Chciałem by poszła ze mną oddawać krew i dostała bana na oddawanie na rok i skierowanie w trybie pilnym na morfologię.

Z ciekawości kiedyś też podszedłem do tych wege produktów udających mięso w markecie i przeskanowałem parę kodów apką pokazującą jakie są szkodliwe składniki w danym produkcie. Generalnie wrogowi bym tego do żarcia nie dał taki syf.

Matmer

2017-03-20, 13:03
A ja dzisiaj w nocy ustrzeliłem dzika... Smutno mi teraz.

Xa...........ii

2017-03-20, 13:05
Ostatnio się zbratałem nieco z tymi pojebami, bo nie mogę jeść jajek i pić mleka, szukałem u nich rad na jakieś DOBRE ciasto, bez tych właśnie składników, takiego wylewu sp***olenia nie zobaczycie nigdzie niż tam :D

C.Z.E.S.I.E.K

2017-03-20, 13:06
Alex_De_Large napisał/a:

Oczywiście że weganizm i wegetarianizm są naturalne! Przecież mamy odpowiednio przystosowane żołądki do trawienia celulozy, nie mam kłów do rozrywania mięsa


Bo człowiekowi kły nie były do szczęścia potrzebne. Wpierw większą część diety stanowiły rośliny, a gdy ludzie zaczęli jeść więcej mięsa, potrafili już je przygotowywać (chociażby suszyć) więc nie było potrzeby wytworzenia kłów (choć sam mam zaostrzone dolne trójki.A B12 występują w rybkach (szczupak), mleku, itd. Dlatego nie jest błędem twierdzenie, że jesteśmy wszystkożercami (bliżej świń niż niedźwiedzi).
Zasadniczo to bretariane (ci żywiący się energią słoneczną) też mają sporo racji, bo odpowiednio spowalniając metabolizm możemy przeżyć, odżywiając się wyłącznie własnym ciałem 8-)

Pigwaranek, to nie był sarkazm, lecz zwykła ironia.

Pigwaranek

2017-03-20, 13:12
@up Polecam kurs rozpoznawania sarkazmu.

ziu

2017-03-20, 18:36
Po ch*j człowiekowi kły jak od zalania wieków posługiwal się różnorakimi narzędziami? Człowiek to drapieżnik i to najbardziej bezwzględny i najgorszy ze wszystkich znanych na ziemi. Weganizm promowany teraz jest IDIOTYCZNY i nic mojego nastawienia do tego gówna nie zmieni. Chcesz to wpie**alaj sobie sałatę i inne rośliny - ch*j mnie to obchodzi, ale nie wpie**alaj mi co mam robić i tym bardziej, że to jset k***a zdrowe... Zresztą gdzieś u mnie w kotlinie był przypadek postępowych rodziców, którzy nie żarli mięsa zanim to było modne. Oczywiście na małego dzieciaka przerzucili swoje mądrości i wyszły tam jakieś cyrki z jego zdrowiem, ale nie będę pie**olił co i jak, bo nie pamiętam.

PS Znając życie jakby powróciły średniowieczne metody tortur połowa użytkowników (pomijając gimbaze, która chce być fajna) na sanowisko kata by zapie**alała jak po świeże bółeczki

sezamkowyRozpierdol

2017-03-20, 18:59
Niech każdy żre co lubi, tylko błagam - niech weganie nie czują się lepsi i wyżsi moralnie tylko dla tego, że nie jedzą mięsa, nie przykładają ręki to uboju zwierząt...
Ponieważ rośliny też żyją :lol:

nicco9991

2017-03-22, 00:34
Wyjdźmy im na przeciw. Zróbmy stronę ilustrującą jak zabijać, dzielić i przygotowywać mięso :D