18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W ZOO zabito młodą żyrafę

~Angel • 2014-02-10, 13:39
Cytat:

Mimo protestów i licznych ofert z całego świata zoo w Kopenhadze "zlikwidowało" młodą, zdrową żyrafę. Następnie na oczach małych dzieci zwierzę zostało poćwiartowane, a jego mięso trafiło do klatek lwów i tygrysów.

Niemal dwuletnim samcem Mariusem chciały zaopiekować się inne ogrody zoologiczne. Wiele osób oferowało też pieniądze na jego utrzymanie. Obrońcy praw zwierząt są oburzeni oraz zarzucają zoo w Kopenhadze "barbarzyństwo".

O losie żyrafy zdecydowano już kilka miesięcy temu. Mimo licznych akcji podejmowanych w jego obronie, ogród zoologiczny uśmiercił zwierzaka strzałem w głowę. Mięso zostało częściowo oddane do badań, natomiast część trafiła do klatek lwów i tygrysów w związku z obowiązującymi ich przepisami dotyczącego chowu wsobnego.

Mariusa chciał przyjąć m.in. brytyjski Yorkshire Wildlife Park oraz inne ogrody zoologiczne z Europy.
Zabicie półtorarocznego zwierzęcia przedstawiciele ZOO motywowali brakiem miejsca a także potrzebą zachowania zdrowej populacji.



















reszta fotek w komentarzu

Steven

2014-02-10, 13:46
Mógłbyś za przeproszeniem do ch*ja zamieścić taką istotną moim skromnym zdaniem informację, dlaczego to zrobili?

Falsum

2014-02-10, 13:54
Angel napisał/a:

Cytat:


Mimo protestów i licznych ofert z całego świata zoo w Kopenhadze "zlikwidowało" młodą, zdrową żyrafę. Następnie na oczach małych dzieci zwierzę zostało poćwiartowane, a jego mięso trafiło do klatek lwów i tygrysów.

Niemal dwuletnim samcem Mariusem chciały zaopiekować się inne ogrody zoologiczne. Wiele osób oferowało też pieniądze na jego utrzymanie. Obrońcy praw zwierząt są oburzeni oraz zarzucają zoo w Kopenhadze "barbarzyństwo".

O losie żyrafy zdecydowano już kilka miesięcy temu. Mimo licznych akcji podejmowanych w jego obronie, ogród zoologiczny uśmiercił zwierzaka strzałem w głowę. Mięso zostało częściowo oddane do badań, natomiast część trafiła do klatek lwów i tygrysów.

Mariusa chciał przyjąć m.in. brytyjski Yorkshire Wildlife Park oraz inne ogrody zoologiczne z Europy.



Fajnie, że zostało wyjaśnione dlaczego podjęto taką decyzję...

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2014-02-10, 13:57 ]
opis dodany ;-)

TRQPL

2014-02-10, 13:55
W łódzkim ZOO jest dużo wolnych miejsc dla żyraf.

brudny

2014-02-10, 14:03
Ja zawsze chciałem żyrafę. Mogli mi dać.

mare30ks

2014-02-10, 14:05
no k***a debile, nie mieli miejsce i costam to zajebac, mimoze ktos chcial przygarnac zeby zwierzak zyl dalej :roll:

Mr.Drwalu

2014-02-10, 14:07
Dobra żyrafa nie jest zła. Pamiętam jak jakieś murzyńskie plemie w NG to potwierdziło przed kamerą. :D

golip

2014-02-10, 14:16
Przynajmniej się dzieciaki nauczą, że mięsko nie jest ze sklepu ;-)

Ra...........it

2014-02-10, 14:21
Śmierć ciapatym koniom z długimi szyjami!

master0romus

2014-02-10, 14:31
Zwierze jak każde inne. Dobrze że przy każdej świni nie ma takiego protestu..

!Timon

2014-02-10, 14:41
j***ni rasiści. To świnkę czy krówkę można zarżnąć na pokarm dla lwów a żyrafy to nie? Wolność, równość, braterstwo w świecie zwierząt!

Swoją drogą kto by nie spróbował takiego pieczonego udźca z żyrafy? Na oko widać, że to mięso musi być zajebiste w smaku. :)