18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W ZOO zabito młodą żyrafę

~Angel • 2014-02-10, 13:39
Cytat:

Mimo protestów i licznych ofert z całego świata zoo w Kopenhadze "zlikwidowało" młodą, zdrową żyrafę. Następnie na oczach małych dzieci zwierzę zostało poćwiartowane, a jego mięso trafiło do klatek lwów i tygrysów.

Niemal dwuletnim samcem Mariusem chciały zaopiekować się inne ogrody zoologiczne. Wiele osób oferowało też pieniądze na jego utrzymanie. Obrońcy praw zwierząt są oburzeni oraz zarzucają zoo w Kopenhadze "barbarzyństwo".

O losie żyrafy zdecydowano już kilka miesięcy temu. Mimo licznych akcji podejmowanych w jego obronie, ogród zoologiczny uśmiercił zwierzaka strzałem w głowę. Mięso zostało częściowo oddane do badań, natomiast część trafiła do klatek lwów i tygrysów w związku z obowiązującymi ich przepisami dotyczącego chowu wsobnego.

Mariusa chciał przyjąć m.in. brytyjski Yorkshire Wildlife Park oraz inne ogrody zoologiczne z Europy.
Zabicie półtorarocznego zwierzęcia przedstawiciele ZOO motywowali brakiem miejsca a także potrzebą zachowania zdrowej populacji.



















reszta fotek w komentarzu

da...........li

2014-02-10, 17:27
tylko po ch*ja tam dzieci zabrali?! popie**oleni rodzice...

bumcykcykcyk

2014-02-10, 17:28
urodziła się w gigantycznym kondomie :amused:

KrisCFC

2014-02-10, 17:35
Mysik86 napisał/a:

OK zabójstwo zabójstwem... ale czy naprawdę trzeba pokazywać dzieciom jak się kroi żyrafę? Ja rozumiem, że to uświadamianie skąd jest mięso, itp... ale już bez przesady :)



Ty nie wiń ZOO za to, że dzieci to oglądały, tylko popie**olonych rodziców, którzy im na to pozwolili... przecież co poniektórym to siądzie na psychikę... :/

blendziooh

2014-02-10, 17:36
Gdybym był taką żyrafą to chyba wolałbym zginać, niż resztę życia siedzieć k***a na wybiegu i być traktowany jak eksponat. Miejsce dzikich zwierząt jest k***a na wolności, a nie w j***nym zoo aby szczęśliwa j***na w dupę rodzinka mogła sobie zwierzątka w niedzielne popołudnie pooglądać.
Wytłumacz mi któryś ekspert ideę ZOO bo jakoś nie rozumiem. Może kiedyś miało to sens, bo nie było kamer itp, ale dzisiejsza technika pozwala podlecieć zdalnie sterowaną zabawką do tej żyrafy na wolności i zajrzeć jej do mordy z odległości 100 m a i tak ZOO dalej stoją.

Zr...........PL

2014-02-10, 17:38
Ale by była zajebista szyneczka :)

St...........ke

2014-02-10, 17:46
Jadłbym :D mięsko z wyglądu pierwsza klasa, do tego młode, więc pewnie i kruche.

menelutor

2014-02-10, 17:48
Mnie zadziwia to pod względem ekonomicznym i wizerunkowym. Mogli zwierza spylić, mogli go wymienić na coś innego, a zrobili szopkę. Z moralnego punktu widzenia mnie nie rusza. A stejka też bym zjadł.
Swoją drogą przypomniała mi się historia, jak robiłem w Warszawskim Zoo na wolontariacie (tak, ekozjeb, w dodatku na bezkręgowcach, więc jeszcze fetyszysta). Usłyszałem uroczą historię, mianowicie jest tam bajkowe zoo, czyli jakieś kozy czy inne osły i świnki morskie. I każdego roku, jak nadchodzi zima i trzeba zamknąć ten przybytek, te świnie idą na wizytę u wężyków. Wyobraźcie sobie miny małych dzieci, które się z tymi prosiakami wcześniej bawiły ;-)

Hasker

2014-02-10, 17:56
Ma ktoś może filmik jak ją zastrzelili? Me Gusta.

argiel

2014-02-10, 18:02
"Mięso zostało częściowo oddane do badań, natomiast część trafiła do klatek lwów i tygrysów w związku z obowiązującymi ich przepisami dotyczącego chowu wsobnego."-

Co ma do tego chów wsobny?

!Timon

2014-02-10, 18:09
argiel napisał/a:


Co ma do tego chów wsobny?



Może żyrafa była efektem związku kazirodczego? Gdyby to była prawda i dodaliby taką informację to nie byłoby takiego "wow", i "szok"!

A, że rodzice wzięli dzieci na oprawianie żyrafy? Was matka z kuchni wyganiała jak mięso na obiad szykowała albo zasłaniali oczy jak ojciec ubijał karpia na wigilię?
Nie wiem, może dla kogoś to jest coś szokującego i "wogule" łał ale to normalna czynność jak rozbicie schabowych.

BoKoR

2014-02-10, 18:20
Mimo protestów [...] z całego świata [...] "zlikwidowało" [...]
Niemcy już tak mają...

spiceman

2014-02-10, 18:23
Pieprzone dzikusy to przez to że ciapaki ich kolonizują z kim się obdajesz takim zostajesz

panmorda

2014-02-10, 18:33
a ja mam ochotę na to oko... mmmm takie duże mniam!

St...........ke

2014-02-10, 18:43
!Timon napisał/a:



Może żyrafa była efektem związku kazirodczego? Gdyby to była prawda i dodaliby taką informację to nie byłoby takiego "wow", i "szok"!

A, że rodzice wzięli dzieci na oprawianie żyrafy? Was matka z kuchni wyganiała jak mięso na obiad szykowała albo zasłaniali oczy jak ojciec ubijał karpia na wigilię?
Nie wiem, może dla kogoś to jest coś szokującego i "wogule" łał ale to normalna czynność jak rozbicie schabowych.



W telewizji, jak pokazywali ten materiał, było mówione, że żyrafa była dzieckiem pary o bliskim pokrewieństwie.

dozek

2014-02-10, 18:55
@soban2100 ZOO w dzisiejszych czasach ma na celu pomoc w rozmnażanu gatunków zagrożonych