18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

UWAGA sadole: megadonos na nienawistników

-=coma=- • 2013-10-28, 12:10
Co o tym myślicie?

"Informatyk ze stolicy wyłowił 211 przestępczych wpisów na forach internetowych i wysłał je do ABW.

Mężczyzna wydrukował wpisy z kilkudziesięciu portali i wysłał do ABW wraz z informacją, skąd pochodzą. Agencja przekazała je prokuraturze Warszawa-Śródmieście, która jako jedyna w stolicy zajmuje się postępowaniami dotyczącymi mowy nienawiści.

Informatyk wyłapał np. deklarację „Zacznę zabijać muzułmanów" albo „Hitler wiedział, co zrobić z Żydami, szkoda, że mu czasu zabrakło" i wezwania takie jak „Żydzi do gazu". Teraz śledczy będą namierzać właścicieli komputerów, na których owych wpisów dokonywano, a potem stawiać zarzuty. – Te działania mogą powstrzymać niektórych użytkowników internetowych forów – uważa policjant znający sprawę.

Śledczy wszczęli postępowania dotyczące publicznego propagowania ustroju faszystowskiego, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych oraz publicznego znieważania mniejszości narodowych i wyznaniowych. – Każdy z tych wpisów to osobne postępowanie. Chyba że okaże się, że będzie można je połączyć z uwagi na sprawcę – tłumaczy Zdzisław Kuropatwa, szef śródmiejskiej prokuratury. – To są przestępstwa internetowe. W pierwszej kolejności będziemy ustalać operatorów domen, na których były te serwisy, potem będziemy zwalniać operatorów z zachowania tajemnicy i ustalać sprawców. To postępowanie długotrwałe.

Informatyk, który o wszystkim doniósł, na razie nie został przesłuchany.

Wiadomo, że wpisy pochodzą z kilkudziesięciu różnych forów, m.in. Wiocha.pl, Kicze.pl, Sfora.pl czy Wulgaryzmy.pl. Poprosiliśmy administratorów tych stron o komentarz. Odpowiedź dostaliśmy tylko z firmy Dualmedia, do której należy portal Kicze.pl."

Całość artykułu tutaj:
http://www.rp.pl/artykul/21,1060293-Megadonos-na-nienawistnikow.html

Nóż

2013-10-29, 08:32
Spora część tej mowy nienawiści pewnie nie jest niczym dobrym ani wartościowym, ale nieważne jak mnie wkurzą sadolowi konserwatyści, nie będę za zniesieniem wolności słowa. A przynajmniej za złe zachowanie w internecie powinno się karać w obrębie internetu.

Misiek_

2013-10-29, 21:51
Jak wpadną na sadola, to pół portalu poleci. :D

AdresatkaNieznana

2013-10-30, 23:47


Nie wiem czy widzieliście, Drodzy Sadole. :mrgreen: :roll:

Widzimy się za kratami. :kupa:

A tak na poważnie, to już Korea Północna czy jeszcze nie? Gdzie się podziały takie wartości jak honor, duma, lojalność? Ciekawe czy ujawnią dane pana informatyka.
:-P


Po tagach nie było.

brudny

2013-10-30, 23:49
w sumie anonimy są niehonorowe.
i ciekawe kto jest kapusiem bo to pewnie o sadola chodzi ;D

stery_srh

2013-10-30, 23:55
AdresatkaNieznana napisał/a:

...Po tagach nie było.


Niestety było: donos :: warszawa :: informatyk :: hejterzy :: fora

pemb

2013-10-31, 10:02
I ch*j z tego, że ktoś wyjechał. Jak chce to niech wyjeżdża. Śmieszą mnie teksty typu "nie wyjadę, bo jestem patriotą".

Taumantis

2014-12-03, 17:39
zrobię bump, dostałem własnie wezwanie jako oskarżony w sprawie mojego postu napisanego wyżej.... :P