18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tymczasem w parlamencie Gruzji

~_Yarko_ • 2024-04-15, 16:17
Podczas rozpatrywania ustawy o zagranicznych agentach ...


Info:

mit2

2024-04-16, 01:42
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Czy Ruskie są z Tobą teraz w pokoju?


Nie, ale sporo ich siedzi na Sadolu ;-)

Zachodzę w głowę, dlaczego tak strasznie ciebie i tow. siruza piecze dupa, że nie pałam miłością do kacapów.

Ludzie_to_DEBILE

2024-04-16, 01:49
mit2 napisał/a:

Nie, ale sporo ich siedzi na Sadolu
Zachodzę w głowę, dlaczego tak strasznie ciebie i tow. siruza piecze dupa, że nie pałam miłością do kacapów.



Tu nie chodzi o to że nie pałasz miłoscią, nie musisz nikt Ci nie karze, ja też nie kocham Rosjan. Chodzi raczej o to że ludzie mają tendencję do zerojedynkowego myślenia, nazywa się to "dychotomia myślenia" co jest wykorzystywane przez socjotechników aby wywoływać skrajne emocje.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dychotomia_my%C5%9Blenia
Cytat:

Dychotomia myślenia – błąd procesów myślowych wyróżniony przez Aarona Becka charakteryzujący się postrzeganiem różnych zjawisk tylko w skrajnych aspektach. Dychotomia myślenia może prowadzić do występowania problemów psychologicznych.

Przykłady dychotomii w myśleniu: dobrze – źle; prawdziwy – fałszywy; winny – niewinny; my – oni; przyjaciel – wróg; zasady – brak zasad; tyrania – wolność; demokracja – dyktatura; sprawiedliwość – niesprawiedliwość; naturalny – nienaturalny; cywilizowany – barbarzyński; kapitalistyczny – marksistowski.

Według Edwarda de Bono dychotomia jest jedną ze skaz tradycyjnego myślenia człowieka, ponieważ uniemożliwia dostrzeżenia całego spektrum danych zjawisk lub tego, co jest pomiędzy nimi. Takie myślenie pełne jest pojęć-pułapek, jak wolność, sprawiedliwość, demokracja, imperializm. Myślenie w pobliżu tych pułapek jest praktycznie niemożliwe, ponieważ natychmiast zostaje się wessanym przez utrwalone wzorce, których nie można zakwestionować. Przykład: jeżeli kwestionuje się demokrację, jest się faszystą, jeśli mówi się o socjalizmie, to jest się marksistą itd. Polaryzacja jest tak zdecydowana, że nie dopuszcza żadnego „pomiędzy”.



Zamiast spokojnie, logicznie podchodzić do hm.. zagadnien, problemów, dyskusji - to ludzie dają się wkręcić w nienawiść (w przypadku ruskich - "Przeszłościowa Manipulacja Emocjonalna" (screen poniżej) i w taki sposób dają zielone światło rządowi który by chciał wysłać naszych rodaków na Ukrainę bo nie będzie społecznego sprzeciwu, ja bym nie chciał żeby Polacy ginęli za kraj który nam póki co w ŻĄDEN SPOSÓB NIE PODZIĘKOWAŁ, a po drugie nie chcę abyśmy byli pionkami USA i innych.

Sun-Tzu bodajże pisał że nawet wroga trzeba SZANOWAĆ.




majeńka

2024-04-16, 01:54
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Czy Ruskie są z Tobą teraz w pokoju?

Tak. Wpierw patrz w lustro, potem na twój pierwszy wysryw i 40 piw pod nim. Nawet najgorszy konfiarz nie dałby za to piwa, tu trzeba być kacapską onucą.

Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

o narodowościach mówisz? O Związku Radzieckim który był INTERNECJONALISTYCZNYM tworem?

A zauważyłeś że w roku 1917 byli to wszyscy, co do jednego, obywatele państwa o kradzionej nazwie "Rosja"?

--------

Panowie (mówię do ludzi): tracimy czas; ten temat został wskazany w biurze IRA jako "all hands on deck", i dyskusji się na nim prowadzić nie da.

Ludzie_to_DEBILE

2024-04-16, 02:01
majeńka napisał/a:

Tak. Wpierw patrz w lustro, potem na twój pierwszy wysryw i 40 piw pod nim. Nawet najgorszy konfiarz nie dałby za to piwa, tu trzeba być kacapską onucą.
A zauważyłeś że w roku 1917 byli to wszyscy, co do jednego, obywatele państwa o kradzionej nazwie "Rosja"?
--------
Panowie (mówię do ludzi): tracimy czas; ten temat został wskazany w biurze IRA jako "all hands on deck", i dyskusji się na nim prowadzić nie da.



1.Daj se spokój trollu PSYOPS. Jak widać jesteś tutaj by właśnie nakręcać nienawiść między narodami by politycy mieli społeczne przyzwolenie na wysłanie naszych wojsk na Ukrainę (między innymi) lub jak ostatnio Dudenko Z Herr Tuskiem wyskoczyli - przekazywać część Polskiego PKB na rzecz Ukrainy - żeby ludzie się nie oburzyli, gdyż mają bardziej nienawidzić Rosję, jak kochać Polskę.
2. Tak kochali swoj kraj że ich mordowali milionami. Bardzo byli patriotycznymi "rosjanami".
3. I co że jest obywatelem?
4. To że chcę aby mój kraj był NIEPODLEGŁY i nie było agentur obcych to znaczy że jestem onucą? Czyli Prawdziwy Polak jest za tym by Polską rządziły agentury? Nie rób k***y z logiki.


darek1234

2024-04-16, 08:19
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

o narodowościach mówisz? O Związku Radzieckim który był INTERNECJONALISTYCZNYM tworem?



Majeńka mnie uprzedziła, ale... twierdzisz, że kacapSSka hołota, która od wieków gnębiła Polaków to właśnie Związek Radziecki? A przed Związkiem Radzieckim nie było carskiej Rosji? A jeżeli była to tamtejsi rosjanie kochali Polaków? Albo ci się historia popie**oliła, albo kształciłeś się gdzieś indziej. A może też stwierdzisz, że Polaków w latach 30 ub. wieku nie mordowali ruSScy? Może też stwierdzisz, że ruSScy nie mordowali milionami swoich kacapków? Wyłącz Maciaka, bo on pie**oli bzdury, podobnie zresztą jak Siriuz

Ludzie_to_DEBILE

2024-04-16, 08:39
darek1234 napisał/a:

Majeńka mnie uprzedziła, ale... twierdzisz, że kacapSSka hołota, która od wieków gnębiła Polaków to właśnie Związek Radziecki? A przed Związkiem Radzieckim nie było carskiej Rosji? A jeżeli była to tamtejsi rosjanie kochali Polaków? Albo ci się historia popie**oliła, albo kształciłeś się gdzieś indziej. A może też stwierdzisz, że Polaków w latach 30 ub. wieku nie mordowali ruSScy? Może też stwierdzisz, że ruSScy nie mordowali milionami swoich kacapków? Wyłącz Maciaka, bo on pie**oli bzdury, podobnie zresztą jak Siriuz



Czyli dalej "Przeszłościowa manipulacja emocjonalna"

I ciągłe nazywanie Rosji RoSSją aby budować siatkę pojęciową w głowach ludzi by nienawidzili inna grupę ludzi.

Rozumiem że tak samo mamy niewidzić wszystkich sąsiadów którzy nas w przeszłości mordowali, czy mamy uznać za WROGÓW kraj który wciąż kultywuje morderców Polaków czy nie?

"Celem propagandysty jest sprawienie, aby jedna grupa ludzi, zapomniała że inna grupa to też ludzie"
- Aldous Huxley


Siriuz

2024-04-16, 09:09
mit2 napisał/a:

...ale nie jesteś lewakiem, więc nie napiszesz, że to teorie spiskowe. A jeżeli nie są to teorie spiskowe, to jest to prawda. No bo nie jesteś lewakiem?



Ludzie_to_DEBILE wypomniał Ci już, że myślisz zero-jedynkowo. Nie, jak coś nie jest teorią spiskowa to nie staje się automatycznie prawdą. Piję do tego, że rządy a zwłaszcza lewactwo wyprodukowały sobie to pojęcie, żeby dyskredytować każdą opozycję i na ten przykład:

mit2 napisał/a:

To, że ty nie czujesz, to nic dziwnego
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=rozbita+siatka+rosyjskich+szpieg%C3%B3w



Oni dzielnie walczą ze szpiegami, ale jak ludzie wytykają Tuskowi, że jest niemieckim agentem to już teoria spiskowa. Tymczasem prawdopodobnie ci Rosjanie to byli jacyś co najwyżej zwyczajni przemytnicy. Może to nawet nie byli Rosjanie. Nasze zj***ne "wolne" media to czysta propaganda dokładnie taka sama jak u Ruskich, a Ty kupiłeś bajeczkę o szpiegach. Szpiedzy, którzy mieli ponoć wykolejać pociągi... no przecież to już brzmi jak wstęp do komedii z Leslie Nielsenem..

mit2 napisał/a:

No tak, przelecą jak motylek nad Polską i wylądują telemarkiem u szwabów



Nie geniuszu, z łodzi podwodnej zaparkowanej zaraz pod Waszyngtonem. Mogą pie**olnąć w każdej chwili w Amerykę i mam więlką nadzieję, że jak co do czego przyjdzie to tak zrobią, bo oni doskonale wiedzą, że toczą wojnę z Ameryką. Jak Hamburgery pochowają się w swoich norach za oceanem, to Europa natychmiast zbastuje. Przecież na tym j***nym konflikcie z Rosją największym wygranym jest Ameryka, a w dupę dostaję Europa. Więc żebyś skumał:

mit2 napisał/a:

Uuuu, ale taktyczna wpadka Właśnie przyznałeś, że to kacapy zaatakowałyby Europę, a nie na odwrót haha.
I kiedy ostatnio sprawdzałem to ruskie, a nie NATOwskie rakiety deptały miasta ukrów.



Jak mówię zachód to mam przedewszystkim na myśli US i A, które pociągają za sznurki w Europie i Rosja doskonale o tym wie.

mit2

2024-04-16, 13:08
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

Zamiast spokojnie, logicznie podchodzić do hm.. zagadnien, problemów, dyskusji - to ludzie dają się wkręcić w nienawiść (w przypadku ruskich - "Przeszłościowa Manipulacja Emocjonalna"


"Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie"
Nikomu nigdy nie wyszły na dobre konszachty z kacapami. To naród, który podając ci rękę, w drugiej za plecami trzyma nóż.
Można z nimi próbować robić interesy, ale każde poluzowanie stosunków z tym państwem wiąże się z ogromnym ryzykiem.
I żeby nie było - jestem przeciwny jakiejkolwiek aktywnej ingerencji państwa polskiego w konflikt na ukrainie.

Siriuz napisał/a:

Ludzie_to_DEBILE wypomniał Ci już, że myślisz zero-jedynkowo.


Nazywanie sk***ysyna sk***ysynem nie oznacza zero-jedynkowego myślenia.
Z resztą, takie stwierdzenia od człowieka zapatrzonego w rosję i demonizującego stany to niezła hipokryzja.

Siriuz napisał/a:

Oni dzielnie walczą ze szpiegami, ale jak ludzie wytykają Tuskowi, że jest niemieckim agentem to już teoria spiskowa. Tymczasem prawdopodobnie ci Rosjanie to byli jacyś co najwyżej zwyczajni przemytnicy. Może to nawet nie byli Rosjanie. Nasze zj***ne "wolne" media to czysta propaganda dokładnie taka sama jak u Ruskich, a Ty kupiłeś bajeczkę o szpiegach. Szpiedzy, którzy mieli ponoć wykolejać pociągi... no przecież to już brzmi jak wstęp do komedii z Leslie Nielsenem..


To nie są k***a teorie spiskowe, tylko faktyczne działania obcego wywiadu na terytorium Polski. Obrzydliwym jest, że starasz się zbagatelizować coś takiego i sprawia, że odechciewa mi się prowadzenie dyskusji z kimś, kto posługuje się retoryką wyhodowanego na farmie ruskiego trolla.
Ruskie siatki szpiegowskie rozbijano też w krajach bałtyckich. Spisek, nie? :roll:
Wykolejanie pociągów transportujących pomoc militarną dla ukrów? A co to za wyzwanie dla państwa, które znane jest z mordowania ludzi na obcym terytorium?

Siriuz napisał/a:

Nie geniuszu, z łodzi podwodnej zaparkowanej zaraz pod Waszyngtonem. Mogą pie**olnąć w każdej chwili w Amerykę i mam więlką nadzieję, że jak co do czego przyjdzie to tak zrobią, bo oni doskonale wiedzą, że toczą wojnę z Ameryką. Jak Hamburgery pochowają się w swoich norach za oceanem, to Europa natychmiast zbastuje. Przecież na tym j***nym konflikcie z Rosją największym wygranym jest Ameryka, a w dupę dostaję Europa. Więc żebyś skumał:


:lol:
Jeśli na serio twierdzisz, że ruska łódź podwodna zdoła podpłynąć blisko Ameryki, to chyba propaganda kompletnie wyżarła ci resztki mózgu.
Kacapy nie odważą się na użycie atomu bo doskonale sobie zdają sprawę, że kilka minut po wystrzeleniu przez nich rakiety, pół świata wyśle im swoje atomówki i z kacapii zostanie radioaktywny, dymiący krater w ziemi.
Dlatego też zamiast użyć taktycznej atomówki na ukrainie, prowadzą wyczerpującą, kosztowną wojnę konwencjonalną.

Siriuz napisał/a:

Jak mówię zachód to mam przedewszystkim na myśli US i A, które pociągają za sznurki w Europie i Rosja doskonale o tym wie.


Twoje tłumaczenia nic nie zmieniają. Postawiłeś rosję jako agresora w potencjalnym konflikcie i tak już zostanie :-)

Siriuz

2024-04-16, 13:30
mit2 napisał/a:

Z resztą, takie stwierdzenia od człowieka zapatrzonego w rosję i demonizującego stany to niezła hipokryzja.



Nie jestem zapatrzony w żadną ze stron. Stwierdzam jedynie, że obie strony nie różnią się znacząco od siebie a w obecnych czasach Rosja jest mniejszym sk***ysynem niż USA.

mit2 napisał/a:

Wykolejanie pociągów transportujących pomoc militarną dla ukrów? A co to za wyzwanie dla państwa, które znane jest z mordowania ludzi na obcym terytorium?



Przecież w tym celu właśnie jest ostrzeliwany Lwów. Po ch*j mają prowadzić działania na terytorium NATO skoro mogą rozpie**olić terminal kolejowy po stronie ukraińskiej?

mit2 napisał/a:

Jeśli na serio twierdzisz, że ruska łódź podwodna zdoła podpłynąć blisko Ameryki, to chyba propaganda kompletnie wyżarła ci resztki mózgu.
Kacapy nie odważą się na użycie atomu bo doskonale sobie zdają sprawę, że kilka minut po wystrzeleniu przez nich rakiety, pół świata wyśle im swoje atomówki i z kacapii zostanie radioaktywny, dymiący krater w ziemi.
Dlatego też zamiast użyć taktycznej atomówki na ukrainie, prowadzą wyczerpującą, kosztowną wojnę konwencjonalną.



Za dużo filmów z Hollywood? Myślisz, że wsadzisz mikrofon do oceanu i wykryjesz atomowe łodzie podwodne? Obie strony mają swoje łodzie pod nosem drugiej strony. Geografia jednak tutaj sprzyja Rosji. Natomiast w kwestii arsenału atomowego to ta połowa świata to właśnie Rosja, i tak jak Rosjanie powiedzieli - użyją tej broni w sytuacji zagrożenia istnienia państwa. Jak pie**olną w jakieś amerykańskie miasto to przynajmniej dołączą do pionierów atomizowania cywili - USA. Na Ukrainie nie używają atomu ani nawet nie bombardują dywanowo miast czy choćby nie prowadzą nieustannego ostrzału alteryrejskiego z prostego powodu - bo k***a nie chcą niszczyć Ukrainy wbrew propagandzie zachodu. Nie tylko to są ich sąsiedzi, to zwyczajnie traktują ich jak zbuntowaną prowincje, rodaków. Mają k***a więcej rozumu w głowie niż te zj***ne, przekupne szympansy rządzące w Europie.

mit2 napisał/a:

Twoje tłumaczenia nic nie zmieniają. Postawiłeś rosję jako agresora w potencjalnym konflikcie i tak już zostanie


Tak, a Ty dalej wierzysz, że Ameryka jest niewinna, że to jest wojna między Rosją a Ukrainą... k***a, już nawet w mediach przestali ukrywać fakt, że to wojna proxy. Jak agresja zachodu przekroczy wytrzymałość Rosji to odpowiedzą, ale do tego jeszcze daleka droga, bo Rosja z tego co obserwuje radzi sobie całkiem dobrze pomimo wojny z "połową" świata.

mit2

2024-04-16, 13:58
Siriuz napisał/a:

Nie jestem zapatrzony w żadną ze stron. Stwierdzam jedynie, że obie strony nie różnią się znacząco od siebie a w obecnych czasach Rosja jest mniejszym sk***ysynem niż USA.


Hahahaha :lol:
Kogo ty chcesz k***a oszukać? :-D
Napie**alasz chamską, ruską propagandą, aż ludziom na sadolu dzwonią zęby z żenady.

Siriuz napisał/a:

Przecież w tym celu właśnie jest ostrzeliwany Lwów. Po ch*j mają prowadzić działania na terytorium NATO skoro mogą rozpie**olić terminal kolejowy po stronie ukraińskiej?


A choćby po to, żeby siać zamęt w państwach, które pomagają ukrainie.

Siriuz napisał/a:

Natomiast w kwestii arsenału atomowego to ta połowa świata to właśnie Rosja, i tak jak Rosjanie powiedzieli - użyją tej broni w sytuacji zagrożenia istnienia państwa. Jak pie**olną w jakieś amerykańskie miasto to przynajmniej dołączą do pionierów atomizowania cywili


Nie, połowa świata to nie rosja. Połowa świata to NATO. Są jeszcze Chiny, Indie, Pakistan, Iran i Izrael, itd.

Siriuz napisał/a:

Na Ukrainie nie używają atomu ani nawet nie bombardują dywanowo miast czy choćby nie prowadzą nieustannego ostrzału alteryrejskiego z prostego powodu


Łżesz jak pies.
https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2022/04/15/russian-bombers-just-carpet-bombed-mariupol/
Fosforem miast też nie bombardowali?

Siriuz napisał/a:

Nie tylko to są ich sąsiedzi, to zwyczajnie traktują ich jak zbuntowaną prowincje, rodaków.


:lol:
Z miłości do bliźniego ruskie bombardują ukrów :lol:
Chyba tylko u was na wschodzie istnieje tradycja mordowania, gwałcenia i okradania sąsiadów i rodaków.

Siriuz napisał/a:

Tak, a Ty dalej wierzysz, że Ameryka jest niewinna, że to jest wojna między Rosją a Ukrainą...


GDZIE ja napisałem, że Ameryka jest niewinna? No dawaj.
No to pomyślmy... Wojna toczy się na terenie ukrainy... po jednej stronie żołnierze rosyjscy, po drugiej ukraińscy. No faktycznie! To Czechy walczą z Brazylią! :-D
Nie jestem debilem. Wiem, że propaganda leci z obu stron i po stronie ukraińskiej jest sporo szemranych interesów. Ale bądź tak łaskawy i nie pie**ol, że ruscy w tej wojnie to są ci "lepsi".

Siriuz napisał/a:

Rosja z tego co obserwuje radzi sobie całkiem dobrze pomimo wojny z "połową" świata.


Rzeczywiście. W dwa lata zajęli wysepkę i dwa obwody. Mocarstwo k***a :mrgreen:
Jakby zachód na serio włączył się do wojny, to ruscy po miesiącu musieliby się ratować atomem.

Siriuz

2024-04-16, 14:27
mit2 napisał/a:

A choćby po to, żeby siać zamęt w państwach, które pomagają ukrainie.



Za samo to pomaganie Rosja mogłaby przypie**olić z czystym sumieniem w każdego. Amerykanie się nie szczypią kiedy ktoś pomaga ich wrogom.

mit2 napisał/a:

Łżesz jak pies.
https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2022/04/15/russian-bombers-just-carpet-bombed-mariupol/
Fosforem miast też nie bombardowali?



Nie łżę jak pies psie. Ten tekst ma 2 lata, opublikowany jest na gównianym portalu a informacja potwierdzona przez reżim Zelenskiego, więc sorry, to nie jest dla mnie żaden dowód. Natomiast w przypadku Mariupola który już jest doszczętnie zniszczony a ludność w większości ewakuowana to nie zdziwiłoby mnie gdyby takie bombardowania miały miejsce w ostatnich miesiącach.

Powiedz dlaczego nie zrównali z ziemią Kijowa? I tylko nie mów, że nie mogli, bo mogli. Zeleński przecież płaszczył się o ochronę nieba, które jest całkowicie zdominowane przez Rosjan. Nie wspomnę też o sojusznikach Rosji - Białorusi, z której mogli by prowadzić nieustanny ostrzał Kijowa od samego początku wojny.

mit2 napisał/a:

Z miłości do bliźniego ruskie bombardują ukrów



Nie Ukrów tylko najemników Zeleńskiego

mit2 napisał/a:

GDZIE ja napisałem, że Ameryka jest niewinna? No dawaj.



Tutaj: "Postawiłeś rosję jako agresora w potencjalnym konflikcie", ale nie zamierzam tego wątku kontynuować bo masz zbyt zryty beret.

mit2 napisał/a:

Rzeczywiście. W dwa lata zajęli wysepkę i dwa obwody. Mocarstwo k***a
Jakby zachód na serio włączył się do wojny, to ruscy po miesiącu musieliby się ratować atomem.



Skoro wierzysz w to co pie**oli propaganda zachodu nt celów Rosji to nie dziw się, że dochodzisz do takich absurdów. To już problem z Twoją głową, że nie potrafisz skleić, że coś w tej narracji nie trzyma się kupy.

Ludzie_to_DEBILE

2024-04-16, 15:54
Nie ma o dyskutować XD MIT2 jest emocjonalnym nienawistnikiem który myśli że jak będzie na sadisticu wyzywał ruskich to oni w jakiś sposób magiczny będą dostawać obrażenia na polu walki XD, prędzej jak wybunie wojna i wejdą do polski to takiego MIT2 pierwszego znajdą i za obrażanie odpie**olą XD


Ludzie generalnie nie potrafią podejść na zimno do danej sprawy, muszą wykazać się nienawiścią XD


BEKA W ch*j XD

Ludzie_to_DEBILE

2024-04-16, 16:23
mit2 napisał/a:

...







"Siłą napędową demokracji nie jest miłość do innych ludzi, ale nienawiść do wszystkiego spoza plemienia, spoza frakcji, partii czy narodu. „Wola powszechna” głosi wojnę totalną, a nienawiść jest największą siłą rekrutów."
- John Frederick Fuller

pozdro, i tak nie zrozumiesz.

lordmomo

2024-04-16, 17:37
Ludzie_to_DEBILE napisał/a:

U nas to trzeba by było sejm chyba zbombardować żeby pozbyć się agentur: Żydowskiej, Ukraińskiej, Niemieckiej, Amerykańskiej, UE, WEF, ONZ, WHO...



u was czyli gdzie w Moskwie ?

Ludzie_to_DEBILE

2024-04-16, 17:53
lordmomo napisał/a:

u was czyli gdzie w Moskwie ?



A Polska to suwerenny kraj?