18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Twierdza Modlin na sprzedaż

kufel01 • 2013-01-28, 11:02
W tym kraju sprzedaje się już wszystko. Słynna z II wojny światowej twierdza Modlin pójdzie pod młotek. Zamiast zmodernizować budynki i zrobić z twierdzy muzeum albo siedzibe wojska to k***a mendy sprzedajne chcą tam galerie zrobić. Jak ja k***a nienawidzę tego j***nego rządu i wszystkich jego struktur i ludzi .


Agencja Mienia Wojskowego szykuje się do sprzedaży Twierdzy Modlin. Przetarg najpewniej zostanie ogłoszony już w lutym. Na gruncie o łącznej powierzchni prawie 59 tys. mkw. mogą powstać m.in. obiekty handlowe i usługowe, ale także możliwe są funkcje rekreacyjne oraz mieszkaniowe.
Cena wywoławcza to 56 mln złotych. Wylicytowana cena podlega jednak 50 proc. bonifikacie z tytułu wpisania nieruchomości do rejestru zabytków.

Cała reszta wpisu tutaj:

http://www.biztok.pl/Chcesz-kupic-potezna-wojskowa-twierdze-Nie-ma-sprawy-a7025

kaiel

2013-01-28, 18:20
Twierdza Modlin jest na sprzedaż od bardzo dawna pewnie już z 10 lat , nikt tego nie chce kupić i nie kupi

kaliska5

2013-01-28, 18:20
Czyli będzie jak z zabytkami w warszawie rozdupca koparkami, dostana śmieszną kare i będą sobie mogli dalej budować.

19kristofer95

2013-01-28, 18:55
k***a, Biedronka kupi i ludzie w niedzielę będą na zakupy jeździć ?

kroplowa

2013-01-28, 19:46
Ciesz się, że jest chociaż przetarg..

SoapGG

2013-01-28, 19:53
Pierre d'Ollony napisał/a:



Każdorazowe przeprowadzenie robót restauratorskich, budowlanych, konserwatorskich będzie wymagało zgody konserwatora. A więc jednym słowem, ch*ja inwestor będzie mógł zmienić.


Łoł, ale problem.
Przyjdzie sobie pan w garniturku, podsunie pod stołem kopertkę i powie " No to co stoi?" i problem rozwiązany.

micbar0405

2013-01-28, 19:55
Ziomek chce kupić kwadrat, moim zdaniem taka twierdza lepsza niż kwadrat :krejzi:

michaldrzewko30

2013-01-28, 19:59
Nawet Polskie Koleje Liniowe (100 hektarów tras narciarskich i 7 wyciągów), które przyniosły 2011 9,1mln zysku sprzedaje się za śmieszne pieniądze w prywatne ręce! I gdzie oni później znajdą takie pieniądze (bo już się przecież do nich przyzwyczaili w budżecie)? Podejrzewam, że doinwestują w fotoradary, albo VAT podniosą....
http://www.rp.pl/artykul/10,974735-12-podmiotow-zainteresowanych-kupnem-PKL.html

a jeszcze opinia na ten temat zakopiańczyka, byłego burmistrza Zakopanego Piotra Bąka
http://naszkasprowy.pl/prywatyzacja-pkl,67,Piotr_Bak_zdecydowany_glos_przeciw_prywatyzacji_PKL.html

Filipck

2013-01-28, 20:04
o ile sprzedaż PKL to przykład rozkradania majątku narodowego i łapownictwa, to sprzedaż Modlina to zupełnie inna sprawa. Prywatny inwestor nie może zrównać z ziemią twierdzy bo jest w krajowym rejestrze zabytków. Dodatkowo zastanówcie się kto da 58 mln po to tylko żeby to niszczyć/burzyć? jeżeli ktoś to kupi to tylko żeby ożywić to miejsce i ściągnąć tam turystów (może jakiś hotel, survival, muzeum itp.). Jedyne zastrzeżenie jakie bym dał do przetargu to osoba kupująca musi legitymizować polskim obywatelstwem.

Koniec Świata

2013-01-28, 20:06
Kapitalizm. Kto jest właścicielem ten sprzedaje, kto ma pieniądze ten kupuje. Ja nie widzę w tym niczego dziwnego. Fanatykiem kapitalizmu nie jestem. Jestem realistą. :)

miedziak

2013-01-28, 20:18
k***a na amw to ogłoszenie wisi już od paru lat. na ch*j się podniecacie? Jak się takich rzeczy macie dowiadywać z portali internetowych będących z newsami 2-3 lata do tyłu to nic dziwnego że dacie sobie na głowę nasrać i będziecie myśleć że to deszcz. polecam wszystkim zainteresowanym co się z krajem dzieje to polecam przejrzeć sobie większość stron z zakończeniem gov.pl . Aż się wam włos zjeży na głowie.

bohyn

2013-01-28, 20:18
no chyba ich posrało

vass

2013-01-28, 20:20
pie**olenie w bambus. Kupi ten co ma kasę i zrobi tam co będzie chciał. Jak kupi Polak, to i tak zlecą się PIS-owskie k***y i będą krzyczeć, że za tanio sprzedali.

di...........os

2013-01-28, 20:22
1. Nie rząd, tylko wojsko polskie.
2. Większość z was tacy kapitaliści, a jak przychodzi co do czego, to płaczecie, że sprzedają niepotrzebny użytkowo budynek - bo chyba działalność muzeum nie przyniesie takich zysków jak sprzedaż tejże twierdzy.

sarges1123

2013-01-28, 20:57
Widzę, że temat dotyczy miejsca w którym mieszkam więc chciałbym zaznaczyć, że to trwa już wiele lat, a cena zjeżdza stopniowo od bodajże 220mln i dalej nie ma chętnego, WP nic z tym nie robi, mieszkam w twierdzy od urodzenia i widze jak stopniowo wszystkie zabytki idą w p*zdu cegła po cegle.. a i atrakcyjność tego miejsca jako muzeum! Otóż: brak, wojskowi pewnie dalej świętują rocznice odwiedzenia tego miejsca przez Stefana i Marysie z Ciechocinka w 2001 roku, jesli to ma sie wszystko rozj***ć w 3 dupy to ja już wole żeby w środku była biedronka ale miejsce zostało odrestaurowane.

thoms0n

2013-01-28, 22:20
Lotnisko w gratisie.