18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trofeum

lumeniak • 2024-04-01, 10:33
Przedwczoraj Panowie trafili na S10 w okolicy Stargardu jakąś sarnę i postanowili zachować trofeum. Materiał własny.


M800

2024-04-01, 15:18
Taka baba to by pierwsza w sześdziesione poszła. Saren to się z nią kraść nie da.

darek1234

2024-04-01, 15:28
francuz5555 napisał/a:

Chciałeś zabłysnąć, a sam wyszedłeś na debila . Bada się mięso dzika



Bada się, na toksoplazmozę, ale... rękawiczki kuchenne, dobrze ugotowane/przypieczone mięso i bez badania się obejdzie

pfefe

2024-04-01, 15:49
Anonimowyja napisał/a:

To jest wykroczenie za które grozi 5 do 30 dni lub grzywna od 20 do 5.000 złotych. Możliwa też jest nawiązka w wysokości do 1000 złotych na cel związany z ochroną zwierząt.
Biorąc pod uwagę okoliczności - odrąbanie łba i porzucenie truchła nie jestem pewien, czy gościowi nie zostaną postawione zarzuty z innych paragrafów, w tym kodeksu karnego - nie wiadomo bowiem, czy zwierzę w chwili dekapitacji żyło, czy było martwe - jeśli żyło, to dochodzi art. 35 kk i kara od 3 m-cy do 5 lat.



A tam pie**olenie. Musieliby udowodnić kto był kierującym a jak nie ma nagrania a są dwie osoby i żadna się nie przyznaje nie można ustalić kierującego. A pasażer nie ma obowiązku informowania służb. To samo odnośnie czy zwierzę żyło czy nie żyło - niby k***a jak mają udowodnić że żyło skoro na nagraniu nie widać. Nie widać nawet czy to ten samochód potrącił tego zwierzaka. W Polsce nikogo nie mogą skazać za morderstwo jak dwóch zjebów dźga nożem kogoś i on umiera bo nie można ustalić czyj cios był śmiertelny a ty myślisz że jakaś sarenka spodowuje wszęcie śledztwa. Policja umorzy z powodu "niewykrycia sprawców" i pora na CS-a

KungFuPaniDa

2024-04-01, 15:58
Anonimowyja napisał/a:

To jest wykroczenie za które grozi 5 do 30 dni lub grzywna od 20 do 5.000 złotych. Możliwa też jest nawiązka w wysokości do 1000 złotych na cel związany z ochroną zwierząt.
Biorąc pod uwagę okoliczności - odrąbanie łba i porzucenie truchła nie jestem pewien, czy gościowi nie zostaną postawione zarzuty z innych paragrafów, w tym kodeksu karnego - nie wiadomo bowiem, czy zwierzę w chwili dekapitacji żyło, czy było martwe - jeśli żyło, to dochodzi art. 35 kk i kara od 3 m-cy do 5 lat.



Rudy z blok ekipy ma konto na sadolu

:shock:

majeńka

2024-04-01, 16:36
psyhepl napisał/a:

takiego mięsa nie je się bez przebadania, kto niby tym typkom miałby to przebadać ? sanepid ?
to wywalili
A ten twój kumpel od zupy to jakiś debil

Już widzę jak polski cebulak poleciałby z tym truchłem na sanepid. Opędzlowali bez badania.

Jarazz

2024-04-01, 16:48
Kutazz napisał/a:

j***ny właśnie powiedział, że studiuje prawo bez mównienia, że studiuje prawo



Te rzeczy może znaleźć każdy....komu się chce coś wiedzieć więcej. Żadna sensacja

Bul_od_bytu

2024-04-01, 18:25
j***ni dziennikarze bez granic co to już by dzwonili do płokułatuły. Zapewne sarenka przyj***ła komuś w auto i narobiła szkód, ale ekolodzy mają to w dupie bo przecież straż leśna, kolegium myśliwskie, stowarzyszenie grzybiarzy i miłośników runa muszą przyjechać na miejsce ją ratować.
Baba sama powinna stanąć na lewym pasie ten S10-tki i uwolnić chłopa od tego pie**olenia

Wrobel_Fred

2024-04-01, 19:25
Osobiście straszny debil z tą siekierą szkoda takiego marnotrawstwa mięsa, idioci i tyle, jeżeli to jest coś z 24h ustrzelone auto to można śmiało całość brać, i w domu skórę zdejmujecie i na przerób idzie, ZNAWOCOM z ENTERNETU h*j w dupe bo to sarnina jakaś więc wyśmieje was każdy weterynarz jak to badać chcecie, a tym drugim to fakt karalne jest ale czego lewaki nie widzą to można.

mit2

2024-04-01, 20:37
Może im od razu dożywocie doj***ć? Albo pod ścianę i rozstrzelać?

Ja pie**olę, dwóch gości uj***ło zdechłej sarnie łeb, żeby sobie pewnie na ścianie powiesić, a ludzie się srają jakby to człowiekowi zrobili :roll:
Co za popie**olone czasy...

misiekdiablo1

2024-04-01, 20:46
kto normalny w aucie wozi siekierę ? :chyba że się po nią wrócili :)

batiz

2024-04-01, 21:23
Na moje oko to wzięli co się najbardziej nadaje.
Udźce
Po potrąceniu dochodzi do krwiaków, które zwykle eliminują przydatność mięsa, a na sarence dużo tego nie ma: udźce, trochę schabu, żeberka ledwo ledwo
Wiem, bo byłem przy obrabianiu

KosmatyHui

2024-04-01, 22:38
sothis napisał/a:

Skąd możesz wiedzieć po ile chodzi tusza jelenia skoro nawet nie wiesz, że oni tam kawałkują sarnę...



Obecnie sarnina w punkcie skupu to 25 ziko za kg. Jelen/Daniel 12. Dziki po 10. Takze z takiej sarenki realnie miesa bylo z 15kg moze.. Prosta matematyka. 375zl.

Sarenek badac nie musicie, mozecie praktycznie wpie**alac na surowo. Nie ma za co.

lysymisio6969

2024-04-01, 22:58
strzeliłem łanie jelenia prawym słupkiem, łania się zakręciła i położyła się tak trochę na poboczu trochę na asfalcie, podchodzę i widzę jej ostatnie tchnienia. dzwonie do straży czy tam innych i słyszę pytanie "leży na drodze czy na poboczu?" 'troche tu i troche tu" "to zepchnij ją pan rano przyjedziemy" jak idiota jeszcze na policję zadzwoniłem, podobne pytanie i odpowiedzi. telefon do brata myśliwego "zepchnij i zjeżdzaj bo jak policja przyjedzie wlepią mandat a jakbyś od razu zadzwonił to temat byśmy ogarnęli"

głowa kozła sarny teraz żadnej wartości jako trofeum nie ma (chyba, że perukarz) prawdopodobnie jeszcze w scypule i nie do końca ukształtowane parostki.

KungFuPaniDa

2024-04-01, 23:24
misiekdiablo1 napisał/a:

kto normalny w aucie wozi siekierę ? :chyba że się po nią wrócili



No k***a ja… po pierwsze może się przydać przy wypadku, po drugie przy wypadku i po trzecie przy wypadku. Jeździcie tymi fitami panda jak p*zdy i trzeba później jakoś was wydostać

:oops:

Wyjcio

2024-04-02, 01:32
k***a, potrącone zwierzę nie nadaje się do jedzenia, więc te bajki o jedzeniu sarenek zup z nich itd. to se wsadźcie, no chyba że mówicie prawdę a waszym kolegom brak było elementarnej wiedzy... I opie**olili zwierzynę po kolizji.