18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trochę inne Neknomination ( blood donation)

lelek123 • 2014-02-15, 17:47
Internet zalewa teraz fala filmików z wyzwaniami piwnymi tzw. Neknomination. Pojawia się też coraz więcej głosów, że zabawa dziecinna, że głupie, że szpanowanie i inne pierdoły. Po pierwsze, co ludziom do tego ? Ktoś chce sobie wrzucić film jak eksuje browara, jego sprawa, moim zdaniem zabawa całkiem fajna, ani mnie to specjalnie grzeje ani ziębi. Lepiej już wrzucać te filmiki i trochę się postarać niż siedzieć na na dupie w domu i nic nie robić. Ale można zrobić więcej, co jakiś angol pokazuje na filmiku.
Pozytywny gość zamiast wlewać do krwioobiegu alkohol, oddaje z niego krew dla chorych/ ludzi po wypadkach itd. Zobaczcie, pomyślcie o tym, gdyby np. zapanowała moda właśnie na oddawanie krwi i nominowałoby się do niego kolejne 3 osoby można by uratować mnóstwo ludzi, facet na filmie podaje konkretne liczby ( piękny lawinowy wzrost) Wiem, że to trochę na siłę, ale każdy bodziec jest dobry żeby ratować życia, to mogłoby zadziałać.Krew w Polsce oddaje ok 600 tys. ludzi rocznie, tę liczbę można byłoby zwiększyć. I jeszcze raz, nie chcodzi o to żeby się chwalić na fb jaki to nie jestem super, że oddaję krew, ale dać impuls innym. Liczę na was sadole!

Do filmu potrzebny angielski, gość ma jakiś chyba szkocki akcent, każdy po gimnazjum zrozumie.

zonk

2014-02-15, 19:30
No takie coś to rozumiem, ale palenie gumy w aucie czy inne h*jstwa powinny być z góry skazane na banicję.

RockyWood

2014-02-15, 20:15
gość dobrze prawi, choć żadnych filmików nie trzeba na YT żeby kogoś przekonać - może napiszę jak to wygląda w skrócie.
Najważniejsze, co ZYSKUJE krwiodawca (potencjalnie każdy kto nie wierzy w tym świecie w bezinteresowność bliźnich):

- wyżerka w formie 8 czekolad i jakieś tam inne drobne fanty po oddaniu
- na miejscu (teoretycznie) tyle kawy, ile zdołacie wypić (w sensie - jak na szpital w końcu ci odmówią żebyś nie musiał zostać dłużej :D )
- miesięczny bilet na wszystkie linie komunikacji miejskiej całkowicie za darmo

Po uzyskaniu pierwszej odznaki HDK (po oddaniu 6 litrów):

- specjalne oznaczenie recepty u lekarza = zniżki na leki w tym niektóre leki ZA DARMO (ostatnio w aptece zapłaciłem 7.50 zł za leki na receptę warte normalnie ok 150 zł, leki na żołądek dostałem za friko - oszczędność kolejnych 30 zł.)

- pierwszeństwo w kolejce do lekarza - jednak ten przywilej w Polsce jest notorycznie olewany zarówno przez pacjentów (w szczególności tych 50+) jak i przez niektórych lekarzy. Jednak jest to PRAWO USTAWOWE a za łamanie tego prawa lekarz dostaje od szpitala delikatny "wpie**ol" :D . Czekających w kolejce do lekarza po parę godzin od 4 rano krwiodawca MA MIEĆ GDZIEŚ - ma wejść pierwszy i ch*j (takie mamy prawo - sorry :D )

Kolejne odznaczenia HDK = większe przywileje. Po oddaniu 15 litrów krwi dostajemy DOŻYWOTNIO darmowy bilet na wszystkie linie komunikacji miejskiej.

Brzmi zachęcająco? Tak k***A! No to do dzieła!.

Może przez chwilę pomyśleliście że to wszystko ww jest nieco nie fair? OK no to szpital na waszej krwi zarabia grubą kasę więc to nie jest tak super max "za darmo" i obustronnie honorowo.

Aha. Przed oddaniem musicie być zdrowi - nie biorą krwi od pedałów (o lesbijkach nic nie ma - ciekawe :D ) , od ciapatych, od pedałków z tatuażami na ryju i chorych na ciotę kobiet.

Więcej szczegółów tutaj:
http://krwiodawcy.org/korzysci-z-hdk

zonk

2014-02-15, 21:12
@up, nie wiem gdzie te bilety ale z moich znajomych jeszcze nikt nie dostał darmowego biletu nie mówiąc już o dożywotnim darmowym bilecie.

debaser

2014-02-15, 22:03
koleżka ma racje, pivo dla niego, szkoda, że na tym świecie jest tylu zasranych idiotów i zamiast coś pozytywnego to promuje się głupotę

NieWiemZeWiem

2014-02-15, 23:53
co do tej mody, no cóż na tym polega fejsbuk nie rozumiem chejta na ludzi którzy robią tą zabawę z piwa ALE właśnie widać jaki fejsbuk ma przebicie i można to wykorzystać.

W ogóle dla mnie oddawanie krwi powinno być obowiązkiem. Na przykład każdy kto ukończył 18 lat do szkoły przyjeżdża raz w roku autokar aby pobrać krew! to powinno być obowiązkowo prawnie! Tak samo oddanie krwi i rejestracją pod kątem dawcy szpiku też powinna być obowiązkiem prawnym plus, że gdyby znalazł się dawca i osoba która oddała szpik to by miała ulgę podatkowa lub coś w tym stylu. Dla mnie tak samo oddanie jednej nerki powinno być obowiązkiem tzn. jak ktoś umrze to bez żadnej konsultacji z rodzina itp. powinno się "zapie**alać" jedną nerkę a oddanie narządów takich jak serce,wątroba itd. powinno się wiązać z ulgami podatkowymi na jeden rok. To wszystko powinno mieć podłoże prawne ale też ludzkie i logiczne.
Jestem liberałem bardziej na prawo i gdy zostanę politykiem(tak szczerze myślę o tym ale to tak po 40 lub 50 ;P) to bym takie rzeczy wprowadził. Myślę, że te "obowiązki" nie są dla nikogo szkodliwe i krzywdzące a ile dadzą dobra. Oczywiście mogły by powstać nadużycia w przyadku gdy taki kraj jak polska nakazuje oddawać krew i by było za dużo jej i by była sprzedawana do koncernów farmaceutycznych jak i do innych krajów ale myślę, że tak jest więcej na plus niż na minus.

mover2

2014-02-16, 03:44
Najlepiej gdyby nominowali się lewacy, a zakład polegałby na skoku z przynajmniej 6-tego piętra.

Perezz

2014-02-16, 14:10
Zabawa dla gimbazjalistów :D

luxik1988

2014-02-16, 14:17
No niestety. Moja krew jest zbyt cenna, abym oddawał ją jakimś chorym pojebom. Może gdybym dostał za to coś lepszego niż pięć czekolad i dwa małe kubusie, to bym się zmobilizował. Tak, jestem materialistą.

kaiba

2014-02-16, 14:18
nikt im nie powiedział, że to jest gra jedynie dla słowian..

natis

2014-02-16, 14:22
no i to jest zajebisty pomysł! ja ide we wtorek ;)

lelek123

2014-02-16, 14:24
Ja idę w poniedziałek, zawsze coś.

abrakadabro

2014-02-16, 14:28
Żeby zachęcić do oddawania krwi to zamiast 8 kiepskiej jakości czekolad (wiem, bo sam oddaje), powinno się dzielić częścią zysku z krwiodawcą. Pół litra krwi odsprzedawane jest z punktu do szpitala za ok 300-400 zł!!! A honorowy krwiodawca nie dostaje z tego ani grosza w formie gotówki. Ze szpikiem jest jeszcze większy przekręt, bo porcja szpiku na czarnym rynku może kosztować od 15 do nawet 30 tysięcy złotych, a za legalny dostaje się bezcenną dozgonną wdzięczność. Wnioski wyciągnijcie sami...

flashineye

2014-02-16, 14:28
Bilet miesieczny na wszystkie linie? :D Huh, nie wiem gdzie Ty oddajesz krew, ale we Wrocławiu dostajesz dwa normalne albo ulgowe :P

Teraz przynajmniej bede mial usprawiedliwienie swojego jezdzenia na gape - jestem krwiodawca i ch*j! jezdze za darmo:)

F-ICE

2014-02-16, 14:29
I jeszcze zwolnienie z pracy/szkoły tego dnia :D