18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trochę inne Neknomination ( blood donation)

lelek123 • 2014-02-15, 17:47
Internet zalewa teraz fala filmików z wyzwaniami piwnymi tzw. Neknomination. Pojawia się też coraz więcej głosów, że zabawa dziecinna, że głupie, że szpanowanie i inne pierdoły. Po pierwsze, co ludziom do tego ? Ktoś chce sobie wrzucić film jak eksuje browara, jego sprawa, moim zdaniem zabawa całkiem fajna, ani mnie to specjalnie grzeje ani ziębi. Lepiej już wrzucać te filmiki i trochę się postarać niż siedzieć na na dupie w domu i nic nie robić. Ale można zrobić więcej, co jakiś angol pokazuje na filmiku.
Pozytywny gość zamiast wlewać do krwioobiegu alkohol, oddaje z niego krew dla chorych/ ludzi po wypadkach itd. Zobaczcie, pomyślcie o tym, gdyby np. zapanowała moda właśnie na oddawanie krwi i nominowałoby się do niego kolejne 3 osoby można by uratować mnóstwo ludzi, facet na filmie podaje konkretne liczby ( piękny lawinowy wzrost) Wiem, że to trochę na siłę, ale każdy bodziec jest dobry żeby ratować życia, to mogłoby zadziałać.Krew w Polsce oddaje ok 600 tys. ludzi rocznie, tę liczbę można byłoby zwiększyć. I jeszcze raz, nie chcodzi o to żeby się chwalić na fb jaki to nie jestem super, że oddaję krew, ale dać impuls innym. Liczę na was sadole!

Do filmu potrzebny angielski, gość ma jakiś chyba szkocki akcent, każdy po gimnazjum zrozumie.

RockyWood

2014-02-16, 15:49
@kakagonzalez

godzina raz na 2 miechy nadal wrażenia nie robi :D - i wiadomo że jak ktoś nie ma w okolicy szpitala i/lub punktu HDK to nie będzie się fatygował.
Ale znam dziewczynę co robi te 40 km żeby dać się wyssać :D - przed i po oddaniu krwi :amused:

Talpy

2014-02-16, 16:24
Na początku myślałem, że wyjebie browca podczas jazdy.


astmuus

2014-02-16, 16:46
Oddawanie krwi fajna sprawa...


Dopóki nie masz astmy. Wtedy ch*j Ci w dupę, krwi nie oddasz :-/

mare30ks

2014-02-16, 16:59
abrakadabro napisał/a:

Żeby zachęcić do oddawania krwi to zamiast 8 kiepskiej jakości czekolad (wiem, bo sam oddaje), powinno się dzielić częścią zysku z krwiodawcą. Pół litra krwi odsprzedawane jest z punktu do szpitala za ok 300-400 zł!!! A honorowy krwiodawca nie dostaje z tego ani grosza w formie gotówki. Ze szpikiem jest jeszcze większy przekręt, bo porcja szpiku na czarnym rynku może kosztować od 15 do nawet 30 tysięcy złotych, a za legalny dostaje się bezcenną dozgonną wdzięczność. Wnioski wyciągnijcie sami...



obawiam sie, ze jakby legalnie placic za krew/organy to strach by bylo z domu wieczorem wychodzic bo pojawilaby sie cala branza "biznesmenow" robiacych lapanki na ludzi, upuszczajacych w ciemnych zakamarkach krwi albo wycinajacych to i owo :roll:

astmuus

2014-02-16, 17:35
mare30ks napisał/a:



obawiam sie, ze jakby legalnie placic za krew/organy to strach by bylo z domu wieczorem wychodzic bo pojawilaby sie cala branza "biznesmenow" robiacych lapanki na ludzi, upuszczajacych w ciemnych zakamarkach krwi albo wycinajacych to i owo :roll:



Dlatego powinniśmy pozwolić na rozwój inżynierii genetycznej, powinniśmy móc posiadać "oryginalne części zapasowe" dla nas 8-) .

an...........96

2014-02-16, 17:45
Kto wymyślił, że z tatuażem nie można oddawać krwi? Pf. Też coś. Nie można, owszem, jeśli był robiony mniej niż pół roku przed oddawaniem krwi.

mare30ks

2014-02-16, 19:29
astmuus napisał/a:

Dlatego powinniśmy pozwolić na rozwój inżynierii genetycznej, powinniśmy móc posiadać "oryginalne części zapasowe" dla nas 8-) .



jak najbardziej, pod warunkiem ze te czesci zapasowe nie beda biegaly, jadly, spaly, itp ;) jak to bylo w jednym filmi, nie pamietam tytulu :)

astmuus

2014-02-16, 23:06
mare30ks napisał/a:



jak najbardziej, pod warunkiem ze te czesci zapasowe nie beda biegaly, jadly, spaly, itp ;) jak to bylo w jednym filmi, nie pamietam tytulu :)



Dzie, ja mówię o trzymaniu zamrożonych, sklonowanych części zapasowych 8-)

timmy77

2014-02-16, 23:11
Odnośnie dodatkowych korzyści z oddawania krwi to zwrot podatku, w ubiegłym roku oddałem krew 5 razy i z tego tytułu dostałem karteczkę na rozliczenie podatku ok 240 zł ;)