18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tomasz Lis apeluje do nas

Vof • 2013-06-22, 08:17
Lis: "Premier MUSI ZARABIAĆ 50 TYSIĘCY! Zarabia mniej niż reporter "Faktów"!



Sprawozdania partii politycznych z wydawania pieniędzy z budżetu państwa wywołały ogromne emocje. Także to, że premier ubiera się na oficjalne wizyty z pieniędzy partyjnych. Tomasz Lis uważa, że dyskusji wokół tematu nie byłoby, gdyby Donald Tusk po prostu więcej zarabiał. Porównuje jego pensję do tego, co dostają reporterzy serwisów informacyjnych TVN-u i Polsatu, ok. 19 tysięcy miesięcznie.

Nie bądźmy dziadowskim krajem. Jeżeli pensja premiera jest poniżej pieniędzy dobrego reportera "Faktów" czy "Wydarzeń", to jest to kuriozum. Premier musi zarabiać 40-50 tys. złotych. I nie będziemy mieli takich śmiesznych dyskusji – powiedział na antenie TOK FM. Mam nadzieję, że finałem całej dyskusji o finansach partii nie będzie jeszcze większe dziadostwo w polskiej polityce. Rozmawiałem w tym tygodniu z kilkoma politykami i mówili, bez pretensji, o realnym dziadostwie i biedzie. Ogromna większość parlamentarzystów nie korzysta z garniturów Kenzo. Mają tylko jeden garnitur na kadencję i dwa krawaty. Na eksperta, który pomógłby pracować nad ustawą, to pieniędzy nie ma już w ogóle.

Lisowi wtóruje Janusz Palikot, który twierdzi, że jest zażenowany tą dyskusją i tym, że premier musi kombinować, by pozwolić sobie na reprezentacyjny strój:

Premier w Polsce powinien dziś zarabiać w granicach 50 tys. zł. To europejski standard, który pozwala mu kupić garnitur, cygaro i wino. My się wstydzimy, jak nas pytają o te garnitury. Bo to obciach, że premier musi kombinować, skąd wziąć na garnitur. To wstyd. Kto do tego doprowadził? Tusk z Kaczyńskim. Bo decydowali, nie kupimy samolotu dla VIP-ów, bo będzie to uznane za arogancję i "Super Express" o tym napisze; nie podnosimy pensji najważniejszym osobom w państwie, bo co ludzie powiedzą.

źródłó:pudelek.pl

Kostek-Biernacki

2013-06-22, 21:02
SZAJBAAA napisał/a:



A może trafił by się Kazimierz Wielki? :)



W każdej dynastii trafiają się i wybitni władcy i wyjątkowe cymbały. Gdybyśmy mieli porządnego dyktatora, który potrafiłby wykreować godnego następcę nie musielibyśmy się martwić o to, czy nie trafi nam się jakiś Michał Korybut :-)

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 21:03
No wiesz zapas ch*jowych już wyczerpaliśmy chyba na najbliższe 200 lat :D
Więc może ... może ... :)

dz...........66

2013-06-22, 22:49
Powinni zarabiać średnią krajową (tą prawdziwą). Niech zadup**ją tyle na ile sami zapracowali.

Szron

2013-06-23, 10:12
To nagranie dla mnie jest nagraniem gdzie ujęto w całej krasie moczogłowie tego pajaca
T. Lisa



Lizanie dup politykom wychodzi mu najlepiej i urabianie baranków przed telewizorami.
Tylko taki fach w ręku ma więc musi się k***ić żeby żyć.
A jak wiadomo kto się sk***i raz to do końca swego żywota k***ą zostanie.

heniuserver

2013-06-23, 12:49
Skro "dziadowaniem" są zarobki rzędu 50 000 zł, to jak należy nazwać pensję 1300zł?

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-23, 13:47
@Szron
Masz gdzieś link do całości?
Jakoś średnio ufam pociętym materiałom.