18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tomasz Lis apeluje do nas

Vof • 2013-06-22, 08:17
Lis: "Premier MUSI ZARABIAĆ 50 TYSIĘCY! Zarabia mniej niż reporter "Faktów"!



Sprawozdania partii politycznych z wydawania pieniędzy z budżetu państwa wywołały ogromne emocje. Także to, że premier ubiera się na oficjalne wizyty z pieniędzy partyjnych. Tomasz Lis uważa, że dyskusji wokół tematu nie byłoby, gdyby Donald Tusk po prostu więcej zarabiał. Porównuje jego pensję do tego, co dostają reporterzy serwisów informacyjnych TVN-u i Polsatu, ok. 19 tysięcy miesięcznie.

Nie bądźmy dziadowskim krajem. Jeżeli pensja premiera jest poniżej pieniędzy dobrego reportera "Faktów" czy "Wydarzeń", to jest to kuriozum. Premier musi zarabiać 40-50 tys. złotych. I nie będziemy mieli takich śmiesznych dyskusji – powiedział na antenie TOK FM. Mam nadzieję, że finałem całej dyskusji o finansach partii nie będzie jeszcze większe dziadostwo w polskiej polityce. Rozmawiałem w tym tygodniu z kilkoma politykami i mówili, bez pretensji, o realnym dziadostwie i biedzie. Ogromna większość parlamentarzystów nie korzysta z garniturów Kenzo. Mają tylko jeden garnitur na kadencję i dwa krawaty. Na eksperta, który pomógłby pracować nad ustawą, to pieniędzy nie ma już w ogóle.

Lisowi wtóruje Janusz Palikot, który twierdzi, że jest zażenowany tą dyskusją i tym, że premier musi kombinować, by pozwolić sobie na reprezentacyjny strój:

Premier w Polsce powinien dziś zarabiać w granicach 50 tys. zł. To europejski standard, który pozwala mu kupić garnitur, cygaro i wino. My się wstydzimy, jak nas pytają o te garnitury. Bo to obciach, że premier musi kombinować, skąd wziąć na garnitur. To wstyd. Kto do tego doprowadził? Tusk z Kaczyńskim. Bo decydowali, nie kupimy samolotu dla VIP-ów, bo będzie to uznane za arogancję i "Super Express" o tym napisze; nie podnosimy pensji najważniejszym osobom w państwie, bo co ludzie powiedzą.

źródłó:pudelek.pl

kamuha

2013-06-22, 17:34
FrasQs napisał/a:

Czy tylko mi Lis przypomina typowego SS-mana?


mi przypomina sprzedajną k***ę

LikeThis

2013-06-22, 18:43
FrasQs napisał/a:

Czy tylko mi Lis przypomina typowego SS-mana?


NEIN :hitler:

Kostek-Biernacki

2013-06-22, 18:47
Jeśli ktoś myśli, że pozycja międzynarodowa Polski zależy od tego, w jaki garnitur ubrany jest jej premier, jakie pali cygara i jakim winem częstuje gości to jest imbecylem, który powinien mieć dożywotni zakaz wypowiadania się o polityce. Putin mógłby na wszystkie spotkania międzynarodowe chodzić w porwanym dresie a i tak bardziej by się z nim liczyli niż z Tuskiem chodzącym w najdroższych garniturach. Zdaniem tych durniów zapewne "Cesarz Cesarstwa Środkowoafrykańskiego" Bokassa I, który na swą groteskową koronację przeznaczył 1/3 budżetu swego umierającego z głodu państwa, znacznie zyskał w oczach opinii międzynarodowej. Co za puste łby, które nie są w stanie pojąć, że pozycja międzynarodowa państwa zależy przede wszystkim od jego gospodarki, wojska i umiejętnej dyplomacji. A nawet gdyby było tak jak myślą te śmiecie - że Tusk może zawrzeć korzystne dla Polski umowy wtedy, gdy ma na sobie drogi garnitur to k...a: niech mu środków na ten garnitur nie przeznaczają w pensji premierowskiej, tylko ze specjalnego funduszu. Po skończeniu kadencji musiałby te garnitury zwrócić, podobnie jak wina, cygara i co tam jeszcze ten pusty rudy łeb potrzebowałby. Taki zużyty garniak mógłby zostać przekazany komuś, kogo na niego nie stać (pod warunkiem żeby się nie brzydził czegoś założyć po tej swołoczy). Poza tym, do ch...a, co on, musi mieć garnitur na każdy dzień tygodnia, że mu trzeba na nie 50 tysięcy miesięcznie? Reasumując: każdy u nas p...li o walce z przywilejami władzy, a potem gdy tę władzę zdobywa to zapomina o tym co mówił. Przecież Tusk głównym hasłem swej kampanii w 2005 r. uczynił właśnie "odebranie władzy jej przywilejów". A potem k...a jego wicemarszałek Niesiołowski usprawiedliwiał wzięcie kilkudziesięciotysięcznej nagrody tym, że "on za darmo pracował nie będzie". A Palikmiot, śmieć p...ny, jeszcze władzy nie zdobył, a już się wypina na to, o czym najgłośniej darł mordę, czyli o wyciąganiu przez polityków pieniędzy z budżetu. W ogóle, kwestia zarobków tych politycznych k...w to osobna sprawa - niech zarabiają maksymalnie 3-4 tysiące i niech mają zakaz wykonywania w okresie, gdy pełnią służbę publiczną, innej pracy - wtedy polityką zajmować się będą prawdziwi ideowcy. Swoją drogą, już k...a widzę jak każda z 460 sejmowych, 100 senatorskich i kilkunastu ministerialnych k...w reprezentuje godnie Polskę za ciężką kasę, jaką bezczelnie biorą z budżetu państwa. Kończę, bo się tylko bardziej irytuję. Żebyście nie myśleli że jestem jakimś pisowcem - ch...j dwumetrowy w d...ę każdemu z osobna i wszystkim naraz politycznym śmieciom. Przydałaby się na nich druga Bereza, gdzie te ch...e byłyby męczone od rana do nocy i gdzie miałyby 3 sekundy na dobę na wys...e się.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 19:14
@Kostek-Biernacki

A ja się pytam po co w ogóle jakieś wynagrodzenia?
Czy polityką nie mogli by się zajmować ludzie już ustawieni?
Skoro ktoś wiedział jak zrobić majątek to będzie wiedział też jak pokierować państwem ot taka trochę większa firma.
Oczywiście specjaliści zatrudniani przy projektach otrzymywali by sowite wynagrodzenie za DOBRZE wykonaną pracę.
W Szwajcarii parlamentarzyści zarabiają mniej niż wynosi średnia płaca w ich kraju!
I jakoś nikt tam nie mówi że kradną i jest rozpie**ol!

Tyle te k***y chcą się nachapać!
Wiedzą żę jak się skończy kadencja to będzie lipa bo co taki jeden z drugim cymbał potrafi poza siedzeniem i pierdzeniem w stołek?

dolarinho

2013-06-22, 19:15
Dobry dziennikarz w tvn zarabia 50 tysięcy miesięcznie a brązowy nos TW Lis w tvp zarabia 92 tysiące za jeden godzinny PrOpagandowy PrOgram "Towarzysz Lis na żywo"
Lis nie na darmo wychwala Thuska...

Plecionkarz

2013-06-22, 19:36
Jakby lisowi dobrze zapłacili to by sobie petardę w dupie odpalił na wizji, ten człowiek powie i zrobi wszystko za pieniądze. Jeżeli platforma odejdzie od władzy to się lisek przestraszy i będzie właził w dupę nowym zarządcom, mam nadzieję, że mu każą sp***alać wtedy na kaukaz.

Kostek-Biernacki

2013-06-22, 19:50
@Szajbaaa - przedtem musielibyśmy zrobić porządek z "biznesmenami", którzy niegdyś dumnie dzierżyli legitymację PZPR, a dorobili się na uwłaszczeniu nomenklatury. Chodzi mi o to, ażeby polityką zajmowali się ludzie, którzy dorobili się uczciwie i którzy nie wykorzystają władzy do wzmocnienia własnej pozycji finansowej, albo do realizacji debilnych pomysłów. Niestety, ciężko takich wyselekcjonować. Wystarczy spojrzeć na Palikmiota - ma łeb do interesów a jest antypolską k***ą.
Wątpię też, żeby jakiemuś porządnemu menadżerowi chciało się bawić w wybory i całą te p...ą w d...ę przez p...ę demokrację.

Te...........ed

2013-06-22, 19:53
Moim zdaniem to wysocy urzędnicy tacy jak premier, posłowie, ministrowie, senatorzy, prezydent i tym podobni nie powinni zarabiać wcale tak samo nie powinno się finansować partii politycznych. Tym sposobem u władzy będzie tylko bogata, wykształcona elita, która będzie prowadziła kapitalistyczne, dobre, ustawodawstwo pod siebie - ludzi pracy, prawo przeciwko leniwemu ro(le)wactwu...

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 19:56
Kostek-Biernacki napisał/a:

@Szajbaaa - przedtem musielibyśmy zrobić porządek z "biznesmenami", którzy niegdyś dumnie dzierżyli legitymację PZPR, a dorobili się na uwłaszczeniu nomenklatury. Chodzi mi o to, ażeby polityką zajmowali się ludzie, którzy dorobili się uczciwie i którzy nie wykorzystają władzy do wzmocnienia własnej pozycji finansowej, albo do realizacji debilnych pomysłów. Niestety, ciężko takich wyselekcjonować. Wystarczy spojrzeć na Palikmiota - ma łeb do interesów a jest antypolską k***ą.



O palikocie nawet nie chce mi się gadać szkoda klawiatury.

Tylko zastanawia mnie dlaczego nikt nie dążył aby Korwin doszedł do władzy? Większego ideowca nie ma w tym kraju.
Kase ma więc kraść by nie musiał ale nie, lepiej k***a Millery/Pawlaki/Tuski/Kaczyńskie/Krzaklewskie/Wałęsy/Buzki i całą reszta j***nych komuchów :facepalm:

Kostek-Biernacki

2013-06-22, 19:58
@Teired - gdyby rozj***ć demokrację tak, aby wybitni naukowcy i doświadczeni przedsiębiorcy znający się na zarządzaniu mogli rządzić państwem bez ubiegania się o głosy studenciaków z jednej, a panów "ja się znam na polytyce bo chodzę na wódkę do sołtysa" z drugiej, to czemu nie :-D
@SZAJBAAA - bo ideowiec zawsze przegra z polityczną k...ą, która okłamuje ludzi, ma kasę i poparcie nomenklaturowych mediów, a przede wszystkim, przegra dlatego, że o tym, czy zdobędzie władzę decyduje nie znający się na polityce "lud"
Innymi słowy: aby były dobre rządy to trzeba wyp...ć w kosmos demokrację i jej podobne bzdury, a władzę oddać w ręce myślących ideowców, menadżerów i wybitnych naukowców, czyli ludzi którym nie zależy na osobistej korzyści i którzy znają się na rzeczy. My to wiemy, ale co z tego: niedługo wybory i k...a jak nie jedne ch...e to drugie będą roz...ć Polskę.

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 20:05
Przydało by się wrócićdo monarchii.
Jeden władca i koniec.
Oczywiście doradców jakiś tam ma, ale decyzje podejmuje on, i wie że jak coś sp***oli to straci głowę.
A jak sp***oli doradca, to doradca będzie miał mniejszą trumnę :D
Czy nie było by to piękne? :D

Kostek-Biernacki

2013-06-22, 20:23
Wolałbym "republikańską dyktaturę" w której dyktator wskazuje swego następcę. Jeśliby trafił się mądry dyktator, to i jego następcy byliby zapewne mądrzy. Trochę bym się obawiał, że trafi nam się jakiś Władysław Herman po Kazimierzu Odnowicielu i Bolesławie Śmiałym :-D

dolarinho

2013-06-22, 20:35
sluki napisał/a:

Źródło "pudelek" ... k***a :facepalm:


No i ch*j, sam słyszałem słowa Lisa słuchając dziś po godzinie 8 rano radia TOK FM

Szczam_na_Zakrystii

2013-06-22, 20:53
Kostek-Biernacki napisał/a:

Wolałbym "republikańską dyktaturę" w której dyktator wskazuje swego następcę. Jeśliby trafił się mądry dyktator, to i jego następcy byliby zapewne mądrzy. Trochę bym się obawiał, że trafi nam się jakiś Władysław Herman po Kazimierzu Odnowicielu i Bolesławie Śmiałym :-D



A może trafił by się Kazimierz Wielki? :)