18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tom Morello, Gitarowy Jezus

hrabia9933 • 2012-09-27, 00:04
Piszę gitarowy jezus, bo bogiem jest Satriani :)

An...........kh

2012-09-27, 00:12
hrabia9933 napisał/a:

Piszę gitarowy jezus, bo bogiem jest Satriani :)



A nie Petrucci?

hrabia9933

2012-09-27, 00:24
Jad Kiełbasiany napisał/a:

To kto w takim razie jest gitarowym Judaszem?

zacznijmy od DŻASTINKA

sadystycznie bolesny

2012-09-27, 00:47
Bogiem jest Hendrix, Jezusem jest Stevie Ray Vaughan, Duchem Świętym jest Randy Rhoads. Z całą sympatią dla R.A.T.Mu, jestem w stanie od ręki wymienić 30 innych gitarzystów, którzy samym dorobkiem i wpływem na Rock & Rolla jedzą na śniadanie Morellego, Satrianiego i Petrucciego. Nie mówię o kwestiach technicznych (choć tutaj też są lepsi, Buckethead czy John 5), bo nie to determinuje wartość gitarzysty, lecz to co nagrał.

An...........kh

2012-09-27, 01:23
Jaki wpływ na rock&roll może mieć Petrucci? Żaden, bo to nie jego muzyka. Idąc twoim tokiem myślenia, można stwierdzić, że taki Cobain był wirtuozem... w końcu miał większy wpływ na muzykę rockową od takiego Morsea.
To kwestia techniczna, muzyczna i dorobek określa wielkość gitarzysty. Nie ma i nie będzie no.1
Co do Hendrixa mogę się zgodzić (aczkolwiek też jest przereklamowany), ale cała reszta to kwestia gustu...

pesanserinusminor

2012-09-27, 01:34
Morello ma swój styl , owszem, ale czy jest on choćby w pierwszej 10 najlepszych gitarzystów na świecie, można by długo dyskutować. Swoją drogą ciekawa postać, mulat, który wyrwał się i skończył Harvard, a na gitarze nauczył się grać tak przy okazji. Co do jego techniki jedynym unikalnym elementem są skrecze, które średnio lubię. Zabawy z kill switchem dużo lepiej opanowane ma Buckethead, jego sygnowany Gibson LP ma nawet przełączniki zastąpione przyciskami. Druga sprawa to wkład w kulturę światowa, a zwłaszcza amerykańską. Pierwsza płyta RATM była podobno w stanach, szokiem, policzkiem wymierzonym całej klasie politycznej, czyli czymś co przydałoby się dzisiaj w Polsce...ale nie o tym. Ogólnie gitarzystów można by klasyfikować na podstawie wkładu w ogólnie rozumianą kulturę światową, wymyślanie technicznych nowości, oraz sam skill techniczny. Trudno jest przecież porównywać Davida Gilmoura choćby z wcześniej wspomnianym Bucketheadem. Najlepiej jest słuchać wszystkich i nie bawić się w jakieś kłótnie, bo gitara jest zajebista

ps. Większość solówek z filmu pochodzi z piosenek Audioslave, który był w sumie czysto marketingowym projektem. Wystarczy obejrzeć nagrania z koncertów, aby zobaczyć, że panowie nie czuli się dobrze w swoim towarzystwie, ale połączyła ich chęć zarobienia kasy.

ps2. a macie tu 11 minutowy utwór-solówkę Kubełkogłowego (pierwsze 90s sekund to rozgrzewka) :-D









ps3.


hrabia9933 napisał/a:

Piszę gitarowy jezus, bo bogiem jest Satriani



Satriani, nauczyciel Steve' a Vai' a, sam przyznał, że uczeń przerósł mistrza. Broń Boże nie klasyfikuje nikogo, tylko piszę co tam kiedyś przeczytałem w jakimś wywiadzie, może to była tylko zwykła kurtuazja

An...........kh

2012-09-27, 01:42
pesanserinusminor napisał/a:

Najlepiej jest słuchać wszystkich i nie bawić się w jakieś kłótnie, bo gitara jest zajebista



Amen.

iccy

2012-09-27, 01:58
Morello zawsze w czapeczce ! ;D, jeszcze nie widziałem go bez ''bejsbolówki''. Nie wiem jak w Audioslave ale w RATM Tom był jednocześnie DJ'em oraz gitarzystą. Miał wielki polot artystyczny za co niesamowicie go cienię. Według mnie jest jezusem gitary, bo dalej się tym bawi ! Chciałbym go kiedyś zobaczyc, ale nie na wyp*zdowie tylko w nas ;) .

O gustach jednak się nie dyskutuje, a Vai też jest świetny ! ;)

Genus

2012-09-27, 08:20
iccy napisał/a:

...Morello zawsze w czapeczce ! ;D, jeszcze nie widziałem go bez ''bejsbolówki''...





No to uż widziałeś.

Tom Morello uczy grać:
pt1 /watch?v=Eg-nF8jG3Hc
pt2 /watch?v=arWHSC3gQkA
pt3 /watch?v=dd9fvObr38I

Ma...........bs

2012-09-27, 10:10
Cytat:

Tom Morello, Gitarowy Jezus


:plzdie:
Cytat:

Piszę gitarowy jezus, bo bogiem jest Satriani


:dead:

Bootzevau

2012-09-27, 10:14
Dla mnie wszyscy wymienieni wyżej są wirtuozami. Wg mnie Dimebag albo Van Halen grają lepiej od Morellego, ale to mój gust, a o tych się nie dyskutuje. (O gustach się nie dyskutuje, ale i tak muzyka, której słucham jest najlepsza:P)

neil

2012-09-27, 14:23
audioslave ssą paue tylko RAGE!

.:...........:.

2012-09-27, 14:27
KosmataMałpa napisał/a:

Ale Jezus to również Bóg ty idioto



Niektórzy uważają, że to tylko imię. Poza tym nieładnie się zwracasz do innych. :-/