18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tak informatycy schładzają swoje browary

Kasiorowy • 2013-07-04, 14:10
Wiadomo, że Polak potrafi nieźle zakombinować i znajdzie sposób na wszystko.
Nic też go nie wkurza tak bardzo jak ciepłe piwo.
Zobaczcie turbo szybki sposób na zmrożenie browara w polowych warunkach.
Zapomnijcie o lodówce, nie będzie wam potrzebna.
Jedyne czego będziemy potrzebować to… zobaczcie sami![video]
[/video]

AlexanderDeLarge

2013-07-06, 12:46
jazzma napisał/a:

Kolego nie masz nawet bladego pojęcia o termodynamice. Po pierwsze przenoszenie ciepła odbywa się na trzy sposoby: przewodzenie ciepła (w ciałach, bez makroskopowego ruchu cząstek), radiacja (promieniowanie), oraz ostatnie KONWEKCJA (tutaj mamy z nią do czynienia). Nie ma czegoś takiego jak dyfuzja ciepła.



To że użyłem nie do końca poprawnego określenia (miałem to dość dawno temu), nie oznacza że nie mam pojęcia o termodynamice, dyfuzja (rozprzestrzenianie się cząstek) w tym przypadku jest niemal analogiczna z konwekcja (sorry, podchodzę do tego bardziej "chemicznie", jeśli wiesz o czym mówię). Lecz masz rację, powinienem użyć słowa KONWEKCJA.

jazzma napisał/a:

To co oni tam używają to nie jest żadna termopara(termopara to termometr generacyjny, Ty w ogóle mylisz pojęcia, bo rozprężony gaz nie ma żadnego związku z termoparą), to zwykły cyfrowy termometr, prawdopodobnie parametryczny, działający na zasadzie zmiany rezystywności metalu pod wpływem temperatury.



Narzędzie pomiaru nie ma też większego znaczenia w mojej wypowiedzi, nie analizowałem każdego śmiecia w tym filmiku. Mówiłem jedynie o punkcie pomiaru, który jest w punkcie chłodzenia, czyli mamy tu gruby błąd pomiaru ;D

Tak, bardzo dobrze sprecyzowałeś moją wypowiedz, ale w tej mani poprawności zagubiłeś jej merytoryczny sens ;) Dzięki za feedback ;)

jazzma

2013-07-06, 13:20
Faktycznie, jeszcze raz przeanalizowałem tą termoparę, źle ją odczytałem. Zwracam honor, dyfuzja wraz z konwekcją owszem to zbliżone pojęcia, tylko dotyczą innych (hmm?, tutaj mi brakuje słowa), może inaczej łączą się z innymi dziedzinami, konwekcja ściśle do ciepła, dyfuzja bardziej ogólnie w roztworach itd.
:wodka:

zarpion

2013-07-06, 13:23
był w Biedrze taki siuwaks do odkręcania śrub Freezer, czy Freeser - koniec końców działał tak, że butelka browara pękała bo tak chłodził, kilkadziesiąt stopni poniżej zera leciało w kilka sekund.

A filmiku nie oglądałem bo jakiś pedalerio świeci z odtwarzacza

AlexanderDeLarge

2013-07-06, 20:39
@up
Lubie życie na krawędzi, dlatego kupuję w Biedronce :szczerbaty:

No ja raczej z chemią jestem związany, dlatego dyfuzja mi do głowy pierwsza przyszła ;p

belial9876

2013-08-20, 13:59
Ja się pytam czemu tak dużo ludzi wstawia komentarze typu ja nie jestem hejterem ale ... itp jak zazdrościsz to zrób coś ciekawszego, poza tym jak Ci tak źle kiedy to oglądasz to wyłącz i nie męcz sie !!!

a jak już widzę takie komentarze

"Geniusz nie wpadł na pomysł, żeby zimne piwo w sklepie kupić :krejzi: Ale ch*j tam, lepiej na browarka chodzić z wiadereczkiem. A zamiast z plecaczkiem pełnym browarów, to na plecach nosić butlę ze sprężonym powietrzem, żeby schłodzić jednego (normalnej wielkości) browarka - no faktycznie pięciu geniuszy!"

które nie dość że są kretyńskie to jeszcze je ludzie gratyfikują, ktoś mi może odpowie dlaczego ???
ale żeby nie było dodam swoje 4 grosze.
Pytanie go GENIUSZA od tego komentarza i wszystkich jego wielbicieli czy jak ktoś Ci doradzi np że wyjazd na wycieczkę w miejsce X jest najlepiej wybrać się samochodem (czas , komfort, swoja paczka) to rozumiem na podstawie tego komentarza że odpowiedź będzie mniej więcej taka ... co za geniusz nie wpadł na pomysł ze lepiej jechać pół dnia autobusem albo 2 dni pociągiem z dwroca iść 10 km pieszo, ale ch*j tam lepiej jechać samochodem i męczyć się z klimatyzacją i swoimi znajomymi ( hehehe ) ... nie chce mi się kontynuować bo szkoda czasu ale mysle że widać podobieństwa.

Wracając do filmiku to uważam, pomimo iż faktycznie pomysł nie jest ich, że jest naprawde fajny i moim zdaniem chłopaki robią fajna rzecz. Fakt nie jest do końca poważne noszenie tego typu osprzętu ze sobą idąc na piwko ale wyjeżdżając na np woodstock gdzie zamiast płacić horendalne pieniądze za ochydne (jak dla mnie) piwo jakim jest calsberg to można sobie kupić swoje wziąć butle gazową ok 10 litrów na 200 bar i w upalne dni cieszyć się może nie zmrożonym ale schłodzonym piwkiem :D ... taką naukę ja przynajmniej wyniosłem z tego :D

pozdrawiam i do nastepnego woodstocku :D :D

PS zaraz bedzie ciemno :] ... odpowiedź zna tylko pare set tysięcy ludzi i wszystkich tych pozdrawiam ponownie :D