18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tak informatycy schładzają swoje browary

Kasiorowy • 2013-07-04, 14:10
Wiadomo, że Polak potrafi nieźle zakombinować i znajdzie sposób na wszystko.
Nic też go nie wkurza tak bardzo jak ciepłe piwo.
Zobaczcie turbo szybki sposób na zmrożenie browara w polowych warunkach.
Zapomnijcie o lodówce, nie będzie wam potrzebna.
Jedyne czego będziemy potrzebować to… zobaczcie sami![video]
[/video]

Tafariel

2013-07-05, 19:37
Bo k***a w sklepie wyjąć piwo z lodówki to już ich przerosło :D

Imper3838

2013-07-05, 19:38
Najgorzej jest jak kupimy zimne piwo, a ze sklepu na miejsce imprezy plenerowej trochę jest. Wtedy pozostaje tylko jedna opcja, wypicie od razu.

Ten kanał '5 sposobów na to' kanał spryciarzy peel

Tak więc, nie są to nowe gwiazdki jewtuba, tylko starzy wyjadacze.

wojtassf

2013-07-05, 19:46
Szczerze to lepiej zainwestować w tani antyperspirant. Efekt będzie ten sam.

albo

po prostu kupić browarek z lodóweczki. GENIALNE !

La...........vo

2013-07-05, 19:46
Bardzo dobre! Zawsze noszę przy sobie sprężone powietrze i wreszcie, po tylu latach, na coś mi się przyda!

cookies

2013-07-05, 19:56
na samym początku wk***ili mnie przejściami/cięciami w zapowiedziach... gratuluję...

konrado713

2013-07-05, 20:29
Pewnie lepiej iść wydać 10zł na powietrze niż kupić od razu zimne piwo...

Loaloa

2013-07-05, 21:46
Tak dla porządku - to "powietrze" to jakiś łatwy do skroplenia węglowodór. Jeśli puszka tego cudu kosztuje tyle, ile piszecie, t taniej wyjdzie już chłodzenie gazem do nabijania zapalniczek. Ważna kwestia - ogrzewamy ciecz od dołu, a chłodzimy ją od góry. Dlaczego, zapytacie? Otóż ciecz ochładzając się zmniejsza swoją objętość, a tym samym zwiększa gęstość. Cięższa, chłodniejsza opada na dno. Jeśli będziemy chłodzić ją od góry, naturalnie się wymiesza i schłodzi w całej objętości. W przypadku pokazanym na filmie zimne piwo jest tylko na dole puszki (termopara pewnie dotykała ścianki puszki, co ktoś wcześniej zasugerował), założę się, że w górnej części nie schłodziło się prawie wcale.

norsman

2013-07-05, 21:55
no tak, bo każdy pogina na grilla czy w las ze sprężonym powietrzem, małym wiaderkiem z wywierconą dziurą i piwem 0.33..

karinawaw

2013-07-05, 21:55
Pierwszy filmiki i już żebrają o subskrybcje i lajki na facebooku. Jak mnie to wkurza. Jak jest coś dobrego to nie trzeba prosić o subskrybje. Robią z ludzi idiotów i pokazują jak wygląda przycisk subskrybuj i gdzie się znajduje.. bo przecież sami go nie znajdziecie. Jesteście na to za głupi. Pieprzeni vlogerzy. Jeszcze to cholerstwo przywędrowało na sadola. "Siema JUTUBERZY" fajnie ,że ja nie jestem JUTUBEREM.

tranzystor

2013-07-05, 22:11
Ale to tacy informatycy, co potrafią tylko zainstalować Windowsa?

Hascik

2013-07-05, 23:16
have a nice day :)

yeloneck

2013-07-06, 01:21
Druga sprawa, że schłodził samo otoczenie piwa, a nie samo piwo.

jazzma

2013-07-06, 10:48
patryk-r napisał/a:

A wg mnie to gówno prawda, bo termopara dotyka dna, ciekłe powietrze gromadzi się na dole wiaderka, więc tylko na samym dole jest ok. 10 C. Niestety dyfuzja ciepła nie następuje tak szybko (szczególnie w dół), po wymieszaniu pewnie byłoby z 18 C. Tak jak z kostkami lodu, zimne mamy tylko tam gdzie jest lód.


Kolego nie masz nawet bladego pojęcia o termodynamice. Po pierwsze przenoszenie ciepła odbywa się na trzy sposoby: przewodzenie ciepła (w ciałach, bez makroskopowego ruchu cząstek), radiacja (promieniowanie), oraz ostatnie KONWEKCJA (tutaj mamy z nią do czynienia). Nie ma czegoś takiego jak dyfuzja ciepła.
To co oni tam używają to nie jest żadna termopara(termopara to termometr generacyjny, Ty w ogóle mylisz pojęcia, bo rozprężony gaz nie ma żadnego związku z termoparą), to zwykły cyfrowy termometr, prawdopodobnie parametryczny, działający na zasadzie zmiany rezystywności metalu pod wpływem temperatury.
Tutaj mamy do czynienia z rozprężaniem (wiem, wiem, wszyscy to wiedzą), ale mało kto wie co podczas tego rozprężania zachodzi. Żeby to wytłumaczyć musiałbym zacząć od takich pojęć jak, przemiany izobaryczne, izochoryczne, izotermiczne, adiabaty, wykres P-V, mieszaniny gazów itd. ale to nie miejsce na to, jak ktoś chciałby się dowiedzieć co tutaj zachodzi to pisać, na pw wytłumaczę...

kusturica

2013-07-06, 12:04
idż pan w ch*j.